Polecane posty

pati    12

Ostatnio mój tata robił pranie ubrań roboczych w starej pralce "Frani". Ta część pralki gdzie jest woda przerdzewiała i woda miała dostęp do silnika. Pralka już wcześniej zaczynała "kopać", ale wystarczyło ją wyłączyć z prądu na czas wyjmowania ubrań i po sprawie. Ale ostatnio miarka się przebrała i silnik się popsuł. A mianowicie (chyba) na skutek zalania wodą dostał odwrotnych obrotów i trochę już chyba się nawet nadpalił, bo bardzo moc spadła (nie daje rady nawet samego wirnika uciągnąć).

 

Czy kiedyś z jakimikolwiek silnikami elektrycznymi mieliście takie "przygody". Czy konieczne jest przezwojenie silnika i czy lewe obroty mógł złapać z innego powodu niż wilgoć.


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Z tego co wiem to czy silnik ma sie kręcić w lewo czy w prawo zależy od tego który kabel przymocujemy do danego bolca. Gdyby sie spalił to chyba wogule by nie ruszył. Jeszcze nigdy sie nie spotkałem z tym że silnik złapał lewe obroty przez wilgoć.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W silniku jednofazowym prądu zmiennego jest możliwa zmiana kierunku obrotów. Zamienia się miejscami 2 kable zasilające cewki. Jeśli silnik sam z siebie zmienił kierunek obrotów to prawdopodobnie ma przebicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0
Ostatnio mój tata robił pranie ubrań roboczych w starej pralce "Frani". Ta część pralki gdzie jest woda przerdzewiała i woda miała dostęp do silnika. Pralka już wcześniej zaczynała "kopać", ale wystarczyło ją wyłączyć z prądu na czas wyjmowania ubrań i po sprawie. Ale ostatnio miarka się przebrała i silnik się popsuł. A mianowicie (chyba) na skutek zalania wodą dostał odwrotnych obrotów i trochę już chyba się nawet nadpalił, bo bardzo moc spadła (nie daje rady nawet samego wirnika uciągnąć).

 

Czy kiedyś z jakimikolwiek silnikami elektrycznymi mieliście takie "przygody". Czy konieczne jest przezwojenie silnika i czy lewe obroty mógł złapać z innego powodu niż wilgoć.

Napewno ta pralka NIE MOŻE BYĆ JUŻ UŻYWANA po takich usterkach już kilka osób zgieło. Z prądem nie ma żartów Ta pralka nie ma uzimienia i woda robi przypadkwe połączenia TO GROZI ŚMIERCIĄ!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Zgadza sie zmaina obrotów w silniku jednofazowym odbywa sie przy zamianie miejscami połączeń końcówek cewek. Taki silnik posiada 2 cewki. Główna i pomocnicza lub rozruchowo- pomocnicza, do której podłączony jest kondensator.

Więc do wymiany masz silnik (lub przewinięcia), załatanie dziury i możliwe że i wymiane tulejki wirnika.

To znaczy że frania idzie na zasłużona emeryture. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

No tak by było najbezpieczniej. Ale może uda się kupić sam "kocioł" i wtedy już woda przeciekać nie będzie, przezwoić silnik i gotowe, ale chyba się nie opyla, bo automat stoi nieużywany w łazience i chyba trzeba będzie się z nim przeprosić. :(


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

hehe pati lepiej nie ryzykuj ;)a z frani moze byc jeszcze pozytek ;p mianowicie sprzedłbym ją na żyletki :(


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK7    17

Nowy kocioł, przezwajanie silnika i jeszcze nie wiadomo co by trzeba zrobić, a pralka jak była stara tak będzie. Pralki tradycyjne nadal można kupić, a ich koszt będzie porównywalny do remontu starej "FRANI"

 

 

My w domu oprócz pralki automatycznej, do ubrań roboczych mamy coś TAKIEGO

 

Posiadamy już to kilka lat, i jak na razie bezawaryjnie, no i nie przerdzewieje bo obudowa z tworzywa sztucznego, na dodatek posiada wbudowaną wirówkę. Myślę że to bardzo przydatna maszyna do prania ubrań roboczych!


http://pl.youtube.com/watch?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Patrzyliśmy w "Avansie" Frania kosztuje 350zł. :(


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam Mam agregat AV22. Nie jestem pewien czy nikt tam nie kombinował przy kabelkach. RDC jest nie podłączone i nie działa miernik F-BC na panelu. Nie wyświetla żadnych informacji. Ktoś poratuje jakimś zdjęciem wnętrza skrzynki ze środka, schematem tego miernika
    • Gość
      Przez Gość
      Witam serdecznie zakupiłem silnik SIEMENS 4KW chciałbym go zamontować do krejzagi. ale jak go podłączyć? czy będzie on działał na 400V
      czy w takim silniku stosuje sie wyłącznik gwiazda trójkąt? + zabezpieczenie termiczne,? prosił bym o poradę w załączniku wysyłam zdjęcia tego silnika wraz z tabliczka znamionowa



    • Przez DrJoint
      Zepsuł mi sie silnik od sterowania daszkiem rury sieczkarni, zamontowalem silownik dwustronnego dzialania przy zamianie + z - i teraz nie wiem jak to podlaczyc i co dokupić. 
      Z pilota sterowania mam 3 kable, w jednym jest stały minus, gdy wcisnę przycisk Góra to w drugim pojawia sie plus, gdy wcisne Dół to plus pojawia sie w trzecim. Od siłownika wychodzą tylko 2 kable. Jak to podłączyć??
    • Przez kuba123456
      Witam jakie oświetlenie ledowe polecacie do ciągnika ? 
    • Przez Hygdys12
      Witam mam problem ze śrutownikiem ssąco tłoczącym  mam silnik 5,5kw 2900obr i jak wezmę odsunę na maxa zasów to śrutownik zaczyna się zapychać i nie daje rade wrzucić sruty do mieszalnika co jest przyczyną za słaby silnik?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj