Zaloguj się, aby obserwować  
NSzczepan

Dominator 85, urywa pas młocarnia-odrzutnik

Polecane posty

mtracz    76

Kola pasowe zgrane ze sobą?

Łożyska bez luzów?

Napinacz dobry rolka się nie zacina?

Jakiej firmy pas?

Ile wytrzymuje?

Co już zrobiłeś sprawdziłeś?

Opisz coś bo szklana kule właśnie oddałem do serwisu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NSzczepan    0

pas master bel ( podróba) pochodził 20 godzin w tym sezonie.Pękną jakby ucięty . W poprzednim sezonie zniszczył 3 szt. różnych marek

Przed tym sezonem dorobilismy dystanse na dolnym kole (zaraz za sprężyna słoneczko) wczesniej bowiem pas szarpało na całej długosci (wyrywało zęby pasa)

Na obrotach 1000 pas chodzi dłużej (ale nie domłóca ) a na obrotach 1200 robi sie goracy i sie urywa

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

To w końcu który to pas? Wariatora młocarni?

Podaj numer katalogowy pasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia3    0

kurka no, drogi ten pas , nie myslałes oryginału założyć ,byłby wytrzymalszy , ja w zimie zaopatruje sie we wszystkie pasy i czesci do claasa oryginalne i sa o połowe tansze niz w sezonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

A wariator pracuje prawidłowo? Schodzi się i rozchodzi w pełnym zakresie? Kliny w kołach są?

Kombajn masz od dawna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Nie wydaje mi się by pomogło bo w wariatorze młocarni nie ma tego elementu, a przynajmniej nie przypominam sobie by tam był.

Element podany w linku jest od wariatora jazdy od dolnego koła przy skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek1098    13

zgadza się podany w linku jest od koła jazdy, ale taki sam jest na kole młocarni

zobacz pozycję nr 7 na załączniku

post-26201-0-70380800-1375020239_thumb.jpg

Edytowano przez grzesiek1098

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

No nie stety potwierdza sie to co napisłaem w poście wyżej.

Schemat którty opuiblikowałeś to właśnie dolne koło wariatora jazdy, a nie młocarni. Myli Cię ten znaczek młocarni w lewym dolnym rogu. Ale uwież mi na słowo poznaje te koło z daleka. Ten element z linku to własnie 7 na schemacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Uparty, a czemu by nie. :)

Ale nadal mnie nie przekonałeś. :)

Obydwa schematy przedstawiają to samo. Koło dolne wariatora jazdy. :)

Skoro kolega mi nie wieży to niech sprawdzi numery katalogowe pasów ze schematów które podał, a numerem pasa jaki podał autor tematu, na 100% są inne. Jestem pewien nawet bez sprawdzania.

Koło wariatora młocarni jest ze sprężyną centralną-słoneczkiem i tam takowej tulejki nie ma. A wariator jest osadzony pomiędzy dwoma blachami trzymającymi łożyska.

Na pierwszy rzut oka widzę, że to nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek1098    13

Nie będziemy się spierać. Rozbiłem to w zeszłym roku, i są tam te tulejki na 100%, i są takie same jak przy kole jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

moze u cb nie ma bo juz sie rozpadly w mak? (jezeli to mozliwe ) :D i ich nawet nie zauwarzyles :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jeśli to pytanie do mnie. To u mnie nie było co zauważać bo ich tam nie ma i ma nie być. Katalog prawdę ci powie.

Wariator jazdy i młocarni jest całkiem inny. Zasada działania jest tylko taka sama. Nie wiem w jakich latach produkcji były takie same wariatory jesli w ogóle były bo pierwsze słyszę. :huh: Więc tu prośba do kolegi @grzesiek1098 o zdjęcie obydwu wariatorów z kombajnu. :)

Edytowano przez mtracz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia3    0

tal kolego , w tym wariatorze nie ma tam takich tulejek , to co podajesz to jest wariator od jazdy i jest inaczej zbudowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Waco78
      Witam. Ktoś mógłby mi wyjaśnić na czym polega przypadłość konstrukcyjna dominatorów ? Czy to silnik umiejscowiony bezpośrednio za kabiną sprawia że są tak podatne na pożary czy może coś innego.

       

       
    • Przez ZbigniewKowalski
      Witam
      Stoję przed zakupem dominator 98s i chciałem zapytać czy ma ktoś opis tego wyświetlacza co na zdjeciu.
      Chodzi o te pionowe lampki po lewej i prawej ABC, jak się zapali maszynę to kilka mruga na pomarańczowy. 
      Będzie to mój pierwszy kombajn mile widziane jakieś podpowiedzi na co szczególnie zwrócić uwagę.
      Oglądałem pierwszy całkiem w ładnym stanie cena z transportem około 70k.
      W sobotę jadę oglądać drugi za około 45k ten ma trochę lakier podniszczony ale dokładnie będę widział na miejscu.
      Obydwa 88r perkins
       



    • Przez krzys14iek
      Witam, chcę wymienić Bizona na Claasa (na 150 ha Bizon trochę za mały). Myślę o Claasie 108s i chciałbym się o parę rzeczy zapytać kogoś kto posiada taki. Chodzi głównie o to czy taki o to kombajn posiada przyspieszacz (tj Bizon) i czy kombajn jest przystosowany do wysuwanych motowideł, i jakby była możliwość to mniej wiecej opisać sterowanie w kabinie, najlepiej na zdjeciu mniej wiecej co do czego służy. U mnie w okolicy nie znam nikogo kto ma takiego więc tutaj pytam. Chyba że jest ktoś z powiatu kościańskiego albo kawałek dalej to chętnie bym przyjechał obejrzeć taki kombajn. 
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj