Zaloguj się, aby obserwować  
Gość JarekWLKP

Marzenia i plany.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
garek    155

Ja mam skromniejsze marzenia New holland z serii t 6000 o mocy około 135 koni z wąskimi kołami przyczepe z metaltechu 12 talerzówke konskilde 4,5 metra i jeszcze baterie silosów z suszarnią na około 800 ton i dobre zdrowie


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym dokupił ziemi tak a by była pełna 100, może i więcej. Zainwestował bym w nową oborę wolnostanowiskową na ok 160 sztuk i jakiś traktor by się kupiło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

hehe :P:P KAzdy pisze o jakiś maszynach i pieniądzach a prawie nikt o ZDROWIU :P:( A co ci z tych maszyn i hektarów jak bedziesz ciężko chory :(


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe 10 mln ;P Hmmm. Za dużo, zaraz pewnie znalazło by się paru lub parunastu panów którzy by proponowali ochronę oczywiście propozycje by mieli nie do odrzucenia.

 

A jeśli już bym miał te 10 mln bez "ochrony" to bym to zainwestował tak jak pan Ptak w jakieś hale targowiskowe lub coś w tym stylu, bo wszyscy piszą o gospodarce owszem 100 ha i jakieś maszyny ale starał bym sie żyć tak jak dawniej ;P czyli miło i przyjemnie.

Za resztę kaski wysłąłbym rdziców i dziadków na zasłużony odpoczynek bo to według mnie oni powinni zasłużyć na takie szczęście, bo oni mnie poczeli i wychowali i za to im dziękuje ;P

 

No to się rozpisałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

Za tyle kasy to moze bym zalozyl wlasna lecznice i do tego dokupil troszke ziemii no i jakies fajowskie sprzety i ciagniki. A reszte bym zostawil na procenty lub zainwestowal w cos :P


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

Ja bym zainewstowal w powiekszenie gospodarstwa i hodowli. Wykupilbym wszystkie dzierzawy, dokupi ziemi do jakich 2000 ha i kupil jakies nowe ciagniki i jakis kombajn ( jakiegos JD albo wymienil bym swojego NH na lepszego) a reszte zainwestowalbym w cos albo zostawil na czarna godzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25
Wykupilbym wszystkie dzierzawy, dokupi ziemi do jakich 2000 ha

 

To ty ile masz ziemi


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Jak ja bym wygrał taką kase ... to bym pewnie leża pod palmami i pił drinki :P A dziewczyny w bikini by mi masowały plecki :P


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1

A ja bym życzył sobie i rodzinie przedewszystkim zdrowia bo bez niego nic się nie liczy.


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mantas    0

Moimi marzeniami, a raczej planami : jest zakup : mf 255 oraz zetora 9540, maszyny do nich, postawienie wiaty, kupić granulator, mieć stado podst. z królików w ilości 170matek i to wszystko w dwa lata;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawdfarmer    0

w gospodarkę bym inwestował i to ostro bym kupił ciągnik kombajn i postawił nową oborę i kupił kilkadziesiąt ha ziemi i osprzęt do tych ciągników


U-R-S-U-S C330 siła i potęga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
To ty ile masz ziemi

Musi mieć już z jakieś 1600 ha. Bo przyjmując cenę ziemi na poziomie 18 tys/ ha (u nas cena transakcyjna w tej chwili to ok 30 tys. /ha), czyli 7,2 mln na ziemię, a reszta na te ciągniki i kombajn, oraz to co na czarną godzinę.

 

Marzenia marzeniami, ale najpierw to trzeba nauczyć się liczyć <_< <_< .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15
Ja bym zainewstowal w powiekszenie gospodarstwa i hodowli. Wykupilbym wszystkie dzierzawy, dokupi ziemi do jakich 2000 ha i kupil jakies nowe ciagniki i jakis kombajn ( jakiegos JD albo wymienil bym swojego NH na lepszego) a reszte zainwestowalbym w cos albo zostawil na czarna godzine

 

 

wg prawa możesz mieć tylko 300 ha na własność (nie wiem jaką emotkę wstawić)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Naprawdę? Nie słyszałem o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Nie słyszałeś, bo nie ma takiego prawa :D .

 

Ktoś usłyszał że bije dzwon, tylko nie wie w którym kościele :lol: .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

mowa chyba o ustawie o kształtowaniu ustroju rolnego z 11.04.2003 r. (Dz.U.2003.64.592). Weszła w życie 15.07.2003 r. Stanowi interwencję państwa w dotychczas całkowicie zliberalizowany rynek obrotu nieruchomościami rolnymi. Mniej więcej stanowi ona, iż gospodarstwo rolnika indywidualnego nie może przekroczyć 300ha. Lecz nie jestem przekonany czy nie została ta ustawa zmieniona w okresie późniejszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Też pomyślałem, że o to chodziło. Powyżej 300ha rolnik staje się przedsiębiorcą rozliczającym VAT. Drugie co przyszło mi do głowy, to że ktoś mógł mieć na myśli warunki przystępowania do przetargu ograniczonego w Agencji Nieruchomości Rolnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świat realny kilo złomu po 40gr stoi a aluminium 3,50 za kilo ;).Wiem bo pytałem się bo chce poćiąc wiejkę i bukownik :P.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Racja :P Pamietam jak był po 1zł :) (3lata temu) to wszystko co było na działkach niedaleko mnie złomiarze pokradli hehee ;):)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj