Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Pablito1

Blokada mechanizmu różnicowego

Polecane posty

Pablito1    0

Co zrobić żeby jej nie wciskać nogą tylko przełożyć gdzieś indziej aby włączać ją ręcznie?

mtracz    71

Skoro kolega się pyta widać ma taką potrzebę.

Załączanie blokady ręką nie jest złym pomysłem. Lepiej sterować ręką blokadę niż gaz. Nogą lepiej steruje się gazem, bo lepiej zsynchronizować ją z drugą od sprzęgła.

Wiadomość z agroFakt.pl

Pablito1    0

mtracz słusznie zauważyl bo prawą nogą gaz a lewą pilnoweać sprzęgła i gdyby blokada była ręką byłoby całkiem wygodnie

Marcelix    52

Muszę przyznać, że bardzo świetny patent. Też kiedyś myślałem żeby zrobić coś takiego, ale z biegiem codzienności gdzieś pomysł umarł. Szczerze mówią c to miałem w głowie podobny plan.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

redman997    0

A wiecie może Mości Panowie jaka jest przyczyna tego, iż po wciśnięciu blokady, ta zostaje tam na stałe i nawet trudno za pomocą jakiegoś narzędzia ją wyciągnąć. Poniękąd rozwiązuje to problem pracy gdy trzeba się posiłkować blokadą ale z drugiej strony bardzo utrudnia życie gdy należy ją zwolnić.

Voo    38

redman Sprawdź miejsce zaznaczone niebieską strzałeczką.Tam od piasku i brudu potrafi się mocno blokować.

post-42704-0-37352100-1375011750_thumb.jpg

Marcelix    52

U mnie natomiast jest wręcz odwrotnie. Coś się pochrzaniło z blokadą i nawet jak stanę na tą dźwignię całym swoim ciężarem to wypycha razem ze mną do góry. Miał już ktoś takie objawy?

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

mtracz    71

U mnie natomiast jest wręcz odwrotnie. Coś się pochrzaniło z blokadą i nawet jak stanę na tą dźwignię całym swoim ciężarem to wypycha razem ze mną do góry. Miał już ktoś takie objawy?

A pedał blokady wchodzi? Bo możę masz właśnie problem z brudem pod podłogą, pod pedałem (Patrz zdjęcie wyżej) i przez to nie możesz wcisnąć blokady do końca i sprzęgiełko blokady nie nasuwa sie całe i odbija.

Zajżyj dobrze bo może przykleił sie, ubił brud i nie dużo piotrzeba, skok pedału sie zmniejszy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez tomakos
      witam.kupilem niedawno uzywanego ursusa 1134 i niestety ma pewne braki w elektryce np nie wiem jak wlacza sie blokada przedniego mostu czy powinien byc oddzielny wlacznik elekt. czy moze wlacza sie automatycznie po wcisnieciu blokady tylnego mostujesli ktos pracuje na tej maszynie lub podobnej prosze  o podpowiedz.z gory dziekuje
    • Przez agronomek
       mam masseya 6180 i ciągnie tylko 30km/h bo na 4 biegu .nie dziala power shift- jak go odblokowac? z gory dziekuje:)))
    • Przez piotrek007
      witam mam MF 8110 i przestał mi dziłac podnośnik, blokada mostów ,WOM ale działa mi przedni naped a pól biegi te A B C D moge jedynie znieniać po wyciśnieciu sprzegła przewody i kostki spryskałem WD40 i bezpiecznik ok i nie wiem cio mogło sie stać pomocy dziekuje za odp
    • Przez danny82
      Po wymianie oleju w skrzyni biegów w Zetorze 9540 półbiegi przestały działać. Dwukrotne rozbieranie i sprawdzanie czy nic dziwnym trafem sie nie uszkodziło nie przyniosły oczekiwanego rezultatu . Okazało się, że hipol nie zabardzo nadaje sie do skrzyni. Wymiana na olej zalecany przez producenta i wszystko gra. Jednak ostatnio przydała mi sie blokada i co sie okazało. Po wciśnieciu stopki, z okolicy sprzegła wylewa sie spora ilośc oleju. Nie wazne czy ciagnik jedzie, czy stoi , czy jest na biegu jałowym. Olej wyglada troche jasniej niz olej silnikowy i ma zapach oleju przekładniowego. Dodam że poziom ileju w skrzyni jest prawidłowy, a kolor jakby dopiero co wlany.Prosze o pomoc.
    • Przez BooLoo
      Witam.
      Mój kolega posiada Ursusa 3512. Niedawno jadąc pod górke użył blokady mechanizmu różnicowego. Wtedy coś strzeliło. Prawdopodobnie poszły tryby. Wczoraj mieliśmy zabrać sie do pracy nad nim jednak kumpel zgubił gdzieś katalog ze schematem. I tu pojawia sie moja prośba czy mógł by ktoś przysłać skan z katalogu Ursusa (chodzi mi o sam tył ). I czy w ogóle ktoś kiedyś naprawiał takie rzeczy w tym Ursusie ?
      Z góry dzięki za pomoc .