Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
zetorlublin7341

Dziwnie zachowujący się obrotomierz

Polecane posty

Co może się dziać że się zawiesza obrotomierz np na 500 obrotach choć zetor ma np 1600 najczęściej po odpaleniu i jak się pracuję po zmroku jak lampy są załączone, słychać w tedy też jakby taki gwizd z alternatora, po pewnym czasie się normuje to ale zaczyna mnie to już denerwować, pod jakie wyjścia oleju należy podpiąć węże od pługa obrotowego pod gniazdo nr 1 i 2 czy pod 0

Sollter    0

pług pod 1 i 2, zero to masz powrót oleju czyli takie neutrale zazwyczaj się tam podpina drugi przewód od silnika hydraulicznego np owijarka bel.

Wiadomość z agroFakt.pl

FINN    994

z obrotomierzem to musisz posprawdzać czy dobrze wsówki sa podłączone do tej głowicy zczytującej obroty silnika, czasami lubi tam nie łaczyć i wtedy głupieje obrotomierz... znajduje się pod alternatorem, a co do alternatora to sprawdź czy dobre łożyszka i szczotki ...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez c330ursus
      Mam obrotomierz w ursusie C-330 i przełamała mi sie w nim skazówka mam już nową ale nie wiem jak rozebrać obrotomierz. Jest tak kilka śrubek powiedźcie które wykręcić żeby czegoś nie urwać ani nie rozebrać za dużo Głównie chodzi mi o zdjęcie plastikowej pokrywy tylnej.
    • Przez bartekm66
      witam
      mam problem z obrotomierzem - licznikiem motogodzin w moim zetorze 7045
      otóż obroty wskazuje normalnie ale motogodziny to różnie czsami potrafi "zaciąc się"i nie pracowac przez 10 i wiecej godzin a czasami kręci jak szalony
      czy jest to wina samego licznika czy tez może pradniczki przy silniku
      miał ktos taki przypadek ???
    • Przez Rafal8888
      Witam mam taki problem, zmieniałem silnik w kombajnie i mam założony od stara i tam jest inne wyjście na wałek napędzający prądniczkę obrotomierza w starym miałem na czworokąt podobny jak przy kluczach nasadowych, a w pompie która jest w nowym silniku ma wyjście na obce pióro a pompy nie przekładałem bo w nowym silniku tez były dwa smoki a zapomniałem sprawdzić wyjście na napęd prądniczki. Zmiana pompy nie wchodzi w grę ponieważ to się wiąże z wyjmowaniem silnika co byłoby czystym absurdem. Ma ktoś jakiś pomysł jak to ogarnąć? Z góry dziękuję.
    • Przez mikipost
      Witam,posiadam Clasa 98s maxi z 92r. Mam problem ze wskazaniami obrotów silnika.Obrotomierz zaniża mniejwiecej o połowe obr. Natomiast podczs jazdy nie przełancza mi na predkosc jazdy tylko cały czas pokazuje obroty silnika.Z góry dziekuje za pomoc w rozwiązaniu zagadki.
    • Przez gajor01
      Witam możecie mi powiedziec gdzie znajduje sie czujnik od obrotomierza w tym ciągniku.Bo Ciagnik najpierw o dziwo nie chciał zapalic a jak zapalił to zaczeła wzkazówka skakac.A jak cos to nie wina akumulatora bo kreci bardzo dobrze teraz