adaskupodkarpacie

Jaka odmiana ziemniaka

Polecane posty

cinek1808    1746

Sadzę z kiełkami tylko w różnych terminach. Wczesny ziemniak zawsze idzie bez względu na smak. Wolę najpierw sprzedać Arrow bo potem jak zacznie się irys i irga to ciężko go sprzedać na detalu. W tamtym roku zasadziłem razem pod folię Arrow irys i irga. To Arrow średniak i duży a irys orzeszki. Bardzo szybko robi masę pod krzakiem. Jeszcze szybciej robi odmiana volare ale to nie jest zjadliwe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1754
19 godzin temu, cinek1808 napisał:

Sadzę z kiełkami tylko w różnych terminach. Wczesny ziemniak zawsze idzie bez względu na smak. Wolę najpierw sprzedać Arrow bo potem jak zacznie się irys i irga to ciężko go sprzedać na detalu. W tamtym roku zasadziłem razem pod folię Arrow irys i irga. To Arrow średniak i duży a irys orzeszki. Bardzo szybko robi masę pod krzakiem. Jeszcze szybciej robi odmiana volare ale to nie jest zjadliwe. 

Ja sądzę bez kiełka. Właśnie na detal chce i na parę stołówek. I zastanawiam się irys czy arrow 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

To zależy od klienta co preferuje. Irys będzie smaczniejszy ale plon słaby Arrow plon duży ale nie każdemu może smakować. Obie odmiany są wczesne więc do wiosny tracą smak najlepsze są do zimy. Jeszcze mogę ci polecić dwie odmiany o białym miaższy które długo leżą to jest Rudolf i sifra. Obie smaczne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetmar    56

Od siebie z białych mogę polecić Monte Carlo bardzo dobre ziemniaki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1754
18 godzin temu, cinek1808 napisał:

To zależy od klienta co preferuje. Irys będzie smaczniejszy ale plon słaby Arrow plon duży ale nie każdemu może smakować. Obie odmiany są wczesne więc do wiosny tracą smak najlepsze są do zimy. Jeszcze mogę ci polecić dwie odmiany o białym miaższy które długo leżą to jest Rudolf i sifra. Obie smaczne. 

Sifra mi nie podchodzi 

Rudolf lepszy niż Ricardo? 

Bo brałem Ricardo z papierem i jakoś długo się gotuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Ricardo twardy pod nóż Rudolf też ciężko się obiera. Według mnie lepszy Rudolf klienci też wolą Rudolfa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogrodniczy    0

Witam. Gdzie w warmińsko-mazurskim kupujecie kwalifikat sadzeniaka Gali? Nieduża ilość jakieś 200 - 300 kg potrzebuje. Albo czy zamawia ktoś sadzeniaki ze sklepu dlaroślin.pl? Mają Gale po 2 zł/kg, na olx znalazłem za 1,3 zł/kg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

dla roślin.pl to hurtownia ogrodnicza Inagri czyli pewny towar


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Dla roślin.pl . Więcej od nich nic nie biorę, zamówiłem pszenżyto u nich to trafiała się pszenica i żyto😠 Brat brał inną odmianę to samo, jak tak robią z ziemniakiem to ja dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

możesz napisać jaka to była odmiana pszenżyta o ile pamiętasz ? Też od nich kupowałem wcześniej materiał siewny i było ok...a w tym roku mam zaklepanego trochę sadzeniaka i troszkę Mnie zmartwiłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Ją brałem na jesieni pszenicę od nich spirella i nie było żadnych problemów jak pisało producent GoldenSeeds tak było ,oni to raczej jako pośrednik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746
1 godzinę temu, Piotrek1975 napisał:

Dla roślin.pl . Więcej od nich nic nie biorę, zamówiłem pszenżyto u nich to trafiała się pszenica i żyto😠 Brat brał inną odmianę to samo, jak tak robią z ziemniakiem to ja dziękuję.

To dobrze dali pszenica i żyto to pszenżyto. 🤣🤣🤣

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

@Piotrek1975 co tam sądzisz w tym roku? Ja owację, Michalinę i chciałem jeszcze jedna odmianę ale im więcej czytam tym bardziej mam mętlik w głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

thor1984@ nic Ci nie powiem, no nic nie wiem. Ja w ubiegłym roku kupowałem Catanie i Bellarosę i tyle wiem. Będę sadził swoje szczeniaki + trochę irgi bo mnie proszą ludziska. Choć Bellarosa już mi zeszła.


Dodam że brałem z centrali nasiennej


Jak ta Michalina smaczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetmar    56

Irga mimo podatności na rdzawą plamistość i tak schodzi bardzo dobrze, informując klientów że trafiają się "rdzewiate" i tak chcą Irge. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Miałem parę ludzi że nie, nie chcą innych tylko irgę🤔 Fakt, nie jestem smakosze smakoszem i ziemniaków prawie nie jem ale jak jadłem Irgę, to najlepsza że wszystkich, takie moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Michalina dla mnie smaczna choć ma taki jakby bardziej intensywny ten smak. Co do irgi to znajomy kiedyś kupił gdzieś pod Kozienicami niby sadzeniaki po centrali to ukopał tyle co wsadził ziemniaki wielkości orzechów włoskich w większości. Ja jak kupiłem worek 15 kg w Zwoleniu na targu to żona może na 2 obiady odebrała ziemniaków dobrych i jakoś taki uraz do irgi został. Chciałem Lilly ale kobita mówi znowu, że za słodkie. Może zaryzykuje z tą irgą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Chcesz mieć irge bez rdzy to zdradzę Ci przepis. Spróbuj może Ricardo dość popularny to i sadzeniak łatwo zdobyć. A jak Ci się uda to bierz Rudolfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo to chyba zależy od różnych czynników. Mam Irgę, która dwa lata temu przyjechała do mnie z drugiego końca Polski, z centrali nie wiadomo ile lat wcześniej brana. Plon zadowalający oddała, fakt faktem zdarzały się rdzawe ale to raczej "cecha" tej odmiany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetmar    56
13 minut temu, Piotrek1975 napisał:

Miałem parę ludzi że nie, nie chcą innych tylko irgę🤔 Fakt, nie jestem smakosze smakoszem i ziemniaków prawie nie jem ale jak jadłem Irgę, to najlepsza że wszystkich, takie moje zdanie.

Potwierdzam Irga to bardzo dobre ziemniaki, sadziłem różne nowe białe odmiany i żadna w smaku jej nie dorównuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12339

Mi irga smakuje na jesieni i tak do wiosny,  wiosną i latem to jakaś się sina robi.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ja zaryzykuję i sądzę Irgę na jakieś 40 arów. W ubiegłym roku u mnie była idealna, chodź nie wyrosła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kurna ja się ze swoją Irgą pospieszył, wyniosłem do ciepłej części piwnicy za wcześnie i teraz kiełki już po 5cm mają... Ale jeszcze z 2 tygodnie poczekają może...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj