Skocz do zawartości
johenek

Jakie awarie mieliście w te żniwa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
ŻNIWA
lukasz1995    39

u mnie to praktycznie same pasy ,łożyska i łancuchy,wiec drobne awarie oraz wymienione w polu 15 żyletek oraz pare bagnetow bo dużo zboza lezy <_<

Wiadomość z agroFakt.pl

vicia1223    10

Claas Merkator 75 wymiana jednej linii palców w bębnie w hederze poza tym nic , wykosił ponad 50 ha, jak co roku . . Wybita szyba w ciągniku , pogięte pręty w łańcuchu w prasie sipma farma II (sto młotków i po naprawie) . Wagony bez problemów , jeden kapeć . :)

Na przyszły sezon kilka łożysk w claasie do wymiany , cały zespół młócący , od sprowadzenia tj od 2000 roku tam jeszcze nikt nie był oprócz smaru ..

Edytowano przez vicia1223

pawel885    380

Awaryjność kombajnu maleje wprost proporcjonalnie z terminem żniw :) pamiętam jak kilka lat temu z powodu pogody cięło się pod koniec sierpnia- zero awarii, kombajn praktycznie nie czuł że przewala przez siebie masę słomy, kosa nie miała co robić, silnik tylko pykał.... W tym roku koniec lipca a tu każdy ciąć chce - już po kilku ha padło łożysko główki kosy no i zaraz pasek napędzający przekładnię

Jedna śrubka odkręcona od od główki kosy w claas Mercator 70:) Max postój 10 min bo nie miałem nakrętki a tak bez awarii. No jeszcze mam do skoszenia ok 5 hektarów owies i pszenica. Jak na razie pogoda nie pozwala na wyjazd kombajnem... oby jeszcze pozwoliła bo tegoroczne żniwa na Śląsku to niewypał z pogodą...

Sadek    450

Lozysko targanca 22zl Krasnik, 50zl NSR ale nie bylo niestety bo polskie to na 1 sezon.

Oczywiscie glowka targanca co sezon, kupilem teraz wzmacniana za 60zl a nie za 30.

U nas Kraśnika chodzi już z 4 sezony tak samo jak główki (rocznie ok. 40 ha).

Wcześniej wymieniałem też co rok ale kosa była ustawiona źle i tak się działo !!!!!

locke    291

Wszędzie zakładamy łożyska z kraśnika i chodzą ile lat.U nas awarie to pasy,łożyska,dzisiaj pęknięty napinacz paska od sieczkarni, dwa tygodnie temu blacha prowadząca palce,pęknięta kosa,łożysko ślimaka lewe,łożyska na kołach za wariatorem i to wszystko jeszcze zobaczymy bo zostało 20 ha łubinu.

marian7k    5

Może nie na temat ale mieszkam niedaleko Kraśnika i też uważam że ich łożyska są dobre ale od pewnego czasy FŁT Kraśnik został przejęty przez chińczyków , zobaczymy po jakimś czasie co będzie z jakością?

antoni1    12

a ja kupuję chinskie i nie nazekam na jakośc może nawet niektóre są lepsze od krasnika

pawel885    380

Z dostępnych w okolicy łożysk zawsze kupuję NSR , kiedyś brałem co popadło to sezon góra dwa i do wymiany

antoni1    12

ale produkowane w chinach chinczycy już się nauczyli robić jakościowe produkty/nie wszystko co chinskie to mierna jakośc

pawel885    380

A nie przejeli udziałów we Francji? Jasne że co Chińskie to nie oznacza że szajs, taka opinia to wina importerów co chcą tanio kupić a sprzedać drogo

antoni1    12

tylko przeniesli produkcje no może jej częśc

Edytowano przez antoni1

daanny    9

JD 1075 padła pompa wtryskowa,prawdopodobnie głowica pompy do wymiany=koniec zniw :( ktoś poleci jakiś dobry (sprawdzony) zakład zajmujący się regeneracją?

Jarecki88    183

Rozpadło się łożysko odrzutnika słomy i rozpiął się łańcuch napędu wału w hederze. Generalnie nie było tragedii. Bizon Z056 1989r.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PrzemoO
      Przymierzam się do zakupu przystawki do kukurydzy 6 rzędowej. Ma pracować z Claasem Dominatorem 98 Maxi. Jaki system cięcia polecacie śmigłowy czy rotorowy? Jaką markę polecacie? Przystawka ma być w przedziale cenowym do ok 50-60 tyś.
    • Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.

Przez pomyłkę umieściłem w nieodpowiednim dziale...jak ten temat przenieść?:)
    • Przez Diwad890
      Przyjme w dzierzawe grunty orne i ugory w woj.swietokrzyskim powiat pinczowski
    • Przez Julas1990
      Witam zaczynam rozglądać się za kombajnem i chciałbym się doradzić. Zastanawiam się nad Claas 208. Mega, Case 527 i NH tx66. Dodam że chce na kombajn wydać Maks 140tys i będzie on pracował na 60 h.+ usługa.
      I może zna ktoś jakiegoś w miare rzetelnego handlarza z Wielkopolski lub kujawsko- pomorskiego
    • Przez lolq1660
      Witam wszystkich mam takie pytanie odnośnie jakości słomy, chodzi mi o to jak to jest gdy słoma przejdzie przez bębny typu aps czy separator w NH i czy nie jest za bardzo pokruszona i połamana? Nie chodzi mi tutaj o samo prasowanie takiej sieczki bo to nie problem, tylko o późniejsze ścielenie itp.
      Dilerzy zapewniają ze słoma jest cud miód ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć, miałem możliwość zbierania słomy po tc5070 i csx 7040 słoma po nich była tragedia no i oba miały separator z tym że właściciele kombajnów nie zbierają słomy i być może przez to te bębny są bardziej skręcone(czyt.ciasne) przez co bardziej "memlają" słomę.
      Jak to jest u was, liczę na jakieś podpowiedzi i opinię