mazurek1212

oszuści paliwa

Polecane posty

mazurek1212    56

witam czy mieliście doczynienia z oszustami paliwa oszuści dokładnie są z buska zdrój jeżdzą ciężarówką ja niestety z takimi miałem doczynienia poszła u zetora pompa do regeneracij i u john derra nową pompe paliwową trzeba było zakupić nawet c 330 nie dał rady odpalić na tej ropie ;[ czy wy tez mieliście doczynienia z takimi jestem z woj świętokrzyskiego i chciałbym wiedzieć czy komuś z woj małopolskiego podkarpackiego świętokrzyskiego się coś takiego przytrafiło paliwo było oszukane i to bardzo a ta forma jest z buska zdroju :) z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Tak to jest jak się chcę na siłę zaoszczędzić i paliwo kupuję się nie wiadomo jakiego pochodzenia bo jest trochę tańsze od tego z normalnej stacji. Nie masz faktury ani żadnego papierka na te paliwo więc niewiele lub i nic nie możesz zrobić bo i niby jak udowodnisz że te awarie spowodowało paliwo od nich. pewne jest to że za 2 czy 3 miesiące jak przyjedzie kolejny taki cwaniaczek to znowu kupicie u niego paliwo bo znowu będzie trochę taniej. Gdyby nie było popytu na takie paliwo nikt by nie kombinował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Chytry dwa razy traci i gdzie tu oszczędności , na stacji kup weż fakturę akcyzę odlicz a jak jesteś na vat to jeszcze taniej wyjdzie nie mówiąc o jakimś rabacie przy dużym zakupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

ja kilka razy mogłem kupić paliwo od takich własnie gości co wożą ale jeszcze się nigdy na to nie skusiłem zawsze biorę z stacji , nieraz właśnie też słyszałem o tym kupnie niektórzy byli nie zadowaloeni a drudzy chwalili bo było taniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do ciągników i maszyn biorę paliwo od wielu lat z jednego miejsca tylko raz skusiłem się od innego dostawcy bo znajomym miał przywieść no to przy okazji i ja wziąłem nie dość tego że w zbiorniku było widocznie mniej (zawszę biorę 1000 l. i leję do pustego zbiornika) to i paliwo według mnie było gorszej jakości ale było o parę groszy tańsze i na 1000 l. brakowało co najmniej z 50 l. i tak na tym wyszedłem dobrze że nic się nie po psuło.

Do samochodów leję paliwo na renomowanych stacjach ( ORLEN, LUKOIL i innych tego typu) i nigdy nie miałem żadnych problemów z paliwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

kolego jak bierzesz 1000 i więcej litrów nawet ze stacji, to w jakim czasie je zużywasz bo to też ma wpływ zwłaszcza na letnim bo jest więcej dodatków bio a one powinny być zużyte w ciągu 3 miesięcy w przeciwnym razie wytrącają się estry roślinne i paliwo staje się mętne (biała maż) i zatyka układy paliwowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

ja wczoraj kupiłem wadliwe paliwo(100litrów) na stacji paliwowej w Starachowicach koło sklepu Carrefour ;[, dziś zatankowałem Belarusa 820 i wszystko wyglądało początkowo dobrze do puki nie zaciognoł tego paliwa co kupiłem. Nie miał na nim siły nawet ruszyć z miejsca na pusto, a na obroty w ogóle nie chciał się wkręcić i tak kopcił na obrotach około 1000 obr/min jak by ciągną nie wiadomo co.... myślałem że pompa siadła, ale spuściłem 5 litrów z innego ciągnika pewnej ropy i podłączyłem go bezpośrednio z kanistra, i zaczął normalnie pracować.

Więc spuściłem to paliwo co kupiłem i zawiozłem z powrotem na stacje złożyłem reklamacje i mi oddali kasę(ale tylko 80%) :(


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to teraz wiesz żeby tam więcej paliwa nie brać i o tym fakcie powiedz wszystkim znajomym że tam sprzedaje oszust i trza go omijać z daleka - u nas jakiś czas temu też powstała nowa stacja i niedługo po handlowała ze dwa lata trwało aż zbankrutowała i miała też oszukane paliwo a na końcu można było klientów na palcach liczyć przez dobę ale to byli tylko przejezdni.

Te 1000 l. zużywam w lato w 3-4 m-c. to już 3 dostawa w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

Z doświadczenia wiem że dużo też zależy od dostawcy paliwa który przywozi je na daną stacje benzynową. Ja przeważnie kupuje paliwo z jednej stacji i pewnego razu trafiło się takie lipne paliwo że ciapek to chodził jakby to był już koniec silnika kopcił i przerywał.Nalaliśmy paliwa z innej stacji i po ok. 30 sekundach po odpaleniu problem zniknął gdyż spalane było już inne paliwo. A z ta stacją z lipnym paliwem to był jednorazowy incydent teraz znowu kupuję tam paliwa i nie narzekam.


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

według mnie to najwięcej zależy od zamawiającego paliwo na stacje który decyduje się na zakup dobrego i drogiego paliwa czy idzie na zarobek i kupuje tani produkt paliwo-podobny i całą winę ewentualnych skarg kwituje tym że takie mu przywiózł dostawca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Kolego sugerujesz ze dotawca do stacji dolewa niweiadomo czego ,przecież to cysterna tankowana do pełna chyba że rozwozi po rolnikach i firmach no to wtey tak ,niedaleko mnie jestcentrala paliwowa w Rejowcu wożą koleją cysternami i z tamtąd to samo paliwo z uszlachetniaczami trafia na poszczegulne patronackie stacje wraz z uszlachetniaczami danej markii ,to tyle a paliwo samo w sobie jest to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

To jest właśnie magia koncernów zachodnich. Zachwalają swoje paliwo. A kto widział by np. Shell albo BP przywoził je z zagranicy. Ale właśnie szczegół w tych dodatkach-uszlachetniaczach które dolewają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Jakiekolwiek paliwo w Polsce jest to paliwo z Orlenu albo Lotosu.Bo takiemu BP czy Shellowi nie opłaca się sprowadzać "swojego paliwa" z nie wiadomo skąd.I jak słyszę od jakiegoś kolesia co tankuje na Shellu benzyne do motoru czy rope do samochodu i mówi że jest paliwo takie że normalnie by wypił z zachwytu to tylko go informuję uprzejmie że jest to same paliwo to się ze mną kłoci że to nie prawda. Oczywiście nie na wszystkich stacjach jest takie samo paliwo.Np. na stacjach Bliska to jest paliwo gorszej jakości niż na Stacjach Orlenu. A obydwie stacje są własnością Orlenu.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
Jakiekolwiek paliwo w Polsce jest to paliwo z Orlenu albo Lotosu.Bo takiemu BP czy Shellowi nie opłaca się sprowadzać "swojego paliwa" z nie wiadomo skąd....
Lukoil pewnie też ma z jednego z tych co wymieniłeś?

Ja akurat korzystam z kart flotowych shella, tankuję na shellu od ponad 10 laty. Nie interesuje mnie skąd mają paliwo bo nigdy nie miałem z nim problemów (2 autka, 3 ciągniki, kombajn i trochę drobnicy). Zapasów powyżej 500litrów nie robię na dłużej niż 2 tygodnie (za wyjątkiem okresu przed żniwami ale kto wtedy ma czas jeździć po paliwo) czyli tysiaka na miesiąc. Zresztą stacja nie daleko, bańki na pakę pickupa i można te 500 litrów bez problemów przywieźć.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Pewnie ma, aczkolwiek paliwo to oni chyba sami skądś sprowadzali. Dobrze mówisz że na shellu jest dobre paliwo i ludzie nie mają z nim problemów.Umowy mają podpisane na okres jednego roku.Np.w jednym roku wygra Orlen na dostawę paliwa, a w przyszłym Lotos.A oni nie bawią się w wysyłanie jakiś szczyn do innych i tym bardziej na swoje stacje.

 

Lotos czy Orlen nie może sobie pozwolić na takie machloje bo oni tez sprzedają paliwo zagranicę.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7    13

Nie ma to jak ruska ropa oczywiście z pewnego źródła.Przepaliłem jej już mnóstwo i nie ma porównania z tą naszą na stacjach (oni nie bawią się w BIO paliwa),ale trzeba zawsze sprawdzać jak wygląda i pachnie i nie dać się oszukać na litrach bo wtedy cała oszczędność jest tylko w głowie a nie w kieszeni.Ich wacha jest przeźroczysta (nie zabarwiają jej) i mniej gęsta niż nasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego sugerujesz ze dotawca do stacji dolewa niweiadomo czego ,przecież to cysterna tankowana do pełna chyba że rozwozi po rolnikach i firmach no to wtey tak ,niedaleko mnie jestcentrala paliwowa w Rejowcu wożą koleją cysternami i z tamtąd to samo paliwo z uszlachetniaczami trafia na poszczegulne patronackie stacje wraz z uszlachetniaczami danej markii ,to tyle a paliwo samo w sobie jest to samo.

nie kolego ja mówię że właściciel prywatnej stacji zamawia oszukane paliwo które mu przywozi tylko w nocy autocysterna która już ma swój wiek z bardzo daleko i spuszcza te breje do zbiorników i nie bierze paliwa z nafto-bazy która jest w odległości 30 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam, tak to jest koledzy z tymi paliwami, u mnie w zbiornikach w środku rdza na siłę wchodzi na ścianki i korek, zaś sąsiad wymieniał filtry i to co metalowe było przy wkładach w filtrach to tylko same strzępki metalowe zostały i masa rdzy w kielichach w środku , i myślałem że albo te bio dodatki to robią, albo czerwona kwasem odbarwiana, innej opcji nie widzę ,co prawda u nas złapali jeden duży punkt co na masową skalę ten proceder uprawiali z odbarwianiem opałówki, całe noce cysterny kursowały i większość stacji paliw zaopatrywały w to cudo, tak że 15 osób trafiło za kraty, ale cóż z tego jak to my tego koszty ponosimy naprawiając pompy, wtryski itd.nam kosztów nikt nie zwróci ,sam się nie raz zastanawiałem tankując ropę skąd tak intensywny zapach kwasu jakby ocet tankował do zbiornika nie ropę, myślałem że to może te dodatki mają taki zapach ,ale jak zobaczyłem rdzę w zbiorniku to rozwiało moje wątpliwości , a szczególnie jak siadła mi pompa wtryskowa ,że to nie zapach bio dodatków, bo by rdzy nie było w zbiorniku, a raczej kwas dodawany do odbarwiania paliwa, a i sam pompiarz stwierdził że przytarta sekcja z powodu złej jakości paliwa tak że aż trybiki obcięło w pompie i że kiepskie paliwo to zrobiło i to jest przyczyna tej awarii.W promieniu 50km w okół mnie nie można było dobrego paliwa znależć tak to było zaawansowane bardzo ,dopiero teraz to się zmieniło, tylko ciekawe na jak długo ;) Pozdrawiam.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bieda    0

Zmień w wypowiedzi nazwę CPN na stacja paliw bo możesz mieć problemy jak odpowiedni ludzie to przeczytają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Uwaga na stację paliw między Imielnicą a Sobowicami powiat Jedrzejowskim. Tam jest najgorszy bubel, wójka 3 letni new holland poszły 3 sekcje a wydatkek 8 tyś, zaś ursusowi c 330 nic mu sie nie stało tylko w ogóle nie chciał chodzić na tym ,, cudnym paliwie''

Edytowano przez kamil496

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

kamil wiem gdzie ta stacja czesto jezdze kolo niej do czestochowy ale nigdy nie tankowalem aczkolwiek raz mialem zamiar tankowacwiec dzieki za ostrzezenie bo by bylo po premiumce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez d___b
      Od dwóch dni kręcą się dwa podejrzane typy samochodem marki MAN (niebieska solówka) na rejestracjach KLI.
      Gościu mówił, że firma ma siedzibę w Radomsku.
      Jeżdżą przez wsie i obserwują jadąc powoli zachowują się podejrzanie. Oferują wysokie ceny niby gotówka + faktura vat. Nawet wrócił się po paru minutach żeby dać tyle i ile chciałem.
      Takie zachowanie nie jest normalne więc oczekuje, że ktoś już się ze tchnął z nimi.
      Chyba, że ktoś już sprzedawał i pomimo dziwnego zachowania to wszystko przebiega normalnie.
       
       
      Pytam się bo teraz nikomu nie można wierzyć nawet ostatnio kolesie skupujący akumulatory itp. okazali się cyganami.
      A cygani okradają emerytury w biały dzień.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam chciałbym ostrzec wszystkich przed sprzedającym z okolic Wandowa woj. wielkopolskie, który specjalizuje się w sprzedaży kombajnów marki claas dominator, maszyny są wyszykowane tylko powierzchownie często gęsto ściągane w beznadziejnym stanie, niestety ja złapałem się na jego haczyk. Zakupiłem u szanownego pana kombajn marki claas, który był w stanie wręcz idealnym, z racji szybkiego ukończenia żniw zdecydowałem się na szybki zakup i to był mój błąd, według zapewnień sprzedającego maszyna gotowa do pracy, w rzeczywistości po zakupie rozleciała się w drobny mak sieczkarnia, po przeanalizowaniu przez autoryzowany serwis Claasa okazało się, że wał był złożony z dwóch elementów, w obudowach były łożyska zużyte, po głębszej analizie okazało się, że brakuje w znacznej części czujników a dużo elementów dorobione były na wzór. Przestrzegam wszystkich forumowiczów przed szybkim i pochopnym kupowaniem maszyn rolniczych, naprawdę warto wydać te 200-500zł na serwisanta, która przejrzy sprzęt prze zakupem. Próbowałem sprawę załatwić osobiście ale sprzedający śmiał się ironicznie i powtarzał cytuje NIE JEST PAN PIERWSZYM I OSTATNIM.... skorzystałem z pomocy adwokata i dzięki jego pismom i groźbą skierowania sprawy do sądu udało mi się wymienić wadliwy element jakim była sieczkarnia, cały proces trwał od lipca 2013 do stycznia 2014. Także szanowni forumowicze uważajcie i sprawdzajcie bo dużo jest nieuczciwych handlarzy, którzy tylko czekają.Sprawa zakończyła się mam nadzieję pozytywnie chociaż ostateczna próba maszyny odbędzie się w te żniwa i to zadecyduje czy zostanie w moim gospodarstwie.
    • Przez darolee
      Witam szanowne koleżanki i kolegów. Jak w temacie chciałbym założyć nowy i myślę, że interesujący niejednego z nas wątek uczciwości podmiotów prowadzących skupy płodów rolnych. Nie wiem czy słabo szukałem, ale takowego nie znalazłem.Jakie podmioty są w Waszej opinii dobrymi, terminowymi płatnikami, a jakich kupców unikać, bo nie płacą lub zwlekają z płatnością. Napiszcie też co sprzedawaliście by wiedzieć w jakim obszarze się poruszamy. I raczej proszę o opinie własne lub potwierdzone, a nie takie- ktoś powiedział, że ktoś powiedział....
       
      To może zacznę:
       
      Nigdy nie miałem problemów z płatnościami i polecam:
      1) Damłyn (pszenica)
      2) Elewarr (pszenica, rzepak)
      3) Gdańskie Młyny (pszenica)
      4) Elewator Jabłowo (pszenica)
      5) Glencore (pszenica, rzepak)
      6) Glenport (pszenica, rzepak)
      7) Bi-Rol Andrzej Biraga (pszenica)
      8) Chemirol (pszenica, rzepak)
      9) Agrolok (pszenica, rzepak)
      10) Herbs&Spices Jerzy kosmalski (kminek)
       
      Nie polecam:
      1) Pomorskie Młyny (pszenica) - problem z płatnością, przeciąganie zapłaty, choć nie słyszałem by komuś nie zapłacili, ale robi się nerwowo
      2) Firma Zielarska Lewandowski (kminek, ogórecznik) - jak wyżej bardzo przeciąga płatności, nawet o kilka miesięcy względem podpisanej umowy. Z racji niszowej produkcji znam trochę osób, które współpracowały z tą firmą i w mojej okolicy nie słyszałem by komuś nie zapłacił.
       
      Interesowała by mnie opinia na temat takich firm jak CEFETRA i Agro-Trust
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj