adaskupodkarpacie

Jaka odmiana ziemniaka

Polecane posty

Azor07    765

@torq1906 niema nic ciężko znajdź tą odmianę która się rodzi ,ładny kształt, smak super i bardzo chętnie kupowana ja je sadzę z 6 lat (wymieniam co 2 lata) teraz miał trochę suchsze ale też fajne Melody (chciałem z centrali ale już niema ). Bellarosę ponad 10 i są na nie klienci a zwłaszcza Rumun ,super się przechowują . Posadzę jeszcze connect może jak będą gęściej posadzone to nie będą takie grube ,a i zobaczy się jeszcze jak się przechowały (kopiec) . U mnie taifun się nie sprawdził w mokrym roku gniły ,a jak sucho drobne ,na wsi ma ogłoszone taniej jak wszyscy ,a nikogo jeszcze nie widziałem aby kupował , późna odmiana a na wiosnę największe kły . Gwiazda też faina odmiana .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169
48 minut temu, PAN88 napisał:

Ja z ojcem  sadziłem  ją od 2012 roku. Dopiero  ze  3 lata mam taki problem.  Fakt że wcześniej  to dużo  razy była załadowana na tira  bo była droższa niż żółte to nawet  człowiek uwagi na tą rdzawą plamistość nie zwracał. @zbyszek8201 jakie  odmiany  sadzisz i areał?

W tym roku jeszcze nie wiem , lecz pewnie tylko trochę ponad ha. Tak aby detal , sklepik i mały katering zaopatrzyć. Sądzę Denara Jurka i trochę białych w poprzednim roku Rudolph fajnie wyszedł. Tylko nie wiem co i gdzie uda się kupic

48 minut temu, PAN88 napisał:

Ja z ojcem  sadziłem  ją od 2012 roku. Dopiero  ze  3 lata mam taki problem.  Fakt że wcześniej  to dużo  razy była załadowana na tira  bo była droższa niż żółte to nawet  człowiek uwagi na tą rdzawą plamistość nie zwracał. @zbyszek8201 jakie  odmiany  sadzisz i areał?

W tym roku jeszcze nie wiem , lecz pewnie tylko trochę ponad ha. Tak aby detal , sklepik i mały katering zaopatrzyć. Sądzę Denara Jurka i trochę białych w poprzednim roku Rudolph fajnie wyszedł. Tylko nie wiem co i gdzie uda się kupic

48 minut temu, PAN88 napisał:

Ja z ojcem  sadziłem  ją od 2012 roku. Dopiero  ze  3 lata mam taki problem.  Fakt że wcześniej  to dużo  razy była załadowana na tira  bo była droższa niż żółte to nawet  człowiek uwagi na tą rdzawą plamistość nie zwracał. @zbyszek8201 jakie  odmiany  sadzisz i areał?

W tym roku jeszcze nie wiem , lecz pewnie tylko trochę ponad ha. Tak aby detal , sklepik i mały katering zaopatrzyć. Sądzę Denara Jurka i trochę białych w poprzednim roku Rudolph fajnie wyszedł. Tylko nie wiem co i gdzie uda się kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1755

@zbyszek8201 ja w tym roku zmniejszam do 2.9ha a tak to max 8 było. Z białych to tylko  irysa na wczesne  dla mamy bo na rynku stoi. A później  catania vineta i Jurek  będzie.  Bo miał być  i Arrow  ale nie ma sadzeniaka. Chyba że Riwiery zasadzę  to na catering  będzie i wykopie się wcześniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torq1906    0

A co sądzicie o czerwonym Baltic Rose? było kilka informacji wcześniej na forum, ale trochę chciałbym się dowiedzieć więcej szczegółów i zebrać wszystko do kupy :D 

1. Jak radzi sobie z różnymi warunkami pogodowymi czy to  nadmiarem wody czy okresowymi suszami? (na glebach średnich/ciężkich)

2. Jak się przechowuje?

3. Jak u niej jest z wyradzaniem tzn. czy wystarczy zmienić sadzeniaka raz na te 3 lata czy jeden sezon i śmietnik?

4. Jak wygląda wyrównanie i wielkość  bulw (czy jest z czego odłożyć sadzeniaka, czy w dobrych warunkach nie wygląda jak burak pastewny tak jak czasami ma Bellarosa 😜

5. Walory smakowe (słyszałem że smakuje jak Soraya tyle że kolor skórki inny, czy to prawda?) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usieq96    10

Wie ktoś czy gdzieś dostane jeszcze kwalifikat Ranomi tak 50-100kg bo moje się już wyrodziły. Ewentualnie jakaś inna wczesna odmiana podobna do niej? Jako późniejsza mam Jurka. Ewenualnie w ciemno tę Soraya co tak zachwalacie ale z papierem i max 100kg bo więcej nie przejem, a dla ludzi za takie grosze nie będę sadził.

Tak z opisu ciekawie wygląda Lilly miał ktoś jak w smaku, jaka struktura, przechowywanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1293

panie 100kg sadzeniaka , to bym po okolicy dzwonił za 1rok po centrali z kwitem zeby mieli i moze lepiej sypnąc albo tak samo


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Wiecie gdzie mógłbym dostać Corinne? SMS dostałem od firmy że moje zamówienie nie będzie zrealizowane. Szukam, dzwonie i nie ma po hurtowniach


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

I już raczej kwalifikatu nigdzie nie dostaniesz. Pozostaje Ci jakiś sadzeniak od rolnika, ale to już ruletka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Też tak myślę. Zadzwonię jeszcze do gospodarstwa nasiennego co biorę co roku ale odmiany nie do końca mi pasują. W ostateczności mam wujka króla Pyrek i od niego kupię niekwalifikat


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ceres2    44

Co myślicie o odmianie  SEVERINA ktoś już ją uprawiał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj