Zaloguj się, aby obserwować  
Arto96

Wskaźniki stanu paliwa i temperatury wody nie działają !!!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Arto96    1

Witam.Mam problem, a mianowicie zaczęło się od poprzecinanych kabli przez mysz która dostała się do kierownicy kombajnu. Po ściągnięciu kierownicy i uporządkowaniu kabli wszystko oprócz wskaźnika paliwa i temperatury wody wróciło do normy. Chociaż nieszczęsna mysz popsuła też przełącznik świateł którego nie mogę nigdzie dostać i mam teraz polski zamiennik na dwa kable i gdy włącze światła to na zegarze podświetla mi się lekko kontrolka awaryjności wytrząsacza drugiego od góry. Nie wiem czy to jest jakiś lewy prąd, czy słaba masa czy co ? Chociaż teraz najbardziej mi zależy aby naprawić wskaźnik od temperatury wody ;) Lecz nie wiem co to może być czy brak prądu czy popsuty czujnik ? Poradźcie ;)

post-22390-0-36152700-1374352551_thumb.jpg


Zetor ---- i jest moc !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Co to za kombajn?

Zdejmujesz wsuwkę z czujnika temperatury jak i pływaka paliwa(nie koniecznie jednocześnie) i dotykasz nimi do masy. Wskaźniki mają się wychylić.

Pomiar napięcia na wejściu i wyjściu wskaźnika jak i na końcu przewodu do czujnika-pływaka.

Szukaj może mysz zrobiła jeszcze jakąś przecinkę w przewodach i dlatego nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel6200
      Gdzie znajduje się czujnik temp. w JD 6200? ciągnik oglądany kilkukrotnie nigdzie nie widać czujnika
      Proszę o pomoc
    • Przez Smyku89
      Jestem posiadaczem Zetora 5211, rok produkcji 1988r. Jakiś miesiąc temu podczas bronowania nagle wzrosła temp na 100 stopni. Natychmist się zatrzymałem i ku mojemu zdziwieniu te 100 stopni było tylko na zegarze. Został wymieniony termostat wraz z czujnikiem temperatury i chwilowo był spokój i teraz za każdym razem kiedy zakołysze gdzieś na dołku wskaźnik temp wody pokazuje 100-120. poprowadziłem też oddzielny kabel od czujnika do zegara ale dalej to samo. Zegar głupieje. Zauważyłem ubytki płynu w chłodnicy ale były one spowodowane uszkodzoną pompą wody. Pompa wymieniona na oryginalną. Myślę, że ta awaria pompy wody w ostatnim czasie ma jakiś związek z tym głupiejącym zegarem. Ktoś ma jakieś pomysły gdzie szukać przyczyny? Będę wdzięczny za rady
    • Przez NABUCH
      Witam . Potrzebuję porady odnośnie kontroli wskaźnika temperatury w zetorze 5211. W ciągniku po krótkim czasie dochodzi do wzrostu temperatury do 120stC.  Realnie temperatura jest niższa. Dodatkowo dla pewności wyjęty został termostat. Zwierałem przewód czujnika do masy i wskazówka idzie do 120 St czyli maks wskaźnika.  Wygląda że zegar reaguje poprawnie.  Na wsuwce  od czujnika po przekręceniu kluczyka jest 5.4V . Czujnik pomierzyłem przy temperaturze ok 30 st i miał 230ohmów . Ktoś może podpowiedzieć czy taka wartość napięcia i rezystancji  jest poprawna   . Czujnik był niedawno wymieniany .  Podejrzewam czujnik  chociaż niedawno był zmieniony  .
    • Przez zxy
      .

       
    • Przez mateusz092111111
      Witam mam taki problem ze kupilem claasa  690 v8 utnę troche i woda wchodzi mi na czerwone  i tylko zmniejsze obroty maszyny i odrazu temp wody spada proszę o pomoc jak najszybciej
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj