Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Profil usunięty

Case mx 135 czy massey ferguson 3635

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jaki ciągnik wybrać Case mx 135 z 1998 r czy massey ferguson 3635 który jest lepszy ,tańszy w naprawie mniej pali :) Proszę o opinie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7045xD    7

Case będzie lepszy i wygodniejszy w obsłudze. Porównując wnętrze kabiny to Case jest o niebo lepszy nie ma co porównywać wgl z Mf. Potrzyma Ci wiele lat jeżeli trafisz na dobrze utrzymanego. Co do naprawy to więcej ludzi posiada Mx-y i ci lepiej doradzi. Co do wagi to Mf jest cięższy, ma większy udźwig podnośnika ale mniejsza wydajność pompy i nie oszukujmy się Case jest nowszy i inaczej się prezentuje ;D. Case posiada rewers elektrohydrauliczny,a nie mechaniczny w którym nie potrzebujesz wciskać sprzęgła. Promień skrętu w Massey jest większy o 2m ... Nie kieruj się ceną że Mf jest o dużo tańszy bo to może wyjść w praniu, dlatego wychodzę z założenie że lepiej dać więcej niż potem narzekać że mogłem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati00733    25

powiem Ci tak,mam mf3080 i case mx150.wypowiem sie co do komfortu,bo kabiny takie same jak w mf 3635.w mf jest cicho,ciszej niz w nowym nh td5050,ale do ciszy w casie sie nie umywa.ogolnie,obsluga jest latwiejsza,taka intuicyjna.biegi sa latwe w obsludze,ale w casie jest 16x12 a w mf 32x32.komfort na pewno na rzecz case.a czesci nie sa takie drogie,,,ba....np,tarczki od polbiegow sa tansze w casie niz w mf-ie.konczas wypowiedz,mf ma duzy komfort jak na te lata,ale dzieki mlodszej konstrukcji pod wzgledem komfortu wygrywa.silnik cumminsa jest ekonomiczny w lekkiej i ciezkiej pracy,mf wygra w lzejszych pracach,ale tam gdzie trzeba mocy,swoje tez lyknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3050    74

bierz MF moim zdaniem jest lepszy muj wujek posiada 3635 i 3650 i nie ma zamiaru sprzedawać mówi że świetne ciągniki i mi sie wydaje że komfort też dobry ja sam zamierzam za 2 lata kupić 3635 lub 3645

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7045xD    7

Kolego wyżej komfortu Mf nie dorówna nigdy bo jest pare dobrych lat wstecz... Nie jeździłeś Mx'em to nie mów lepiej... Kolega wyżej wspomniał że części tańsze, więcej posiadaczy Mxów jest na forum. I Podczas ewentualnej sprzedaży szybciej opchniesz casa niż Mfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati00733    25

patrzac tylko na lata produkcji,mf bedzie bardziej wyeksploatowany...wiec ryzyko napraw duze,pocieszeniem jest fakt,dosc prostej budowy,przynajmniej umnie w skrzyni z jednym polbiegiem,szalu nie ma:)z dynashift to juz inna bajka.ale,za rozsadna kase,mozna trafic fajny egzemplaz mfa,case to ponizej 80tys nie kupisz,chyba ze zaniedbany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbitoja    4

Proponował bym MF, ponieważ mniej spali to raz, dwa mało awaryjny wiadomo zdarzają się awarie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7045xD    7

jo a twój trzeci argument to widziałem Mfa na ulicy jak jechał ... weź nie bądź śmieszny mf odpada pod względem komfortu, technologi, dostępem do części i ich posiadaczy... o wyglądzie nie wspomnę kanciastej budzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Mam case mx 135 z 98 roku. Komfort bajka w kabinie pogadasz szeptem przy 1500 obr/min. Skrzynia troche szarpie ale u mnie nie było ani jednej awarii z nią związanej. Silnik pięknie chodzi i to jest największa zaleta case. Hydraulika waydajna 120l/min 7t udźwigu 7 t wagi ciągnika z obciążnikami fabrycznymi. Powershift, powershuttle pięknie działają. No i solidność wykonania tej maszyny, prawdziwy czołg w ciężką robote. Co do spalania to ktoś napisał że mf mniej spali ale raczej to nie prawda mój case w transporcie pali 8-9l/h w pracy pług 5x50 16-18l/h to jakies 11-12l/ha. To jest moja opinia o case mx bo z Mf nie miałem nigdy styczności.

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati00733    25

ziel,to ty masz jakas wzmocniona hydraulike w swoim mx135?bo wg konedata wydajnosci 109l i udzwig 5870kg....u mnie w mx 150 jest pompa wydajnosci 121l i udzwig 8330kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Dziwne bo u mnie w instrukcji pisze 120l/min i 7 t udźwigu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati00733    25

moze byly rozne specyfikacje do wyboru i mozna bylo wziac mocniejsza pompe.umnie siedzi taka sporych rozmiarow z boku,i ma 121l,a widzialem innego mx150i juz pompa byla znacznie mniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj