adampro

John deere 3040 hydraulika umiera gdy gorący olej

Polecane posty

adampro    0

Witam, mam problem z moim John deere 3040. Mianowicie gdy olej jest gorący, hydraulika wrecz pada. Cisnienei czasami zanika, kierownica blokuje, ciągnie po sprzęgle po właczeniu pelnego biegu nie otwiera kalpy prasy. Pompa wewnętrzna nowa, fitry również, sprzęglo hi lo sprawne, siatka, gdzie olej jest zasysany-nowa. Zimny działa dobrze, wszystko działa sprawnie. Ciśnienie w granicach 200bar zarowno na zimnym jak i cieplym, tyle ż ena ciepłym ono zanika. POMOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal225    14

No objawy typowe jak przy padniętej pompie niedawno sam to przerabiałem . objawy te same ale skoro wymieniles pompe na nowa i nic to ciężko powiedzieć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adampro    0

AN jednym z for znalazłem numer do zakąldu w którym naprawiaja zachodnie ciagniki starszego typu i koleś powiedział ze jest problemz z aworami, trzeba je sprawdzić i wyregulowac. Orientuje sie ktoś w ty gdzie to i jak to zrobić? POMOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan312    1

Witam a ten ciągnik nie ma z przodu pompy tłoczkowej?

Może jeszcze sprzęgło mokre przecieka najlepiej weź jakiegoś mechanika on może coś wymyśli bo jak go nie zobaczy to tylko przypuszcza co to może być.

Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adampro    0

Tak, ma pompe łoczkową z przodu, lecz muysle ze on jest ok bo mam inną na przekładke i zero poprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

kolego poczytaj o podobnych problemach w innych modelach,np 16.40, 20.40 bo to w sumie to samo. skoro ci rozłancza wałek to może coś jest z pompą zasilającą tą w skrzyni-gdyż to ona zasila np wałek i podaje na pompę główną [tą z przodu].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Może zmiana oleju na gęściejszy by pomogła. W kombajnie jak kupiłem to heder opadał po tyg stania, zmieniłem olej na LH 150 i teraz cały rok by trzymał i podnosi szybko na wolnych obrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adampro    0

Ale pompa myśle z ejest sprawna. Gładź oraz zębatki były na szlifierce magnetycznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

no to skoro masz obie pompy sprane,to tam pod podłogą przed kierownicą ten rozdzielacz jakiś jest-nie wiem dokładnie o co chodzi ale tam się sprawdza ciśnienie oleju[czytaj w podobnych tematach,było o tym pisane]. lecz wałek wom jest na bank zasilany od pompy wewnętrznej i skoro on ci czasami rozłancza to coś tam jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan312    1

Ja mam podobny problem w moim john deere tyle że wałek u mnie działa bez problemu. U mnie diagnoza brzmi sprzęgło przecieka albo jakieś wewnętrzne przecieki.

Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adampro    0

sprzegło było rozbierane i mysle ze jest ok. Była peknieta jedna przekładke. W poniedziałek jedzie do mechanika do Ruchocic, bo w domu tego nie ogarniemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
    • Przez RafaHordyj
      Witam czy jest możliwość  zrobienia szybkiej skrzyni biegów w John deere 3040, 
    • Przez Paweł20
      Witam jak odpowietrzyć wysprzeglik 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj