konrad451

Olej do Case jx80

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
konrad451    3

Witam, mam takie pytanie. Jaki wlac olej do silnika do jx80? Jaki jest tam fabryczny? I co powinienem wymienic przy wymianie oleju oprocz filtra? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

filtr i olej jeżeli chodzi o silnik,a olej oryginał to Akcela NO. 1 Engine OIL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Ja przy wymianie oleju w silniku jx-a wymieniam rowniez filtr hydrauliki i filtr paliwa


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

filtr i olej jeżeli chodzi o silnik,a olej oryginał to Akcela NO. 1 Engine OIL

oryginał pierdzinał, tylko za to płacisz że to oryginał, ten akcel to to samo co akros turbo do sdf-ów, ja zmieniłem na fuchs agrifarm mot 15w40, zamawiam sobie w grene i już, moje odczucia są takie że jakby mniej podbierał oleju silnik, może ładniej pracował ale to pewnie tylko subiektywne odczucia i co najwazniejsze fusch jest tańszy, do przedniej osi również zalałem olej fusch utto, na oleju sdf utto był problem z lekkim chamowaniem przedniej osi, i częste zmiany ni epomagały (moja wina pierszą wymiane oleju w zwolnicach przeciągnołem 3 razy dłużej) ale po zalaniu oleju fuscha ciagnik zaczoł się lekko toczyc, jeśli ten akcel to dokładnie to samo co oleje oryginalne do sdf-ów akros to nie widzę w tym żadnych rewelacji, a pewnie tak jest bo to wszystko nalezy do seleni

Edytowano przez Ferdek07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Chodzi o to ze są silniki spełniąjace normę Euro 2 i Euro 3 (Chodzi tu bodajze o norme emisji spalin). I do jednych jest inny filtr a, do drugich inny


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@Ferdek chodziło jaki olej jest fabryczny, a co wleje to już jego sprawa, można lać z fucsha jak ktos chce ( zaoszczedzi na wymianie jakies 30 zł względem oryginału)

 

co do filtra oleju to w jx 80 euro 3 czyli od 2008r powinien być taki filtr http://www.sklepkisi...3_87679598.html tu jest drogo

 

co do wymiany innych filtrów to zależy co ile wymieniasz w silniku, jak robisz to co 500 czy 600 godzin to razem filtr od hydrauliki, co do paliwowych to nie ma na to az takich scisłych regół może to być częściej a moze być i razem z silniem (wszystko zalezy od tego na czym sie jeździ)

Edytowano przez qazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Sory z tym filtrem, pomylilem sie bo patrzylem taki jag do swojego. Ale @qazi podał ci odpowiedni.

@qazi w jx olej wymienia sie co 300mth (według instrukcji) i zalecana przy tym jest również wymiana filtra hydrauliki. A z wymiana filtra paliwa jest tak jak mówisz, mi serwisant mówił żeby najlepiej wymienić go razem z wymiana oleju w silniku


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

faktycznie, mój błąd, pomyliło mi sie z wiekszymi i nowszymi modelami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

co do filtrów paliwowych, spotkałem się z opinią że im częściej zmieniamy tym zdrowiej na układ paliwowy w moim lambo, ni ejest to case jx ale chyba zasada taka sama, u mni epo 250mtg ciągnik jest już jakby słabszy jakby filtr przytkany, mamy takie a nie inne paliwo, może dlatego że leje z beczek, może przez dodatki bio szybciej filtry się zatykaja, ale coś w tym jest, bo według instrukcji 500mtg to nie wydaje mi się żeby w ogóle ciągnik chciał chodzić po tylu mtg na jednym filtrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Oleju do silnika 8-9l. Ja dokladnie nie mierze bo kupuje 10 i zawsze zostaje w bańce. Ten filtr hydrauliczny jes dobry. A olej Nexplore to jest orginal wiec najlepiej taki kupuj.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

W instrukcji jest 8,5 litra i odkręcaj korki po obu stronach bloku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Jak odkrecisz z tylu korek to do korka jest przyspawana miarka. Wlej tak aby bylo pomiedzy min. a max.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

oleju hydraulicznego wchodzi az 46 litrow? :blink: tak jest napisane w instrukcji

Wlasnie 46l i dolicz jeszcze do tego 4 zwolnice i przedni most.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj