mmzz23

Unia Famarol 1.8 v [Zmiana ilości owinięć siatką]

Polecane posty

mmzz23    1

Witam,

Mam problem z moją prasą Famarol DF 1.8 v. Usterka dotyczy zmiany ilości owinięć siatką. Na najwyższym położeniu prasa powinna owiną belkę 3,5 raza natomiast owija ją może nawet nie 1,5 raza. Czego może dotyczyć problem? Może jakaś regulacja. Ktoś przerabiał już ten problem? Nie mogę jeszcze w niej znaleźć korka którym móglbym wlać nowy olej do przekładni jeśli ktoś się orientuje. Prasa z 2010 roku.

Edytowano przez mmzz23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmzz23    1

Prasę mam od nowości. Ilość owinięć ustawiona jest na najwyższym poziomie, czyli powinna w tym momencie owinąć 3,5 raza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

Zrób próbe na sucho. Wszystko reguluje ustawienie "pół ksieżyca" z zapadkami. Im dalej sie wsunie na rolke tym nóż później odcina. Proponuje użyc preparat typu wd40 w miejscu osadzenia "pół księżyca" na ośce, prawdopodobnie za płytko przychodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też mam taki problem. siadka ucina sie strasznie szybko po jej puszczeniu. Prasa podobna: famarol 1.8vd

Edytowano przez Krzysiek07120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer24    22

witam kupiłem prasę uf df 1.8v i jak włącze podawanie siatki to prasa podaje siatke tylko wtedy wyłącza mi sie pilot box i ten siłowniczek od siatki nie wraca przez co nie pokręca sie ta zębatki od ilości owiniec w czym moze tkwic problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowalcity    1

Witam. Posiadam prasę unia famarol 1.8v. Mam ustawione owijanie siatką na najwyższy poziom (według instrukcji powinno być 3.5 owinięcia beli) a mi prasa owija około 2 razy bele. co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dil3    8

A na jakich obrotach owijasz? takich samych jak prasujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Picek2005    0

@armer24

u mnie siłownik od siatki nie wraca, jeśli napinacz paska jest za mocno napięty. Trzeba poluzować napinacz, właczyć owijanie na sucho i jak zacznie działać to wyregulować napinacz jeszcze raz. Raz sie tez zdarzyło, ze siłownik nie wracał, bo czujnik był walniety, po wymianie było ok.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowalcity    1

U mnie za każdym razem jak owijałem siatką (na każdym ustawieniu ilości owinięć) prasa owijała kulkę tylko 1,5 raza. 

 

podłączyłem tylko sterowanie bez włączonego wałka przekaźnika i włączyłem owijanie. okazało się , że półksiężyc po wciśnięciu owijana za mało się odchyla. na początku myślałem, że jest za słaba sprężyna. okazało się, że półksiężyc trze o  siwy element. Wystarczyło podłożyć podkładkę i wszystko dokładnie opryskać płynem wd, potem wytrzeć i wszystko działa jak należy.

 

http://images78.fotosik.pl/667/b7ef63da700b46camed.jpg

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/d3f27907e4f556c6

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/03cd1d20b19fc4bd

 

a jeszcze jedno jak komuś owija się siatka o wałek gumowy, to należy wszystko przedmuchać powietrzem i umyć. poczekać jak wyschnie a następnie posypać talkiem (nawet takim co można kupić w drogerii)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

podlaczam sie do tematu mam taki problem mianowicie po sprasowaniu kulka robi sie jak flak chociaz jak wyskoczy z prasy nie mozna wbic reki w srode i wydaje sie ze jest dobrze zbita co jest spowodowane czy to ma jakies znaczenie ze docinacz jest wlaczony czy  nie jest nie moge tego rozgrysc wszystko ustawione wg onstrukcji obslugi

 


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

może za mało owijasz siatką albo sznurkiem - im mniej warstw tym bardziej elastyczna "osłona " beli choć materiał mocno zagęszczony


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub420    0
Dnia 20.08.2015 o 17:07, Picek2005 napisał:

Raz sie tez zdarzyło, ze siłownik nie wracał, bo czujnik był walniety, po wymianie było ok.

U mnie właśnie też nie wraca. Który czujnik jest walniety? Dodatkowo mruga mi ta kontrolka że komora jest pełna mimo że nie ma nic w środku. 

Edytowano przez Jakub420
Kontrolka komory ogarnięta. A odnośnie siłownika, podmieniłem czujnik s1 tylko że z prasy z 2013 roku (jest trochę krótszy ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie) i po wciśnięciu owijania nadal nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Konrad2510
      Słuchajcie panowie posiadam agregat unia kombi 4,2 i mam pytanie czy wymieniał ktoś łożyska na przednich walkach oraz te piasty bo rozebralem wczoraj żeby wymienić łożyska a tam piasty pekniete i rozmielone a nowych już nie sprzedają takich proszę o rade
    • Przez KrzysztofWyszyski
      Problem polega na tym że zawiasy puszczają po spuszczeniu z przewodów oleju i było odpowietrzane. Co to może być za przyczyna?
    • Przez ZetorPower
      Witam Pany mam pytanie jest do kupienia agregat unia ares tl drive z hydropakiem ale nie mam pojęcia jak taki wał oponowy poradzi sobie w uprawie i siewie po orce centralnie po orce lub wstepnie przebronowane ciezkimi bronami na rędzinie lub glinie no i troche na normalnych glebach  rozwali to troche bryły czy opony za miekkie są?? własciciel pracował nim na lekkich glebach to mówi że malina 
    • Przez Arek84
      Jak w temacie, poszukuję agregatu unia kombi 3,7 m rozkładany hydrauliczne  rozważę  każdą propozycje najlepiej nie malowany w oryginale i w obrębie tarnowa, krakowa,  katowic i kielc.
    • Przez norbi9032
      Witam stoję przed zakupem zestawu uprawowo siewnego (Unia cerse z wałem packera + poznaniak 500/3D lub podobny zestaw z AGRO MASZ-u)
      Który zestaw był by lepszy.? Wady i zalety? I może orientuje się ktoś jak wychodzą cenowo.?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj