adaskupodkarpacie

Jaka odmiana ziemniaka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukaszz110    5

my sadzimy Ariette z wczesnych Satine i Jelly

z Jelly jesteśmy nie zadowoleni ponieważ była pryskana na zaraze 5 razy i mimo jest zarażona

i ciężko bedzie w tym roku z nią chyba rezygnacja z Jelly mam około 4t sadzeniaka

 

w tym roku zamierzam posadzić jakieś nowe odmiany dla rozmnożenia :)

co polecacie ? chciałbym późne lub średniopóźne

Czy ktoś z was ma może odmiane Zeusa lub Ursusa??????

widze ze to dobre ziemniaki w stosunku do innych jak z przechowaniem ich ??

czy ktoś zna dobrego handlowca od ziemniaczków z dolnegośląska najlepiej okolice legnicy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

To coś słabe opryski kolega ma :D a i czasami 5 razy to mało, jak Ci tak jelly gnije. ja tam bym sie nie bawił w polskie odmiany lepiej brać te sprawdzone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gieno77    0

A czy uprawiał ktoś odmianę ziemniaka bartek? Co o tej odmianie sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

@limusine mówisz ze sprawdzone odmiany a mógł byś napisać jakie to odmiany

chodzi o jadalne i nie wczesne tylko średniowczesne, średniopóźne i późne

 

jakie u ciebie najlepiej sie sprawdzają oczywiście pod względem plonowania walorów smakowych i magazynowania

które sa najlepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kenic12345    0

sadził ktoś ziemniaki jadalne Natasza?? Co o niej sądzicie?? Sadził ktoś ziemniaki przemysłowe Zuzanna(PPZ S.A Niechlów)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

@limusine mówisz ze sprawdzone odmiany a mógł byś napisać jakie to odmiany

chodzi o jadalne i nie wczesne tylko średniowczesne, średniopóźne i późne

 

jakie u ciebie najlepiej sie sprawdzają oczywiście pod względem plonowania walorów smakowych i magazynowania

które sa najlepsze?

 

No z nie wczesnych to polecam Tajfuna i Jelly. oby dwie odmiany bardzo wydajne nawet do 50t/ha u mnie tyle nie ma bo to zalezy od wielu czynninkow ale nie jest źle :) oby dwie są smaczne, żołte. radziłbym obejrzec sie za wczesnymi typu Vineta, owacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12

Mam pytanie w tym roku zamierzam kupić sadzeniak Jelly , Tajfun jak te odmiany są trwałe w przechowywaniu ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

tajfun przechowuje sie bardzo dobrze pod warunkiem ze wykopiesz go po pełnym zakonczeniu wegetacji. Pamietaj ze tajfun jest bardzo wrażliwy na uszkodzenia mechaniczne wiec trzeba uwazac przy wykopkach

 

Ja jak sadziłem tajfuna to zawsze go reglonowałem


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

jelly jest bardzo pozne a co za tym idzie nalezałoby ją reglonować bo poźniej gnije. Ja kopałem za wczesnie bez reglonowania i mi gnije. Za rok zreglonuję. Ogólnie mowi sie że jelly sie zle przechowuje ale ja jak kupiłem sadzeniaki jelly od rolnika na jesien to do wiosny moze z 2 ton z 5-10 kg odrzuciłem a wiec nie ma tragedii, najwazniejsze to zadbać o grzybka :D i nie przesadzic z azotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupek    1

Witam.

Jakie odmiany polecacie zamiast satiny i tajfuna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

chodzi ci tylko o odmiany pózne?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupek    1

tak o odmiany późniejsze takie aby dobrze się przechowywały przez zimę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Koledzy potrzebna mi średnio późna lub późna w sumie i wczesna odmiana ale na gleby bardzo ciężkie macie jakieś doświadczenia? bo u mnie dużo odmian się nie sprawdza


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze średnio późnych znam tylko Jelly. Jak się sprawuje na ciężkich ziemiach nie wiem

Edytowano przez marekpieg1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akadaka    0

Ja polecam Asterixa, średnio wczesna ale dobrze sie przechowuje, Mieliśmy odrobinę w zeszłym roku do spróbowania i będę teraz szukał więcej. Świetne w smaku i wprost genialne na frytki, czerwone. Mamy też pare worków Tajfuna do wsadzenia to sie zobaczy, wujek mówi że bardzo dobre, a uprawia i handluje ziemniakami nie od dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes11    0

Czy ktos wie cos o odmianie WIKING ? Tak na marginesie to szukam odmiany o owalnym ksztalcie i bialym miaszu, jadalnych oczywiscie moze ktos cos poleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitara    0

WItam

 

Jest ktoś z okolic Tarnowa ? Chętnie nabył bym coś do sadzenia, czyli dobrego ziemniaka jadalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Kolego póżno się obudziłes.........ciężko by ktoś miał sadzeniaka w tym momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to pozostał Ci tylko wyjazd do centrali i mieć dużo kasy w kieszeni. Większość poszukuje sadzeniaka w styczniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

farmazon za farmazonem.

sadzeniaka jest jeszcze dużo, tylko trzeba umieć szukać :)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

u mnie w okolicy ruch na sadzeniaki nie z centrali dopiero sie zaczyna


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    840

Sadzeniaka kwalifikowanego jest bardzo mało, dzis brałem sadzeniaka to gosciu mówił ze maja teraz przyjechac po ziemniaka z okolic krakowa, wiec gdzie jest tyle dobrego sadzeniaka i po ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Wczoraj byłem w centrali nasiennej i dopiero gdzieś za tydz będą mieli sadzeniaki Lorda, Vinety, Irgi, Promyka i Roxany. Cena 200zł/q. Chciałbym wymienić sadzeniaki ale nie wiem jaką odmianę wybrać. Potrzebne mi ziemniaki "dla siebie", tylko nadmiar sprzedaje więc muszą być smaczne i dobrze się przechowywać.

Podobno Vineta to dobra odmiana ale nie wiem jak sie przechowuje bo to wczesny ziemniak. Opis Roxany też wygląda interesująco...

Więc co wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

U nas za sadzeniaka trzeba dać 150zł za 100 kg.Sadzeniaka oczywiście od osoby która w tamtym roku brała w elicie lub orginale.Ja sam w styczniu sprzedałem mase sadzeniaka.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj