adaskupodkarpacie

Jaka odmiana ziemniaka

Polecane posty

cinek1808    1746

Zależy z jakiej centrali. Są sadzeniaki normalne z pola oraz są przez niektóre firmy zaprawiane już. Przeczytaj na paszporcie czy nie był zaprawiony. Ten z centrali różni się od tego co będzie na polu smakiem. Inne nawozy , inne opryski. Możesz zobaczyć kolor i zwięzłość po ugotowaniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395
krilan06 napisał:

No a czemu mają się nie nadawać?

Może zaprawione zaprawą, choć wyglądają normalnie, chodzi o to aby nie wylądować w szpitalu, choć teraz nie przyjmują. Dzięki chłopaki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol2121    68

Na paszporcie jest napisane bo kupowałem czerwone to była zabezpieczone jakimś preparatem a w żółtych na paszporcie  było puste pole także pewnie nie zaprawiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszbyk    59

Ja w tym roku tez kupiłem Słowacka Soraye i masakra sadzeniak tez było z 60kg do wyrzucenia z 450kg. A był to kwalifikat ściągniety ze Słowacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1094

A co myślicie że słowackie to lux będą? W tamtym roku przyszły mi z Holandii i też było do czego się przyczepić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Ja kilka lat temu wziołem Lorda z 1. Gospodarstwo Nasienno-Handlowe inż. Bogusław Zięba
Biskupice 54, 32-200 Miechów to masakra 3/4 liściozwój a mało tego miałem kolorowo w polu.......szkoda że fakture gdzieś zgubiłem bo by gość był pogrążony.

Od razu PIORIN i co tylko sie da bym powiadomił jakie dziadostwo sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Kolega z pracy też brał z Agrocentrum w Kozłowie Soraye i masa do wyrzucenia, czyli coś nie tak z słowackim ziemniakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Nie pomarzły Wam ziemniaki? U mnie niedobrze to wygląda po ostatnich przymrozkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1094

To po co sądzisz wcześnie ? U nas też szybkich nagrzanych - ostudziło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395
krilan06 napisał:

Nie pomarzły Wam ziemniaki? U mnie niedobrze to wygląda po ostatnich przymrozkach

Nie wszystkie ale połapało pojedyńcze krzaczki te co wyszły wcześniej. Teraz byłem w polu to dużo wschodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

U mnie 2 odmiany zaczęły wychodzić wcześniej i właśnie niektóre końcówki pędów zrobiły się fioletowe/czarne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

U mnie też niektóre przyłapało ale odbijają się. Najważniejsze że nie złapało tych pod wloknina.

20200517_163125.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Kaptan zawiesinowy można zastosować w ziemniaku? Na pierwszy zabieg poszło Infinito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszbyk    59

Witam. Ja mam pytanie czy ktos z was sadzi red sonie ? Polecacie ta odmiane czerwonego ziemniaka? Dotychczas mam bellarose ale nie jestem z niej zadowolony zawsze strasznie bie wyrownana jest i straszne byki sa, ale przechowuje sie w miare dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj