Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam,

Jakiś czas temu dostałem od znajomego profesora zadanie ,aby sporządzić listę możliwych sytuacji w których można by było wykorzystać wszelakiego typu roboty w rolnictwie. No i prawdę mówiąc jestem trochę w kropce. Po paru godzinach myślenia nad możliwymi zastosowaniami wpadłem tylko na parę pomysłów (część z nich to materiały znalezione w internecie).

Są to między innymi:

-znane nam wszystkie roboty zajmujące się dojeniem krów,

-robot donoszący paszę dla zwierząt,

-robot który by jeździł po polu i wycinał w sposób mechaniczny chwasty (oszczędzamy na opryskach)

-zrobotyzowany sprzęt rolniczy (taki jak np. kombajn) który byłby w stanie na podstawie GPS i czujników samodzielnie zająć się uprawą.

Niestety na tym moje pomysły się kończą. Byłbym bardziej wdzięczny gdyby ktoś mi pomógł i powiedział gdzie jeszcze mogło by się znaleźć zastosowanie dla robotów ,albo gdzie w rolnictwie przydałyby się usprawnienia.

Popracuj jeszcze nad ortografią !!

Edytowano przez KRISTOFORn

Wiadomość z agroFakt.pl

kubaguzik    133

gdzieś na yt widziałem robota który rwał truskawki miał wbydowane czujniki rozróżniające kolor i ciągnik sadowniczy który jeżdził (chyba na podstawie GPS-u) w międzyrzędziach.

bazalt50    9

Wymyśl coś co ostrzegałoby (traktorzystę, kombajnistę) przed żywym stworzeniem przed maszyną. Szczególnie w trakcie koszenia pierwszego pokosu traw. Pełno wtedy młodych saren, gniazd ptaków, jeży, zajęcy. Może jest już coś takiego, może nie... Może na podczerwień? Może inny sposób?

maniek83    5

sorki, że nie na temat i że się czepiam, ale jak Ty zdałeś maturę z taką ortografią?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się