Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Dziwnie zachowujący się obrotomierz

Polecane posty

Gość   
Gość

Co może się dziać że się zawiesza obrotomierz np na 500 obrotach choć zetor ma np 1600 najczęściej po odpaleniu i jak się pracuję po zmroku jak lampy są załączone, słychać w tedy też jakby taki gwizd z alternatora, po pewnym czasie się normuje to ale zaczyna mnie to już denerwować, pod jakie wyjścia oleju należy podpiąć węże od pługa obrotowego pod gniazdo nr 1 i 2 czy pod 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sollter    0

pług pod 1 i 2, zero to masz powrót oleju czyli takie neutrale zazwyczaj się tam podpina drugi przewód od silnika hydraulicznego np owijarka bel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Może pasek nie napięty,lub alternator do regeneracji


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

z obrotomierzem to musisz posprawdzać czy dobrze wsówki sa podłączone do tej głowicy zczytującej obroty silnika, czasami lubi tam nie łaczyć i wtedy głupieje obrotomierz... znajduje się pod alternatorem, a co do alternatora to sprawdź czy dobre łożyszka i szczotki ...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzięki koledzy końcówka zaśniedziała, łożyska i szczotki dobre, ładowanie też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Cineek
      Witam Oglądałem dziś MF 6180 w dość przystępnej cenie, ale nie działa w nim obrotomierz (tzn. podczas pracy silnika obrotomierz wskakuje pomiędzy 5 a 10) Mam pytanie czy liczy mth? Właściciel twierdził że w większości nie działa, ale rzekomo liczy mth. Jak to mozna naprawić i czy rzeczywiście liczy moto-godziny? Pozdrawiam
    • Przez lemysz1
      Witam. Mam problem, poniewaz od pewnego czasu przestały działać mi halogeny na dachu oraz nie działa obrotomierz(mth liczy normalnie). Bezpieczniki są ok (przynajmniej te które znalazłem, żarówki też ok. Jak włącze światła to normalnie wszystko sie podświetla na tabeli przełączników tam gdzie włącza sie halogeny, ale jak włącze to nie działają. Cóz może być przyczyna? Może ma jeszcze gdzieś schowane bezpieczniki? Pozdrawiam
    • Przez tomek44
      Witam! Potrzebna pomoc, otóż szwankuje mi obrotomierz jego wskazówka delikatnie drga do około 300-500 obr/min i nie rusza wyżej. Myślałem ,że problem tkwi w czujniku obrotów który znajduje się w pompie hydraulicznej jednak po wymianie na nowy dalej jest to samo. Proszę o rade gdzie dalej szukać, czy jest to awaria samego licznika a może problem tkwi gdzie indziej.
    • Przez Belaruss820
      Witam, mam problem z obrotomierzem w zetorze, wskazówka stoi w miejscu na 700 obrotach i nie kręci mth. Co może być przyczyną? Dodam że przed włączeniem zapłonu wskazówka również stoi w miejscu. Jak kupiłem ciągnik to już tak było. I jeszcze takie pytanie przy okazji, mam zamiar zmienić stare "chlapacze" z tyłu błotników, widziałem że można założyć plastikowe przedłużki tylko pytanie czy od proximy czy forterry? Dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam i życzę szczęśliwego Nowego Roku i udanego Sylwestra.
    • Przez piotrekbial1
      witam przerabiał ktoś  problem  z obrotomierz  elektronicznym w 54serii ? 
      orientuje się  ktoś  na którym  pinie idzie sterowanie z alternatora na obrotomierz  i czym jest sterowany ? masa czy może  prądowym ? 
      jeśli  ktoś  ma dostęp  do rozpiski skrzynki bezpiecznikow byłbym  wdzięczny 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj