Zaloguj się, aby obserwować  
Gość JarekWLKP

Marzenia i plany.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

7 mln i 10% podatku = 6,3 mln faktycznie nie wiele <_<


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

Abstrachujac od tematu: najdziwniejsze w tym jest, ze ostatnio (tj od kiedy lottto pokazuje polsat) kumulacje trafiaja sie jakos tak raz na miesiac, a kiedys cos takiego zdarzalo sie niezmiernie zadko. A teraz porachujemy: 2 losowania z wygranymi pierwszego stopnia po 3 mln kazda, to daje 6 mln. ALE!!! Lotto robi kumulacje (to nie moze byc przypadek) ze daje w jednym losowaniu 0 wygranych pierwszego stopnia, a potem jak jest kumulacja to daje 5 mln. I caly milionik dla PML <_<

 

A co ja bym zrobil z 10mln zl?? Zamienilbym na ruble i mialbym 5 razy wiecej B)

 

A tak powaznie to wydaje mi sie, ze jakies 5% z tego dalbym dzieciom glodujacym w afryce, a reszte wlozylbym na konto i zylbym skromnie z odstetek. B)

 

5% rocznie od 10000mln to jest 500000, czyli jakby nie patrzec to prawie 42 tys na miesiac B)B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

42 tys * 12 miesieęcy = 504tys = ładnemu ciągnikowi


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

ja bym sobie wylal wjazd do przechowalni wozek widlowy new holland sadowniczy/john deeresadowniczy skrzyniopalety i samochód


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziele    0

na początku chce pochwalic samego pomysłodawce wątku-bo poruszył wyobrażnie(chyba każdego) :huh:

 

zakładam że te 10 mln. to netto

- niechwaliłbym się tym,rodziców wysłałbym na jakąś wycieczke aby sobie odpoczeli

- 10-15% podzieliłbym po rowno i przeznaczyłbym na różne instytucje harytatywne,fundacje itp.

- jakby była okazja dokupic ziemię to dokupiłbym(max. 20 ha.)

- pozostałą kwotę zainwestowałbym najprawdopopodobniej na giełdzie żeby sobie pomału rosła

- oczywiście jakby któreś z rodzeństwa chciałoby pożyczyc to nieodmówiłbym.

- a dzieciom (jak będę miał)każdemu przekazałbym równą kwote

 

dla ciekawskich:mam 21 lat skonczyłem szkołę średnią, zaczołem studia-przerwałem po 1 semestrze,15ha i kwotę mleczną przeszlo 100 000 l.

 

LUBĘ TO CO ROBIĘ


pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
10 000 000 to mnie trochę przerasta. Możecie się śmiać ale nie wiem czy bym aż tyle chciał.

Ja bym chciał tylko ze 20 hektarów ziemi dokupić i wybudować jakąś nową oborę na góra 40 krówek.

Na resztę chciał bym sam zarobić. Co za frajda wydawać nie swoje pieniądze. Dlaczego tak mało chcę???

Bo sam bym chciał wszystkiego doglądać, samemu pracować ciągnikiem i takie tam.

dokładnie, nic tak nie cieszy jak widok rosnącego zboża zasianego przez nas samych...

a marzenia o 10 000 000 zł to kazdy może mieć... :rolleyes:

najlepiej dojśc do wszystkiego samemu i miec z tego radoche niż wogóle nie widziec swojego gospodartswa i tylko kase z niego trzepać. moim zdaniem tyle forsy to niepotrzebne bo mając 10 000 000 zł na koncie na pewno nikomu by sie nie chciało robic w polu a skoro ktos kocha taką prace to jezeli sam wszystko zrobi to bedzie miał z tego wiekszą satysfakcję niz jakby to zrobił kto inny.Ja osobiście nie lubię jak ktos za mnie wykonuje robotę na gospodarce, jak zacząłem ja to i ja muszę skonczyc, a jak ktos za mnie to zrobi to i tak 10 razy po nim poprawiam zeby było tak jak ja to widzę. :(


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
. moim zdaniem tyle forsy to niepotrzebne bo mając 10 000 000 zł na koncie na pewno nikomu by sie nie chciało robic w polu a skoro ktos kocha taką prace to jezeli sam wszystko zrobi to bedzie miał z tego wiekszą satysfakcję niz jakby to zrobił kto inny.Ja osobiście nie lubię jak ktos za mnie wykonuje robotę na gospodarce, jak zacząłem ja to i ja muszę skonczyc, a jak ktos za mnie to zrobi to i tak 10 razy po nim poprawiam zeby było tak jak ja to widzę. :rolleyes:

Wiesz ale to by było przyjemnie mieć tyle na koncie, a gospodarstwo traktować jako hobby :( byś nie musiał denerwować się że np. coś nie poszło i jesteś w plecy, a tu rata kredytu do spłacenia :angry:


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

ja to bym na całym podwórku kostke ułożył, pospłacał kredyty-a jest ich troche... ,i kupiłbrakujący mi sprzet do gospodarstwa tj: talerzówka, pługi, opryskiwacz, prasa, 2 przyczepy, agregat uprawowo-siewny bo mam aby siewnik i chyba tyle. a co by mi zostało to bym kupił tira i bym jeżdził!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
Wiesz ale to by było przyjemnie mieć tyle na koncie, a gospodarstwo traktować jako hobby :( byś nie musiał denerwować się że np. coś nie poszło i jesteś w plecy, a tu rata kredytu do spłacenia :angry:

i to jest własnie piekne...hehe :rolleyes: prawdziwa szkoła zycia.


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

przez tą szkołe duzo ludzi własnie żyje krócej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

i tak zycie nie ma wiekszego sensu..wiec po co tak długo zyc.?hehe :rolleyes:


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ja bym kupił ze 100 ha ziemi, nową oborę no i maszyny :rolleyes:


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosss    5

Za 10 milionów złotych nakupić sprzętu, ziemi, budynków, maszyn po to aby tylko w tym robić i mieć satysfakcję, zrobione ręce i kupkę obornika za stodołą to ja dziękuję. Jest tyle możliwości zainwestowania takiej kasy o większej stopie zwrotu z inwestycji, no chyba że ktoś prowadzi produkcję o rentowności ponad 25% to nie mówię nie. Najlepsza inwestycja w tej chwili to mieszkania w dużych miastach i fundusze inwestycyjne inwestujące na giełdzie. dwa lata temu kupiliśmy mieszkanie, dziś jest warte trzy razy tyle. Mojego młodego rolnika też wpakowałem w akcje i spokojnie sobie obserwuję jak rośnie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

Ja bym zainwestował w wiatraki, kupił bym z 6 sztuk, nawet mam miejsce żeby je postawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Hmmm..., jeśli chodzi o energię elektryczną, to za taka kase wybudowałbym w Polsce elektrownię atomową. Kiedyś w gazecie czytałem ,ze w latach 70tych (za Gierka) były takie plany, ale budowa staneła na fundamentach i skończono na tym. Były protesty ludzi i wogole państwo jeszcze nie było tak rozwinięte aby podołać tej budowie. I tak pewnie większośc boi się takiej elektrownii (wspomnienia z Czarnobylem), ale w dzisiejszych czasach, gdzie tradycyjne elektrownie są niewystarczalne i zużywająogromne ilości węgla brunatnego to jest najlepsze rozwiązanie. Ciekawe czy te 10 mln wystarczyło by na taką elektrownię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

hehe za 10 mln zł to bys sobie nawet papierkowych spraw nie załatwił do elektrowni atomowej

za 10 milirdów euro byc moze by staneła taka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

to juz lepiej w wiatraki inwestowac...podobno jak sie dobrze kręcą :rolleyes: to po 4-5 latach i koszty się zwrócą


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

inwestując w wiatraki mozna załatwić sobie wizytę w "sprawie dla reportera" chyba ze cos sie poprawiło w naszym "prawie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

tak tylko mówie bo ogladam to czasem i krówegos miesiaca po kolei były same sprawy o wiatrakach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

u mnie kolesie mają i w telewizji nie słyszałem żeby byli, a we dwóch to chyba mają z 10 tych wiatraków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

to ze ja hoduje swinie to nie znaczy ze na cała Polskę tylko ja mam swinie-schematycznie powiedziałem skoro było az tyle roportazy to cos wtym było chyba nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

nie zdenerwowałes mnie tyko tak jakos uswiadamiam pytaniem retorycznym :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

MMmm.. Ja bym sobie zakupił z 300ha ziemi, Jelonki kombajn i ciagnik, osprzet do niech, wszystkie budynki do remontu, BINy. A jakby zostało to inwestycje


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj