DominikKomar

TC 5070 - zanieczyszczenia lekkie jadąc z górki

Polecane posty

Koledzy mam problem poniewaz moj TC jadac z gorki mam zanieczyszczone ziarno, jadac pod gorke czysto mloci. Dzieje sie to w rzepaku, szczelina na 6, beben 650, wiatr 500, sita pozamykane Mieliscie taki problem?????????? Pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Całkiem normalne. Kup kombajn górski to nie będzie takich problemów na pochyłościach.

Przy zjeździe spróbuj zwiększyć wiatry. Niestety będziesz musiał regulować co wjazd i zajazd jesli nie chcesz mieć za dużych strat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkiem normalne. Kup kombajn górski to nie będzie takich problemów na pochyłościach.

Przy zjeździe spróbuj zwiększyć wiatry. Niestety będziesz musiał regulować co wjazd i zajazd jesli nie chcesz mieć za dużych strat.

 

No wiem ze calkiem normalne ale pochylosci sa małe a zanieczyszczenia dosyc spore. Właśnie kolego tak robie, zwiększam wiatr i jest rroszke mniej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michudo    0

I jak kolego udalo Ci sie rozwiazac problem? Wczoraj dzialo sie u mnie to samo... Na jakich jezdzisz ustawoeniach bo ja zaczynalem od takich jak w instrukcji i wchodzilem na coraz wyzsze niestety nie pomagalo nawet zaczal gubic ziarno. Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak kolego udalo Ci sie rozwiazac problem? Wczoraj dzialo sie u mnie to samo... Na jakich jezdzisz ustawoeniach bo ja zaczynalem od takich jak w instrukcji i wchodzilem na coraz wyzsze niestety nie pomagalo nawet zaczal gubic ziarno. Pozdr

Kolego tak jest i bedzie w rzepaku, ja sita mam pozamykane wszystkie. Nie patrz na instrukcje to jest tylko baza od czego zaczac a sam sobie musisz potem go ustawic. Zanieczysczen jest mniej jak jezdzi sie troche szybciej, kombajn i tak przerobi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz-w    0

Dziś mają te kombajny taką opcję jak OPTI-FAN - sam reguluje obroty wentylatora jadąć w górę i dół pola.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zacząłem kiedyś ten temat a mam teraz pytanie co do rzepaku?? Mieliście okazje kosić rzepak z otworowym sitem??? Chciałbym, zakupić bo często dużo łusek leci do zbiornika. Sito otworowe 3,5 mm kosztuje 1300 zł. Warto kupić?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizar
      Witam, panowie jakie waszym zdaniem są najlepsze sita do kombajnu, na sito wstępne (górne) polecałbym żaluzjowe, tylko tutaj tez są różne rozmiary lamelek, jakie sprawdzają się u was? A jakie sita dokładne (dolne) ? zamierzam dokupić sobie 9mm do zboża, jak myślicie będzie dobre? A użytkuje ktoś z was takie sito z podłużnymi otworkami? bo spotkałem się z takim sitem 5x25mm i podejrzewam że z takimi otworami nie puszczałoby całych kłosów.
    • Przez Kamil35
      Witam posiadam parę nowych części na sprzedaż do kombajnu New Holland TC5070 są to m.in pasy, łańcuchy, łożyska i trochę innych kupiłem je na zapas a teraz są mi zbędne. Więcej informacji pod nr. 726 326 999
    • Przez Patitek285
      Witam,  niedawno(w czerwcu) kupiłem 22 sztuki kur. Wyglądały na zdrowe ale na przestrzeni 2 tygodni od zakupu stały się bardzo lekkie oraz pomimo że mają 7 miesięcy prawie wcale się nie niosą. Z 22 sztuk kur dziennie mam maksymalnie 2/3 jajka.  Dostają witaminy, Kurkę Naturkę, ugotowane tłuczone ziemniaki oraz zieleninę(drobno skoszona trawa lub koniczyna)(jeśli będzie potrzeba wypiszę całą listę tego co dostają). Mogę dodać że kury są wypuszczane na cały dzień na dwór a nocą chowamy je w kurniku.  Oczywiście dostają paszę zbożową.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj