Skocz do zawartości

Polecane posty

Mf255fan    6

witam

Ostatnio zauważyłem że oleju przybywa. podejrzenia padły na świece płomieniową lecz ona nie puszcza więc pompka zasilająca (która jakimś cudem ciekła paliwem na zewnątrz).Kupiłem zestaw naprawczy do pomki

włożyłem nową membranę i skręciłem ( nie dawałem silikonu Bo nie pisało to w książce) po zakręceniu pompka cieknie rzadkim czarnym płynem , czy na membranę trzeba było dawać silikon??

Zależy mi na szybką odp, Jutro po południu muszę jechać prasować.

zorzyk2    51

Nie powinno się stosować siliconu. To że cieknie coś w kolorze czarnym chyba swiadczy o jakosci membrany , pewnie ta guma ulega rozpuszczaniu. Nie wiem jak w Mf ale zasadniczo powinny być co najmniej 2 warstwy. Pęknięcie górnej , tej współpracujacej z paliwem, powoduje wyciek paliwa na zewnątrz a, dolna zabezpiecza przed dostawaniem się paliwa do oleju w skrzyni korbowej .

casejx    30

Nie baw sie w zadne uszczelnianie tylko kup nowa pompkę. Ja w 3p tez tak kombinowałem ale to nie ma sensu.

Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Wiadomość z agroFakt.pl

masiew    27

czyli nowa membrana jest do d... ja kiedyś w swoim mf też wymieniałem membrane i wszystko chodzi dobrze.

wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

adamc330    116

Też kupowałem nowe membrany i powiem nie jest to warte złamanego grosza zawszę leciało . Trzeba kupić nową pompkę wtedy nie będzie lecieć.

Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Mf255fan    6

na tej pompce przepracował może z 10 mth i puszczała ropę więc nie wiem czy nowa też będzie dobra.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie w kombajnie to samo było co rok oleju ponad stan nie bawiłem się w jakieś zestawy naprawcze 120 zł i nowa pompka ale i tak oleju trochę przybywało więc wykręciłem główną pompę zawiozłem do uszczelnienia i jest wszystko ok.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zyzek
      Czy to normalne, że po przejechaniu około 8km z dużą szybkością, olej w skrzyni jest już mocno rozgrzany? Da się trzymać przewód ręką, ale jest już gorący.
    • Przez Halex
      Witam wywaliło nam cały olej ze skrzyni przez siłownik w prasie. Ciągnik stoi kilometr od domu czy mogę go holować dodam że to John deere 6830P skrzynia AutoQuadPlus
    • Przez Bartek66
      Witam drodzy forumowicze, mam pewien problem mianowicie posiadam Masseeya 3085 i zaczął mi cieknąc olej hydrauliczny z kolumny kierowniczej tzn olej wydostaje się z nad orbitrola (ale to nie on powoduje wyciek) spływa pod nim i leci potem na silnik i na dół. Problem pojawił się jakiś czas temu ale lekko się pocił. Aktualnie olej praktycznie płynie po silniku na ziemie. Nie czuć zbytnio aby wspomaganie chodziło ciężej. Jezeli ciagnik sie zagrzeje to wtedy wyciek sie zwieksza (domniemywam ze przez to ze olej robi sie rzadszy). Może ktoś z was już to kiedyś naprawial i powie jak to wygląda od góry.
      Ciągnik miał zmienioną pompę hydrauliczna na wiosnę( nowe filtry i olej w zestawie ) więc ciśnienie na orbitrola idzie takie jak trzeba. Pozdrawiam i proszę o jakieś odpowiedzi czy sam jestem w stanie to ogarnąć i czy wymaga to dużej ingerencji.
    • Przez KubAE86
      Witam posiadam MTZ 82 pronar z 1996r, problem w nim jest taki że cisnienie oleju w cięższych pracach na zegarze szybko spada, gdy po nocnym postoju i odpaleniu wskazuje 3,5 - 4 atm tak po godzinnej robocie zegar wskazuje już z 1 atm czy da się pompę jakoś podkręcic czy tylko nowa? Główny problem to taki że tak jak i spada ciśnienie tak i jednakowo spadają obroty silnika.  1.5h pracy z pługiem  i silnik chodzi jak by sie miał zaraz rozpaść.(Nie traci mocy). Po ostygnięciu silnik znowu pracuje jak nowo narodzony. Czy ktoś wie co się dzieje dół silnika do roboty czy może coś innego ?
    • Przez imtgumniska
      Witam!
      Panowie dziś ojciec zalał wodą silnik w claasie europie mamy tam silnik perkinsa, normalnie leje wodę do chłodnicy aż tu nagle woda zaczęła przelewać się bagnetem od oleju... Co to może być? Woda przelewa się w dość szybkim tempie a silnik przed zimą był w 100% sprawny, Woda niby też spuszczona. Czy mogło gdzieś wywalić korek w głowicy który jest ukryty pod pokrywą rozrządu czy w ogóle takowy korek istnieje w tym silniku? 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.