Pablito1

Blokada mechanizmu różnicowego

Polecane posty

Pablito1    0

Co zrobić żeby jej nie wciskać nogą tylko przełożyć gdzieś indziej aby włączać ją ręcznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Skoro kolega się pyta widać ma taką potrzebę.

Załączanie blokady ręką nie jest złym pomysłem. Lepiej sterować ręką blokadę niż gaz. Nogą lepiej steruje się gazem, bo lepiej zsynchronizować ją z drugą od sprzęgła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablito1    0

mtracz słusznie zauważyl bo prawą nogą gaz a lewą pilnoweać sprzęgła i gdyby blokada była ręką byłoby całkiem wygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Muszę przyznać, że bardzo świetny patent. Też kiedyś myślałem żeby zrobić coś takiego, ale z biegiem codzienności gdzieś pomysł umarł. Szczerze mówią c to miałem w głowie podobny plan.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redman997    0

A wiecie może Mości Panowie jaka jest przyczyna tego, iż po wciśnięciu blokady, ta zostaje tam na stałe i nawet trudno za pomocą jakiegoś narzędzia ją wyciągnąć. Poniękąd rozwiązuje to problem pracy gdy trzeba się posiłkować blokadą ale z drugiej strony bardzo utrudnia życie gdy należy ją zwolnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

redman Sprawdź miejsce zaznaczone niebieską strzałeczką.Tam od piasku i brudu potrafi się mocno blokować.

post-42704-0-37352100-1375011750_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

U mnie natomiast jest wręcz odwrotnie. Coś się pochrzaniło z blokadą i nawet jak stanę na tą dźwignię całym swoim ciężarem to wypycha razem ze mną do góry. Miał już ktoś takie objawy?


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

U mnie natomiast jest wręcz odwrotnie. Coś się pochrzaniło z blokadą i nawet jak stanę na tą dźwignię całym swoim ciężarem to wypycha razem ze mną do góry. Miał już ktoś takie objawy?

A pedał blokady wchodzi? Bo możę masz właśnie problem z brudem pod podłogą, pod pedałem (Patrz zdjęcie wyżej) i przez to nie możesz wcisnąć blokady do końca i sprzęgiełko blokady nie nasuwa sie całe i odbija.

Zajżyj dobrze bo może przykleił sie, ubił brud i nie dużo piotrzeba, skok pedału sie zmniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Witam kolegów ja mam inny problem z moim władkiem  a mianowicie jak jadę na wprost nie ma żadnego problemu ale jeśli chcę skręcić to mnie ściąga  jest to w prawo i w lewo jak by cały czas była blokada włączona cały czas coś blokuje i nie mogę skręcać aż coś chrupnie i dopiero wówczas skręcę ciągnikiem nie wiem co to może być za przyczyna czy cały czas się załącza blokada i stąd ten problem ze skręcaniem jak ktoś z was miał podobne objawy to proszę o informację bo się zaczyna gorący okres a sprzęt jest wadliwy chciał bym to w miarę szybko zrobić. Pozdrawiam wszystkich kolegów rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

ale pedał jest u góry  więc ściągnięcie podłogi nic nie da

zastanawiam się nad tym czy w środku coś jakieś koło nie poszło i blokuje chyba że widełki same załączają, dziwne jest to że na przechyłach nie słychać żeby coś blokowało a jest to tylko na zawracaniu i skręcaniu a na pewno blokuje bo zostawiam ślady na polu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agronomek
      mam masseya 6180 i ciągnie tylko 30km/h bo na 4 biegu .nie dziala power shift- jak go odblokowac? z gory dziekuje:)))
    • Przez piotrek007
      witam mam MF 8110 i przestał mi dziłac podnośnik, blokada mostów ,WOM ale działa mi przedni naped a pól biegi te A B C D moge jedynie znieniać po wyciśnieciu sprzegła przewody i kostki spryskałem WD40 i bezpiecznik ok i nie wiem cio mogło sie stać pomocy dziekuje za odp
    • Przez Rollermix
      Witajcie, rok temu stałem się szczęśliwym posiadaczem MF 255. Od samego początku zmagam się z wolnym opuszczaniem podnośnika, regulacja nie działa. Czasem jak się pchnie wajchą przód tył to szybciej opadnie, ale to czasem. Teraz przy orce siewnej okazało się, że blokada nie działa, pedał wchodzi w podłogę, a reakcji żadnej. I jeszcze takie pytanie odnośnie ciśnienia opon tylnych wraz z kompletem obciążników, wie ktoś ile powinno być?
    • Przez SnapOn22
      Witam wszytskich. Mam pewien problem z mtz 1523.4. Pekła obudowa tylniego mostu i zabralem się za wymiane. Okazało sie że łożyska stożkowe na tależu są zużyte wiec je wymieniłem. I teraz chciałbym prosić o pomoc w ustawieniu talerza do ataku. Z tego co wiem to reguluje się to tymi blaszkami które podkłada się pod kadłub do ktorego mocuję się chamulec ale jestem w tym zielony i nie za bardzo wiem co i jak. Jesli były ktoś tak miły i podowiedział mi jak to sie ustawia byłym bardzo wdzieczny, a może ktoś posiada jakąś instrukcje. Z góry dziekuję.
       
      Dodaję zdjęcia jak to wygląda.


    • Przez DawidWsik
      Witam mam problem ponieważ gdy włączę blokade to tylko jedno tylne koło zamieli. Przednie blokuje dobrze. Ciągną oby dwa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj