adaskupodkarpacie

Jaka odmiana ziemniaka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mario666    1094

Nie wiem Bartku jak u ciebie bo to może też wina ziemi U nas w ok Krakowa ziemniak Mazur ma wygląd bo wszystkim się podoba ale za smak się obrywa Nie sądzę go ale próbowałem sprzedać i nikt drugi raz nie chciał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mów że co innego i niech spier..... Ziemniak ma być ładny z wyglądu bo oczami klijent kupuje. Tyle lat ziemniaki uprawiam i wiem że baranom miastowym nie dogodzi. Kompletnie przestałem zwracać uwagę który jak smakuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak jest. Chłopaki wczoraj się zjawili, trochę przestraszeni ilością. No ale nic zobaczymy jak pójdzie. Od soboty zima ma nacierać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1094

Mylisz się jak masz kupca co co tydzień lub dwa chce dobre ziemniaki Raz go możesz skusić na zmianę ale gdy chce tego co zawsze to to dostaje inaczej go nie zobaczysz Nie będzie się nikt z tobą kłócił tylko zmieni dostawcę 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5372
12 minut temu, mario666 napisał:

Nie wiem Bartku jak u ciebie bo to może też wina ziemi

Też nie wiem. Mazur najlepiej się sprawdza w czasie... suszy. Dosyć ładny ziemniak, super się przechowuję, w smaku naprawdę ok i jak to się u nas mówi ''mączysty''.

Teraz najlepsze, ojciec kupił tonę świeżej sadzonki Mazura-kwalifikat i d..a. Wyrośniętę, dużo odpadu, gniją... obok z samozaopatrzenia inna pyrka.

W tym roku mamy Queen Anna, Denar i Mazur. Jeżeli Queen Anna będzie równie dobrze wyglądać na wiosnę co dziś to wysadzamy nią większość areału i plus jakaś nowa odmiana średnio wczesna 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mario. Od ilu lat uprawiasz ziemniaki? 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1094

Ja od kołyski 😁 Queen anna nas wiosnę jest ładna Mam ją ok 4 lat i jeszcze nie było z nią kłopotów W tym roku u znajomych trochę zgnitych ale pewnie napierniczyli azotu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1094

We ciepłej piwnicy leżała i nie porosła Lord gdyby tam leżał na wiosnę nic by z niego nie było 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1094

Gdy byłem mały tak ok 8 lat wsadzili mnie do 360 z anną i kazali nie wyjechać z redlin w kołysce byłem ok 40 lat temu 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja jak miałem 7lat to usnołem na 30stce podczas kopania  pojechałem w poprzek. Tydzień traumy mialem ale w celu rehabilitacji pierwszy raz 200setkom z przyczepą do Katowic mnie zabrali. Fainie było i te 50 siatkowe. Kiedyś to było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1715
2 minuty temu, marcin19071980 napisał:

Ja jak miałem 7lat to usnołem na 30stce podczas kopania  pojechałem w poprzek. Tydzień traumy mialem ale w celu rehabilitacji pierwszy raz 200setkom z przyczepą do Katowic mnie zabrali. Fainie było i te 50 siatkowe. Kiedyś to było. 

W Katowicach to i ja bywałem 10 lat temu

Tylko że 1142 z przyczepą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A widzisz, a ja już 34lata temu bylem😀. Gdynia Gdańsk Wrocław Katowice Poznań Warszawa Siedlce. Dwa stary zajeździłe. Później już tylko Warszawa Wrocław Łódź ale to już Mercedes 814 i Volvo FL 6.A teraz Łódź już tylko i Iveco e15 albo bus a ziemniaków 2 razy tyle. Ciekawe jak się czasy zmieniają. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1094

W Katowicach byłem w Sandomierzu czy broniszach też Kraków to nawet nie wspominam ale nigdy z ziemniakami bo dla mnie nie te ceny Gdybym miał za tę cenę sprzedawać to bym z uprawy zrezygnował bo mało pola na uprawę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlatego nigdy nie można porównać ze sobą gospodarstw. Dla mnie sprzedaż np 500 ton to normalna sprawa dla innych to kosmos a dla kogoś innego to żadna ilość. Ty skupiasz się na smaku a ja na wyglądzie i ilości. Różne światy. Też w Krakowie nigdy nie byłem na giełdzie. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, krilan06 napisał:

Podobno Jurek, znajomy wziął go w zeszłym roku zamiast Vinety właśnie, ale jeszcze nie wiem jak plonował 

U mnie dużo takich w Jurku ale plomowanie supeer

IMG_20211002_195653.jpg


\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1715
16 godzin temu, marcin19071980 napisał:

Dlatego nigdy nie można porównać ze sobą gospodarstw. Dla mnie sprzedaż np 500 ton to normalna sprawa dla innych to kosmos a dla kogoś innego to żadna ilość. Ty skupiasz się na smaku a ja na wyglądzie i ilości. Różne światy. Też w Krakowie nigdy nie byłem na giełdzie. 

Dokładnie 

A wracając to ja 07.11.1988 takze chyba tylko 8 lat mlodszy od Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chłopaki pod koniec już na kolanach cieli. Zmordowani jak by ewerest w klapkach zdobywali. Jak przetrwają jutro to dadzą radę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salata96    25

witam sadzil ktoś z was ziemniaki noblesse jak ona się sprawdza na 4 kl jak z plonem i smakiem czy łapie parha może ktoś podpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj