johenek

Jakie awarie mieliście w te żniwa

Polecane posty

Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Bizon Sampo padły 2 łożyska i jeden pasek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

u mnie to praktycznie same pasy ,łożyska i łancuchy,wiec drobne awarie oraz wymienione w polu 15 żyletek oraz pare bagnetow bo dużo zboza lezy <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Claas Merkator 75 wymiana jednej linii palców w bębnie w hederze poza tym nic , wykosił ponad 50 ha, jak co roku . . Wybita szyba w ciągniku , pogięte pręty w łańcuchu w prasie sipma farma II (sto młotków i po naprawie) . Wagony bez problemów , jeden kapeć . :)

 

Na przyszły sezon kilka łożysk w claasie do wymiany , cały zespół młócący , od sprowadzenia tj od 2000 roku tam jeszcze nikt nie był oprócz smaru ..

Edytowano przez vicia1223

wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Awaryjność kombajnu maleje wprost proporcjonalnie z terminem żniw :) pamiętam jak kilka lat temu z powodu pogody cięło się pod koniec sierpnia- zero awarii, kombajn praktycznie nie czuł że przewala przez siebie masę słomy, kosa nie miała co robić, silnik tylko pykał.... W tym roku koniec lipca a tu każdy ciąć chce - już po kilku ha padło łożysko główki kosy no i zaraz pasek napędzający przekładnię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna śrubka odkręcona od od główki kosy w claas Mercator 70:) Max postój 10 min bo nie miałem nakrętki a tak bez awarii. No jeszcze mam do skoszenia ok 5 hektarów owies i pszenica. Jak na razie pogoda nie pozwala na wyjazd kombajnem... oby jeszcze pozwoliła bo tegoroczne żniwa na Śląsku to niewypał z pogodą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Lozysko targanca 22zl Krasnik, 50zl NSR ale nie bylo niestety bo polskie to na 1 sezon.

Oczywiscie glowka targanca co sezon, kupilem teraz wzmacniana za 60zl a nie za 30.

 

 

U nas Kraśnika chodzi już z 4 sezony tak samo jak główki (rocznie ok. 40 ha).

 

Wcześniej wymieniałem też co rok ale kosa była ustawiona źle i tak się działo !!!!!


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Wszędzie zakładamy łożyska z kraśnika i chodzą ile lat.U nas awarie to pasy,łożyska,dzisiaj pęknięty napinacz paska od sieczkarni, dwa tygodnie temu blacha prowadząca palce,pęknięta kosa,łożysko ślimaka lewe,łożyska na kołach za wariatorem i to wszystko jeszcze zobaczymy bo zostało 20 ha łubinu.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Może nie na temat ale mieszkam niedaleko Kraśnika i też uważam że ich łożyska są dobre ale od pewnego czasy FŁT Kraśnik został przejęty przez chińczyków , zobaczymy po jakimś czasie co będzie z jakością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni1    12

a ja kupuję chinskie i nie nazekam na jakośc może nawet niektóre są lepsze od krasnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Z dostępnych w okolicy łożysk zawsze kupuję NSR , kiedyś brałem co popadło to sezon góra dwa i do wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni1    12

ale produkowane w chinach chinczycy już się nauczyli robić jakościowe produkty/nie wszystko co chinskie to mierna jakośc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A nie przejeli udziałów we Francji? Jasne że co Chińskie to nie oznacza że szajs, taka opinia to wina importerów co chcą tanio kupić a sprzedać drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni1    12

tylko przeniesli produkcje no może jej częśc

Edytowano przez antoni1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

JD 1075 padła pompa wtryskowa,prawdopodobnie głowica pompy do wymiany=koniec zniw :( ktoś poleci jakiś dobry (sprawdzony) zakład zajmujący się regeneracją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Rozpadło się łożysko odrzutnika słomy i rozpiął się łańcuch napędu wału w hederze. Generalnie nie było tragedii. Bizon Z056 1989r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam chciałbym ostrzec wszystkich przed sprzedającym z okolic Wandowa woj. wielkopolskie, który specjalizuje się w sprzedaży kombajnów marki claas dominator, maszyny są wyszykowane tylko powierzchownie często gęsto ściągane w beznadziejnym stanie, niestety ja złapałem się na jego haczyk. Zakupiłem u szanownego pana kombajn marki claas, który był w stanie wręcz idealnym, z racji szybkiego ukończenia żniw zdecydowałem się na szybki zakup i to był mój błąd, według zapewnień sprzedającego maszyna gotowa do pracy, w rzeczywistości po zakupie rozleciała się w drobny mak sieczkarnia, po przeanalizowaniu przez autoryzowany serwis Claasa okazało się, że wał był złożony z dwóch elementów, w obudowach były łożyska zużyte, po głębszej analizie okazało się, że brakuje w znacznej części czujników a dużo elementów dorobione były na wzór. Przestrzegam wszystkich forumowiczów przed szybkim i pochopnym kupowaniem maszyn rolniczych, naprawdę warto wydać te 200-500zł na serwisanta, która przejrzy sprzęt prze zakupem. Próbowałem sprawę załatwić osobiście ale sprzedający śmiał się ironicznie i powtarzał cytuje NIE JEST PAN PIERWSZYM I OSTATNIM.... skorzystałem z pomocy adwokata i dzięki jego pismom i groźbą skierowania sprawy do sądu udało mi się wymienić wadliwy element jakim była sieczkarnia, cały proces trwał od lipca 2013 do stycznia 2014. Także szanowni forumowicze uważajcie i sprawdzajcie bo dużo jest nieuczciwych handlarzy, którzy tylko czekają.Sprawa zakończyła się mam nadzieję pozytywnie chociaż ostateczna próba maszyny odbędzie się w te żniwa i to zadecyduje czy zostanie w moim gospodarstwie.
    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj