Skocz do zawartości
szwiesiek

jaki rozrusznik w t-25?

Polecane posty

jacenty113    1
Napisano (edytowany)

Poszukaj orginalnego na alegro,lub kup od c-360.Szybko obrotowego nie polecam

nie wiem jak w T-25 ale ja w C-360 mając do wyboru kupić nowe akumulatory to zaryzykowałem i kupiłem najpierw rozrusznik szybkoobrotowy co prawda wtedy najtańszy na alegro ale i tak sie opłaciło bo też mi kręci ponad 5 lat a teraz mam aku z poloneza 50AH i nawet w zimie daje rade

teraz zobacze jak mi w kombajnie zakręci bo wiem że pasuje od c-360 bo prubowałem jalk sie orginalny spół

co prawda trybików nie liczyłem ani skoku ale na rozruszniku orginalnymod 60 class odpala bez problemu

jeszcze go sprawdze jak z 60-tki wymontuje ten szybki ale to na wiosne

wrazie pytań w kombajnie mam 6 perikns

Edytowano przez jacenty113

jacenty113    1
Napisano (edytowany)

Wiadomo te fabryczne to na lato tylko ,u nas pozmieniali na od 60tki ,trzeba dorobić pierścień  ok 1,5 cm gruby ,dawno robiliśmy to zapomniałem wymiar dokładny ,między blok a rozrusznik ,są teraz szybkoobrotowe ,jedni polecają inni że słabizna szybko się psują ,poczytaj forum

nie trzeba już kryzy dorabiać jak dawniej bo są w sprzedarzy od 60-tki fabrycznie pasujące

sam taki montowałem kilka lat temu sąsiadowi ale teraz z racji że akumulatory mu zaczynają padać to sam myśli o szybkoobrotowym

jako że mam znajomości w agromie to nawet kolega dawniej przywoził mi aku od ludzi co wymieniali w ruskach:) a moja 60-tka kręciła jeszcze:)

Edytowano przez jacenty113

andrzej6131    0

Witam .

Jestem nowy na forum, mam kłopoty z odpalaniem władka przy temperaturze   - nie idzie go odpalić zaczyna topić instalacje. Akumulatory mam nowe kupione w tym roku a i tak trzeba je ładować z 3 razy żeby odpalić, co radzicie

Witam , ja swego czasu zakupiłem nowy szybko obrotowy rozrusznik i skończyły się problemy ,mam go z 8 lat i jeszcze mnie nie zawiódł.

Można też naprawić stary ,sprawdzić luz tulejek i czy nie wrobione są ośki  bo jak będzie owal na wałku to nic nie pomoże wymiana tulejek oraz czy nie jest krzywy wałek  wirnika rozrusznika .Na pewno jest duży luz na tulejkach i po ze skoszeniu potrzebuje dużego prądu aby uruchomić

Wiadomość z agroFakt.pl

michal2709    4

Tylko i wyłącznie szybkoobrotowy , brak problemu z odpaleniem , ma wiele lżej niż oryginał , mniejszy pobór prądu.  

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kuba12345
      Witam serdecznie panowie.... Do dziś z moim władkeim już od dłuższego czasu nie było problemu aż do dziś ! Chciałem go odpalić podczas kręcenia rozrusznikiem (rozrusznik oryginalny ) usłyszałem jakieś takie 2 pstryknięcia tak jak by coś się przepalało traktor nie odpalił za pierwszym kręceniem więc dałem mu chwile odpoczynku i chciałem spróbować jeszcze raz a tu nie miła niespodzianka żaróweczka od masy od razu zgasła jak tylko kluczykiem przekręciłem masa ginie nawet gdy próbuje włączyć światła przy każdym chodź by minimalnym po boże prądu od razu masa ginie. Wykluczyłem przepalony włącznik masy lub poluzowany ponieważ założyłem drugi i to samo nawet jak kabel od akumulatora i ten drugi cienki co idzie pod ten włącznik masy dotykałem do blach i próbowałem go odpalić włączyć światła od razu żaróweczka gasła i zero prądu ;[ Nie mam pojęcia skąd doszło to dziwne strzelenie nie było one jakieś bardzo głośnie ale dające się do usłyszenia. Panowie ciągnik potrzebny natychmiast. Błagam pomóżcie. Liczę na waszą szybką pomoc Kuba12345
    • Przez IGL
      Witam
      Gdzie można dostać przekaźnik rozrusznika i komplet tulejek do rozrusznika R20 24v Ursus/Zetor 6cyl? W okolicznych sklepach nie ma i raczej nie będzie bo nawet hurtownie tego nie mają,
    • Przez ogorek1234
      witam was serdecznie
      mam problem z rozrusznikiem z reduktorem do c-360, otóż potrzebuje kupić obudowę rozrusznika, gdyż miejsca do których była przykręcona głowica rozrusznika do obudowy pękły i spróbowałem to pospawać lecz to nic nie dało bo odpadło, a ten rozrusznik jest prawie nowy tylko nie wiem gdzie kupić cały korpus rozrusznika, może ktoś miałby na sprzedaż takie coś lub wie gdzie mozna kupić

dodam zdjęcie jak to wygląda:http://www.picshot.p.../viewset/215584
      proszę o pomoc
    • Przez Junkers
      Witam,
      temat zakładam ponieważ nigdzie nie ma o tym jakiejkolwiek nawet najmniejszej wzmianki, chodzi o szpilki(sztyfty) mocowania rozrusznika do obudowy koła zamachowego + oczywiście do tego nakrętki. Potrzebuje 3 sztuki tego i 7 na zapas, ponieważ nigdzie tego nie można zdobyć, 8 sklepów otwiera ręce w niebo <.<
      Tam są angielkie gwinty calowe wg. katalogu (Bolt, 5/8" BSF x 1.6").
      Co wy na to??
    • Przez BrX
      Witam,

w dniu wczorajszym padł mi rozrusznik w claasie senatorze silnik perkins 6. Zacina się sam wirnik w rozruszniku. No i teraz moje pytanie, czy ktoś orientuje się gdzie mogę taki rozrusznik lub sam wirnik dostać? Jeśli już to w jakiej cenie?

Ewentualnie czy ktos dysponuje lista rozrusznikow i ich zamiennikow jakie by pasowaly do tego silnika?