adaskupodkarpacie

Jaka odmiana ziemniaka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemol87    186

zonk28 U was jest jednakowa cena na sadzeniaka w CA i CB? dziwne..


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

U nas za sadzeniaka trzeba dać 150zł za 100 kg.Sadzeniaka oczywiście od osoby która w tamtym roku brała w elicie lub orginale.Ja sam w styczniu sprzedałem mase sadzeniaka.......

 

chwal się bardziej. Sadzeniaka sprzedać nie możesz, chyba że jesteś producentem sadzeniaka. Urzędy też przeglądają to forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

A czym ja się chwale? Nie mówie o cenie z centrali tylko od rolnika , który zakupił rok temu ziemmniaka w centrali a teraz sprzedaje.......to takie są ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Widze że jestes lekko tępy to powiem w prost co chciał przekazac @saszeta, wiec chodzilo mu o to abyś lepiej sie nie chwalił tym że sprzedajesz sadzeniaki gdyż jest to nielegalne a urzędy które temu zapobiegają również przeglądają forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

btw, wczoraj mieliśmy kontrolę z WIORINu. Wszystko ok.

 

(ceny ziemniaka ostro idą do góry.

obecnie proponują nam 1,3zł/kg, ale musi być jednorazowo 20t. mniejsze ilości - 1,2.

1,5zł/kg to kwestia 2-3 tygodni. zostało ok 60-70t.)

sory za OT.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Nie sprzedawaj ! U nas na zjazdowej już po 22 wołają czyli ponad 1.5 zł poczekaj to weźniesz jeszcze wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

dzięki @limusine. Nie chciałem wdawać się w dyskusje

@pawelec u ciebie WIORIN? Mnie zawsze kontroluje PIORIN. Ale to prawie to samo

Ja sezon ziemniaczany zakończyłem wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Proszę o pomoc. Czy Vineta to smaczny ziemniak do takiego domowego użytku? Czy jako wczesny ziemniak dobrze się przechowuje? Czy warto wybrać tę odmianę "dla siebie"???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Wineta to bardzo dobre w smaku ziemniaki , równo się gotują, z przechowaniem jest przeciętnie bez rewelacji, choć ja już jej nie zasadzę bo była u mnie od 4 lat, i był z niej w zeszłym roku bardzo mały plon.Chyba że mnie coś najdzie i kupie nową w centrali


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akadaka    0

Vineta to bardzo dobry ziemniak ale ma duże wymagania tak słyszałem i chyba prawda bo u mnie sie nie udała na słabszej ziemi. Na giełdzie w Sandomierzu wołają 1300 za niby Tajfuna ale nie jestem pewien czy kupię właściwą odmianę bo żaden ze mnie znawca, a w centrali mam pewne. A czy warto kupić Bellarose bo interesują mnie tez czerwone a Asterixa nie mogę dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

limusine tyś chyba z kosmosu spadł , jak nie wolno sadzeniaka sprzedawać?????? Zapraszam na targ do mnie to zobaczysz ile osób handluje sadzeniakiem.Tydzień temy w środe na targu było z 10 osób które normalnie sprzedawały ziemniaka..........sadzeniaka.-----Jeszcze się nie spotkałem z czyms takim co pleciesz ze niewolno sadzeniaka sprzedawać :lol: .Zejdz na ziemie.

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

nie wolno sprzedawać materiał niekwalifikowany.

na targu domyślam się że nikt nie ma takiego materiału, więc według przepisów jest nielegalne.

 

ja rozumiem ze forum jest od tego zeby sie pytac, ale czasem mozna uzyc tego co ma sie w głowie i dociekać samemu...


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opoles    0

Witam serdecznie,

 

Międzynrodowa grupa produkująca chipsy poszukuje rolników do podpisania kontraktów na sezon 2011/2012.

Fabryka znajduje się w województwie opolskim, jednakże przewidujemy transport ziemniaków z dalszych rejonów.

 

Zainteresowanych proszę o pilny kontakt mailowy na opoles@op.pl

Ilości kontraktowe od 200 ton do kilku tysięcy ton

 

Proszę tylko o powżne oferty

Pozdrawiam

Edytowano przez opoles

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Pawelec widze że ty po targach nie jeżdzisz i widze że nie wiesz co sie sprzedaje na targu.....cóż pozostaje mi współczuć.Po to są targi i jarmaki by sprzedawać ziemniaki , zboża itd .A czy to są kwalifikowane czy jadalne to już nikogo nie obchodzi.Tle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

@zonk28 widze ze ty malo wiesz o swiecie,

po pierwsze to @pawetec ma racje,ja zaplacilem kare za sprzedaz sadzeniakow bez badan (mandat+20% od wartosci parti+czeste kontrole z PIORiN). wpadlem przypadkiem bo ktos zadzwonil i zapytal sie czy nie mam sadzeniakow na sprzedanie i ze przyjedzie je zobaczyc...jak przyjechal to z drugim inspektorem i zrobili kontrol.

po drugie na zwylkym jarmaku raz widzialem nalot PIORiN z policja a na rynku hurtowym(ZJAZDOWA w Łodzi) PIORiN kontrolowal mnie dwa razy

wiec nie pisz ze "A czy to są kwalifikowane czy jadalne to już nikogo nie obchodzi" bo to nie prawda.

W PIORiN nie tylko sprawdza czy sprzedajesz kwalifikowany materiał siewny ale rowniez (w przypadku ziemniakow) czy jestes zarejestrowany w rejestrze producentów ziemniaka oraz czy w workach jest ten numer

 

nie mowie ze u mnie w okolicy nie ma handlu sadzeniakami na targowiskach ale od czasu do czasu wpada kontrola i pozamiatane

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Przemol87 u nas takich kontroli nie ma , przynajmniej ja nie widziałem ani nie słyszałem.Dla mnie to co piszesz jest niewiarygodne........pierwszy raz z czymś takim się spotkałem. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

tak u mnie tez kontrole sa nawet do tego stopnia ze gdy wieziesz ziemniaki na przyczepach do krochmalni powinienes miec oznaczone przyczepy numerem lub w najgorszym przypadku posiadać go przy sobie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

zonk, gdzie TY sie uchowałeś?? ;)

 

kontrole wśród plantatorów którzy wprowadzają w obieg sadzeniaka, oraz jadalnego, są na porządku dziennym. Nie mówię już o ziemniakach na eksport - tam muszą być badane, aby dostać świadectwo fitosanitarne.

Jeśli jesteś zarejestrowanym plantatorem, powinieneś mieć numer producenta, wtedy Inspekcja ma prawo kontrolować losowo jakiś odsetek producentów ziemniaka właśnie po tym numerze. Jeśli nie posiadasz go, a mimo to sprzedajesz ziemniaka jako producent, musisz się liczyć z odpowiednimi konsekwencjami w razie kontroli.

Edytowano przez pawelec

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Przemol87 u nas takich kontroli nie ma , przynajmniej ja nie widziałem ani nie słyszałem.Dla mnie to co piszesz jest niewiarygodne........pierwszy raz z czymś takim się spotkałem. :blink:

Nie wiem gdzie ty mieszkasz, to co ci napisali to prawda, jak nie chcesz mieć kłopotów to lepiej nie sprzedawaj sadzeniaka komuś obcemu, może pare razy ci sie uda ale kiedyś i do was zawitaja insektorzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

limusine tyś chyba z kosmosu spadł , jak nie wolno sadzeniaka sprzedawać?????? Zapraszam na targ do mnie to zobaczysz ile osób handluje sadzeniakiem.Tydzień temy w środe na targu było z 10 osób które normalnie sprzedawały ziemniaka..........sadzeniaka.-----Jeszcze się nie spotkałem z czyms takim co pleciesz ze niewolno sadzeniaka sprzedawać :lol: .Zejdz na ziemie.

 

Kosmosu? Widze człowieku że żyjesz na jakiejś strasznej wsi i nigdy nie byłes na porządnym rynku dlatego piszesz takie bzdury, nie wiesz to sie nie wypowiadaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

dlatego dziwię się ludziom jak na allegro oficjalnie sprzedają sadzeniaki. Ja bym napisał ziemniaki o jakimś kalibrażu ale nigdy sadzeniaki.

Swojego czasu sprzedawałem kupę sadzonki malin bo był szał na ekologię. I też miałem z tym problemy bo do tego też trzeba mieć szkółkę i wszystko przechodzi przez piorin a do jeszcze doszły prawa własności do odmiany których nie miałem wykupionych.

Dlatego teraz wiem że zawsze lepiej się wcześniej zastanowić co się robi i mówi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

limusine wpadnij pod Kraków to Cie oświece zobaczymy kto ma racje i pokaże ci te PIORONINY :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

kolego ja do Krakowa mam 90 kilosów i kontrole z PIORIN-u mam min. 2 razy w roku. Po giełdach i targach też bytują, także poczekaj przyjdzie i na Ciebie kolej... Nie żebym się czepiał, tylko po prostu takie mamy na dzień dzisiejszy realia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj