Zaloguj się, aby obserwować  
Gość JarekWLKP

Marzenia i plany.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sniker    0
@Krzysiek! u Nas ''hadziajstwo'' to bardzo popularne słowo ;D

ja sie zastanawiam gdzie je zasłyszałem bo u nas mało kto je zna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

a uczyliście się rosyjskiego  ???  ;D pewnie ulotniło się z głowy, ale coś tam czasem świta. Sprawdźcie jak jest gospodarz po rosyjsku  8)


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sniker    0

mnie w podsatawówce nauczycielka za wszelka cene chciała woic rosyjski a w liceum inna niemiecki z obiema wygrałem wiec nie rozumie Tomek mozesz to przetłumaczyc na nasze tzn napisac jak to sie wymawia moze mi sie cos przypomni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

heh o jakim papierze mówicie w który warto zainwestowac? może toaletowym? srajtasma zawsze w cenie  :P :P a jesli dzodzi o hadziajstwo to raczej cos ze staropolszczyzny i wschodnich kresów... hehe to to nic jak ja z kumplami mam polot to w miescie idziemy do LIDla i tam slangiem typu "idziemy do GSu" "duzy ten pawilion" " o SCh...  :P" i kupujemy sobie tani zestaw sniadaniowy maslanka i 2 bułki grachamki:) ochszczony zestawem rolnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Pewnie o papierze wirtualnym  ;D jak przyjdzie BESSA to może być mniej warty od toaletowego  ::)


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

o no to w pralnie toaletowego :P a tak na powaznie zawiklom i konkretnie to ja bym zainwestował własnie milion 0,5 w maszyny:Fendt309CCi, kvernelanda 4 obrotowe, zestaw uprawowo-siewny rolmasz lemken, tura, przyczepy 12 i 8 tonową, i beczke 8 albo 10tys. litrów.  Oraz w budynki 0,5 (jakbym sie zmiescił ale jak nie to trudno :P ):budynektuczarni 12m x 32m z paszarnią i automatycznym zadawaniem oraz ogrodenie i wybetonowanie placu wokół i przerobił stare chlewy i by lekko 60 macior było i odchowalnia jeszcze. w samochód bym nie inwestował starcza mi moja toyota ale w ziemie i owszem jakby sie nadazyla okazja to bym sie pokusił nawet o te kawałki za >30tyś/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

ło 10 mln... jak to się mówi - rolnictwo to skarbonka bez dna... ja pewien plan mam... jest u mnie dużo ziemi pod zalesienie... hohoho myśle że na 100 ha bym sie oparł... poza tym jest tesh miejsce na wierzbe energetyczną... jakieś 50 ha bo niski teren i rzeczka to nawodnienie by było... a pod zboża to tak koło 100 ha by mi wystarczyło...jęczmień ozimy sie udaje a pszenica swoje da... a do tego ze 3-4 wiatraczki... 8) ........... dobrze ze marzenia nie kosztuja.............bo bym zbankrutował z 5 razy  8) 8) 8) 8) 8) 8) ::) ::) ::)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP
ło 10 mln... jak to się mówi - rolnictwo to skarbonka bez dna... ja pewien plan mam... jest u mnie dużo ziemi pod zalesienie... hohoho myśle że na 100 ha bym sie oparł... poza tym jest tesh miejsce na wierzbe energetyczną... jakieś 50 ha bo niski teren i rzeczka to nawodnienie by było... a pod zboża to tak koło 100 ha by mi wystarczyło...jęczmień ozimy sie udaje a pszenica swoje da... a do tego ze 3-4 wiatraczki... 8) ........... dobrze ze marzenia nie kosztuja.............bo bym zbankrutował z 5 razy  8) 8) 8) 8) 8) 8) ::) ::) ::)

 

W Polsce chyba można tylko dwa razy zbankrutować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej JAREK, na pierwszej stronie mapisałeś ze ziemia w Pomorskim jest tania... to powiem ci że się bardzo mylisz. Hektar dobrej ziemi kosztuje ok 20 tys., oczywiście mozesz kupić piachudry ( jest tego dużo...) za około 5-7 tys. i wątpie żeby ci sie to zwróciło bo musiałbyś siac żyto itp. rośliny o małym zapotrzebowaniu. Ja za te 10 mln. kupił bym jakieś gospodarstwo z 200ha. i bym trzymał byki na mięso.... i oczywiście jakis fajny sprzęt John Deera i moze Ursusa 1934 na próbe bo jestem patryjotą...   


Tylko Polski Ursus !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Patriotą.

 

400ha z budynkami w okolicach Szczecina (zachchodnio-pomorskie) kosztuje 3,7 mln zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może ferma od podstaw, ale na wschodzie (Litwa, Ukraina)


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP
A może ferma od podstaw, ale na wschodzie (Litwa, Ukraina)

 

O nie... To nie dla mnie. Nie lubię języka rosyjskiego, a litewski i ukraiński podobne. Do tego jakoś tak nie za bardzo uśmiecha mi się przeprowadzka do kraju mniej rozwiniętego. W ogóle jakoś tak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

patrzę ze dużo z was zrobiło by sobie duze latyfundia ale co za przyjemnosc miec sprzet i niejedzic nim, fajnie jest z wszystkim doczynienia co sie dzieje w gospodarstwie ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
Nie lubię języka rosyjskiego, a litewski i ukraiński podobne.
A słyszałeś kiedyś litewski że tak piszesz  ??? Po ukraińsku jest program na TVP3, choś trochę znam rosyjski ( telewizję po rosyjsku mogę oglądać ) to trudno cokolwiek zrozumieć.

<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Nie lubię języka rosyjskiego, a litewski i ukraiński podobne.

A słyszałeś kiedyś litewski że tak piszesz  ??? Po ukraińsku jest program na TVP3, choś trochę znam rosyjski ( telewizję po rosyjsku mogę oglądać ) to trudno cokolwiek zrozumieć.

 

Owszem, znajomy studiuje lingwistykę litewską i łotewską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

ja osobisie chciał bym dojsc do poziomu ok 300ha ziemni i stada mlecznego 200sztuk dojnych...do tego postawic jakos sale konferencyjna i zapraszac młodych rolników i cos niecos tej wiedzy im przekazywac...gdzie szykac pomocy jak roic zeby sie nie dac oszukac itp


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek    0

10 000 000 to mnie trochę przerasta. Możecie się śmiać ale nie wiem czy bym aż tyle chciał.

Ja bym chciał tylko ze 20 hektarów ziemi dokupić i wybudować jakąś nową oborę na góra 40 krówek.

Na resztę chciał bym sam zarobić. Co za frajda wydawać nie swoje pieniądze. Dlaczego tak mało chcę???

Bo sam bym chciał wszystkiego doglądać, samemu pracować ciągnikiem i takie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

popieram jarka nie warto pchac sie w wielkie latufundia gdzie niemozna samemu nic zrobic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ja również popieram Jarka.

Ale jeśli już miałbym tyle kasy to kupiłbym tak ze 150 ha ziemi, nowego Fendta i Ursusa <_< jakieś maszyny, nowy samochód , a resztę bym odłożył albo jakieś akcje kupił, ale nie za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

mam takie same zdanie na ten temat ze praca wykonana przez siebie na wlasnym gospodarstwie nie moze sie rownac z praca jakiegos pomocnika bo on najzyczajniej zrobi na odpier**l

a tak z tym marzeniem to bym dokupil ziemi do 150-200ha i troszke maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Kasztanko (zdaję sie jedyna niewiasta na AF - ale jeśli się mylę to jescze lepiej B) ) w środę 7 mln do wzięcia w lotka

Doskonała okazja do spełnienia ww marzeń B) <_<


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
Panowie i Kasztanko (zdaję sie jedyna niewiasta na AF - ale jeśli się mylę to jescze lepiej B) ) w środę 7 mln do wzięcia w lotka

Doskonała okazja do spełnienia ww marzeń B) <_<

 

 

Ja nie gram. Bo jeszcze wygram, no i dopiero prooooooooooooooooooooooooooooooooooooblem B) .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj