Zaloguj się, aby obserwować  
Gość JarekWLKP

Marzenia i plany.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
coolman111    56
hehe za 10 mln zł to bys sobie nawet papierkowych spraw nie załatwił do elektrowni atomowej

za 10 milirdów euro byc moze by staneła taka.

 

To najpierw ta kasę bym trochę pomnożył inwestując w coś, a jakbym się dorobił więcej to wtedy elektrownia atomowa :wacko:. Pozdrawiam :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

Ja za 10 000 000 to kupił bym z 300 hektarów, obrabiał bym to Claas'em Axion'em 850, Claas'em Arion'em 640, NH T6000 i Claas'em Ares'em 500 i Same Roller'em. W żniwa brykał bym Lexionem 510 i Tucano 440.

 

 

Od takie marzenia po edycji :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Ja to to za 10mln postawiłbym dom, do tego jakieś 200-300ha ziemi, jakięś 3 belarusy 450 km z osprzętem + miejszy ciągnik do mniejszych prac polowych ( jakiś JD, Case lub Fendt) do tego odpicowałbym jak się tylko da VW Golfa (4 lub 5), i moze jak by starczyło to otworzyłbym własną dyskotekę. Ale wiadomo to tylko marzenia :(


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15
to juz lepiej w wiatraki inwestowac...podobno jak sie dobrze kręcą :) to po 4-5 latach i koszty się zwrócą

 

 

może odpowiadam nie do rzeczywistego tematu ale chciałbym sie podzielić pewnym spostrzeżeniem - masz rację koszty się zwrócą ale gdy ten wiatrak serio będzie się kręcił kręcił i kręcił. u mnie w okolicy pewien facet posiada póki co jeden (będą następne pewnie za niedługo) ale kiedyś (koniec miesiąca) wiatry wiały silne a wiatrak stoi w miejscu. myślę pewnie awaria - dowiedziałem się po pewnym czasie że wykorzystał limit przysługujący na dany miesiąc :( limit ?? kto tu wprowadza limity na odnawialną energię która jest tańsza i przede wszystkim zdrowa... paranoja wg mnie, a przyczyna tylko jedna - żeby się czasem ten koleś nie wzbogacił za bardzo...

 

a miały być plany u mnie na 1 albo 2 wiatraczki, podobno dofinansowanie z UE można dostać (pomarzyć można)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Bardzo inspirujący temat. Jak będzie kumulacja w lotto to idę skreślić numerki.

Ja bym kupił 150ha ziemi, postawił zabudowania, kupił silosy, kupiłbym sobie Nissana Patrola, Jelonka ok. 200KM, Farmtracka, i sprzęty do nich, jakiś kombajn np. Claasa Dominatora.. Jeszcze kupiłbym sobie Kirovetsa k701 tak żeby sobie pojechać do kościoła czy do sklepu :( Co by zostało to dałbym na lokatę i już.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

ja bym 500tyś zł wydał na dom, 250 tyś zł na reklamę AF, a za resztę rozbudowałbym moje gospodarstwo np : nowy sprzęt rolniczy,więcej ziemi,nowe budynki

 

 

ach gdybym miał tyle kasy :(


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a ja bym nie chcial dostac wiecej niz 1mln, do tej kwoty nie mialbym oporow i inwestowal w rolnictwo, a jakbym dostal z 5 to juz mailbym dylemat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ja chyba podobnie jak Ty.. za 1mln ustawilbym swoje gospodarstwo jak trzeba-i to nawet bez podejrzeń sąsiadów... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Ja to jakbym miał taką kasę to na pewno nie utopiłbym w rolnictwo.To jest studnia bez dna. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz22    2

czesc ja sie nawet nie zastanawiam nad taka kasa bo jej nie mam i nie bede miec a planow mam duzo pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Był w mojej okolicy co wygrał kiedyś (na początku lat 90-tych) w totka i po kilku latach (posiadał wzorowe gostpodarstwo) zaprzepił i przepaścił wszystkie pieniądze, popadł w długi, rozwiódł się i z gospodarswa nic nie zostało.

 

Więc gdy się wygra należy uważać co się robi z pieniędzmi bo można plany i rzeczywistość zaprzepaścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyBrat1    0
Ja to jakbym miał taką kasę to na pewno nie utopiłbym w rolnictwo.To jest studnia bez dna. :(

i racje, 10 mln złotych wkładasz na procent do banku i po roku żyjesz z samych procentów... bez zmartwień i problemów. pieniądze same na Ciebie robią. a po czasie kiedy gotówki zrobiłoby sie więcej to wtedy bym inwestował w gospodarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Denominacja i z 10 kk zł robi się 10 k zł i co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

Jakbym miał 10000000złoty to bym kupił 100 hektarów ziemi dom, silosy, wiaty i tak dalej...i kupił bym sobie cały park maszynowy jednej firmy (np. JOHN DEERE), ale jaki wszystko zsatelizowane i bym miał najbardziej zautomatyzowane gospodarstwo w Polsce :(:) :) , albo kupił bym sobie parę tirów (moja druga miłość) i założyłbym własną firmę transportową...ale marzyć każdy może, a i tak trzeba harować :)


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50

mam 13 lat i bujna wyobraznię:rolleyes:;):rolleyes::)

 

 

pobudował bym jakas duuuuuużą obore na 200-300 sztuk mlecznych krów ziemi kupiłbym ze 100ha z 3 ciągniki a reszte do banku na % no i ładna dziwczyna i ładny domek:)


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja mam skromne marzenia

Około 200ha pola Pięć ciągników nowych i wszystkie nowe maszyny

Chlewnia na około 1000sztuk tuczników i Obora na około 100sztuk bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Połowe bym wydal na alkochol kobiety i hazard a reszte przechulal;)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0
Połowe bym wydal na alkochol kobiety i hazard a reszte przechulal;)

 

Widzę lubisz inwestować w alkohol tam są twoje pieniądze najbardziej oprocentowane tylko na krótko.:rolleyes:;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2
Połowe bym wydal na alkochol kobiety i hazard a reszte przechulal;)

Ha ha ha :rolleyes: Wątpie czy połowe tej sumy zdołałbys przepić a nie mówiąc o kobietach! Musiałbys byc niezły casanowa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kon23    0

Ja za 10melonów kupił bym z 200ha wybudował bym obore na 150krów mlecznych jakieś nowe maszynki bym nabył a reszte siana bym wpłacił na % do banku. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PongO    1

ja jak bym wygral jakas kase wieksza w totka to niema bata bym wszystko zainwestowal w gospogarstwo i kupil mazde RX-8(zeby jedzic na pola)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

Ja w swojej miejscowości zrobiłbym drugie Manieczki :rolleyes: . Zainwestowałbym w jakiś stary PGR (byłoby gospodarstwo jak w Manieczkach) kupiłbym mnóstwo nowego sprzętu i trzymałbym około 200 krów i 150 macior (żeby się uzupełniało: kiedy świnie będą tanie to mleko jest drogie), oraz wybudowałbym drugi EKWADOR. Resztę (gdyby się została) wpłaciłbym na obligacje, bo giełda to nie dla mnie, wole spac spokojnie.


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Jak ja bym miał kase to bym zrobił największe dysko w polsce Kupe DJ bysie zjezdzało by sie byli o granie na tych dyskotekach a jagby mi cos zostało zainwestował bym w pola kupił bym 300 ha i troche większych maszynek!!!


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

1 dokupić siemi :)

2 wybudować dom :)

3 wybudoiwać nowe pomieszczenia inwentarskie :rolleyes:

4 nowe hale na maszyny ;)

5 nowy park maszynowy :)

6 reklama AF :)


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maximus099    2

Mając taką kase to połowe w waliłbym w gospodarstwo a druga do banku. Dokupił bym ziem zmodernizował budynki kupil maszyny w tym moje marzenie skromne ale bardzo chce mieć na podwórku ZETORA 3320 lub 5320 :P;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj