norbitoja

Spalanie Valtry

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
norbitoja    4

Nigdzie nie mogę znaleźć na tym forum, jakie jest spalanie Valtry? Niech wypowiedzą się tu posiadacze wszystkich Valtr. Napiszecie, rocznik, przebieg, jakie awarie były, moc oraz spalanie z waszą maszyną ...itp.

Z góry bardzo dziękuje komentującym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16

Ja na testach miałem Valtre N113 o mocy 124KM i w agregacie uprawowym 3,2m spaliła ok 8 litrów na godzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madas_szab    2

Valtra 6400 105km 1990 mtg w orce od 13 do 18 (ale tylko rok orałem) w siewie nawozów i opryskiwaczu około 2 litrów na ha ( z dojazdem na pole) ten modelpracuje w lekkich pracach więc cieżo sie wypowiedzięć awarie: rozrusznik , chłodnica oleju.

valtra t 151 160km 2230mtg w orce od 13 do 19l/ha siew i gruber 7-10 l/ha w ładowaczu czołowym 4-7 l /godzinę . Awarie :wąż od klimatyzacji, chłodnica cieczy uszczelniacz pompy wtryskowej (ten króty uszczelnia pompę z kadłubem silnika), zymering przedniej osi, 2 razy błedu modułu id, ze śruby centralnej wypadły kule, bolce tylnego tuz napawane , uszczelniac zpompy wtryskowej ( nie wiem który dokładnie efekt tej awarii jest taki że paliwo wycieka na zewnątrz) no i dziś zobaczyłem że znów a pompy cieknie eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madas_szab    2

T151 spalanie podobne.U mnie wymienili pompę na gwarancji. Też ciekła.

widzisz a u mnie po gwarancji i 2 raz to samo w przeciągu roku i pewnie trzeba bedzie pompe kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janosik82    0

witam koledzy ja mam T191 h i w beczce 14tys.z aplikatorem 4 redlicowym średnio wychodzi od 6 do 7,5l na godz. tzn. beczka pełna pusta tankowanie.i mam n142 direct w łądowaczu 5-6 litrów w pługu 17 l/ pług 4X 52cm kverneland tylko jeżdżę 10-11 na godz. a na razie żadnych awari nie miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbitoja    4

witam koledzy ja mam T191 h i w beczce 14tys.z aplikatorem 4 redlicowym średnio wychodzi od 6 do 7,5l na godz. tzn. beczka pełna pusta tankowanie.i mam n142 direct w łądowaczu 5-6 litrów w pługu 17 l/ pług 4X 52cm kverneland tylko jeżdżę 10-11 na godz. a na razie żadnych awari nie miałem

Ile kosztowała twoja Valtra T191 h ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

J mam z woźniakowa i powiem że mogi by sie bardziej starać.

U mnie N101 w prasie famarol 1,8vd pali 7,5 litra na godzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madas_szab    2

panowie ja mam 2 valtry i kilk ainnych nowych maszyn i poiwem wam że jedyna poważną firmą okazał sie claas serwis bez zarzutu dbają nawet o pierdoły a tak nawiasem

w niedalekiej przyszłości mam dostać ciągnik claas-a na pokaz i porównam go z valtra zobaczymy co jest lepsze

 

T151 spalanie podobne.U mnie wymienili pompę na gwarancji. Też ciekła.

 

a nowa nie cieknie ile masz mtg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dumle221    0

witam mam valtre t 162 e i mam taki problem w transporcie gdy jezdze z przyczepami obroty mi spadaja do 15000 tys wtedy musze ja zgasic i jak odpalam i zaczynam jechac jest juz oki a gdy robie nia orke lub kultywatoruje jest bez problemu sa obroty i wszystko gra. bardzo prosze o pomoc i co to moze byc? moze ktos miał taki problem albo sie zna na tym dobrze? z góry dzieki. spalanie mojej to cały zbiornik na 15 godzin pracy na agregacie. ciezko obciazony silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAHU    0

Witam. A czy, któryś z kolegów mógłby mi napisać jak działa pompa wtryskowa paliwa rotacyjna z ciśnieniowym regulatorem dawki paliwa. Chodzi mi o Valtre A92.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madas_szab    2

witam mam valtre t 162 e i mam taki problem w transporcie gdy jezdze z przyczepami obroty mi spadaja do 15000 tys wtedy musze ja zgasic i jak odpalam i zaczynam jechac jest juz oki a gdy robie nia orke lub kultywatoruje jest bez problemu sa obroty i wszystko gra. bardzo prosze o pomoc i co to moze byc? moze ktos miał taki problem albo sie zna na tym dobrze? z góry dzieki. spalanie mojej to cały zbiornik na 15 godzin pracy na agregacie. ciezko obciazony silnik.

a masz eco power??skroi ci obroty zniża to albo go ktos tak zaprogramował albo jakiś błąd masz ale bład ci wyskoczyćna wyświetlaczu pokazuje jak nie wiesz c o zrobić to pierwsze co to wgrac od nowa program to kosztuje od 250 do 500 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dumle221    0

to musze serwis zamawiac wtedy?

 

po prawej stronie na tym pulpicie jest przycisk eco. ale go nie uzywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madas_szab    2

to musze serwis zamawiac wtedy?

 

po prawej stronie na tym pulpicie jest przycisk eco. ale go nie uzywam.

 

nie musisz go używac a powiedz czy masz błąd na tym wyświetlaczu na słupku ?? jesli tak to bez serwisu sie nie obędzie

ten bład wyglada tak ze pisze np l 302 cze e 290 cos w tym stylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dumle221    0

nie. takiego błedu niemam tam. wszystko jest normalnie.

 

nie. takiego błedu nie mam. wszystko jest oki tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madas_szab    2

w takim razie ja nie wiem co dolega twojemu traktorowi . mojej seri t czasem sie zdarza ze jak ustawie rewers w pozycji (p) to nie zrzuci obrotów do 650 ale to sporadycznie raz na rok ;p zadzwoń do serwisu może cos powiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dumle221    0

z tym serwo czesto tak mam ze jak wrzuce na (p) to trzyma wyzrze obroty. mósze wtedu powtóżyc i jest oki. serwis ma przyjechac na dniach wiec zobaczymy co oni powiedza ale mysle ze poprostu jakis czujnik padł a mój mechanik niechce tego rozbierac bo to zbyt skompliwowane. pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzes1224    2

Jak mierzycie to spalanie w ciagnikach? W mojej valtrze n123 jest prosty komputer i nie pokazuje spalania, skad mam wiedziec ile mi spala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez rademenes
      Czy wie ktoś może jak rozkręcić pompę wtryskową LUCAS. Chodzi o tę część z której wychodzą rurki do wtryskiwaczy. Chce to zrobić ponieważ ciągnik nie chce wejść na duże obroty. Wiem że ma ta pompa małe sitka które się napewno zabrudziły.
    • Przez Wojtek
      ile wam palą te ursusy na mtg i na ile godzin pracy ciezkiej lub lekkiej starcza pełen gorny zbiornik
      jak bym nie kombinował czy jezdząc na obrotach 1500-1700 w orce czyw innych pracach czy obrotach 2100-2400 zawsze mi gasnie ciagnik z braku paliwa po około 7 godzinach,( mam 1224, pzrez kilka dni chodziła w turbo ale sie zatarła i znowu jest bez turbo, pompa jest spowrotem zmieniona od bez turbo)
    • Przez lukasz150
      Witam. Mam zamiar Sprzedac zetora 7245 i zakupic MF 3070 czy wyjdzie mi to na dobre? Co możecie powiedzieć o MF 3070? Jego spalanie, wady zalety itp. Prosze o pomoc.
    • Przez profarmer
      MF 61-xx-6130-6140 ile takie ciagniki pala przy orce i w transporcie zboza itp??
      Jakie spalanie maja ciagniki mf w oparciu o inne marki??
    • Przez beni226
      Tak jak w temacie. Mam MF 3070 i jak mam jężdzić podczas prac cięższych polowych odnosnie obrotów, tzn czy jeździć na pełnym gazie czy po prostu do zielonej kreski na obrotomierzu tak żeby to wszystko grało z mocą i ekonomią paliwa. Jak to jest u was???i jak robicie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj