adaskupodkarpacie

Jaka odmiana ziemniaka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Darozioom    0

Pytanie do tych którzy obierają ziemniaki i pakują próżniowo. Czy odmiany takie jak Soraya i Toscana są do tego odpowiednie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Brał ktos ziemniaki z Firmy Nasiennej Granum z Wodzieradów, jakies opinie? Chciałbym wziac w tym roku od nich bo w pobliskiej centrali taki syf ze duzo trafia sie porazonych Bakterioza, niekiedy wiecej niz w moich 2-3 letnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1410    10
2 godziny temu, matisz napisał:

Brał ktos ziemniaki z Firmy Nasiennej Granum z Wodzieradów, jakies opinie? Chciałbym wziac w tym roku od nich bo w pobliskiej centrali taki syf ze duzo trafia sie porazonych Bakterioza, niekiedy wiecej niz w moich 2-3 letnich.

Firma jak firma,bralem kilka lat temu,wszystko OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Granum okey. Długi czas współpraca przebiega z nimi dobrze. Trafiła się kiedyś partia sadzeniaków namarznietych to na kolejny sezon pamiętali o tym to zrobili rekompensate. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michex1224    0
Dnia 8.12.2019 o 12:08, matisz napisał:

Brał ktos ziemniaki z Firmy Nasiennej Granum z Wodzieradów, jakies opinie? Chciałbym wziac w tym roku od nich bo w pobliskiej centrali taki syf ze duzo trafia sie porazonych Bakterioza, niekiedy wiecej niz w moich 2-3 letnich.

masz może tabele wysiewu amazone za-s?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Mam mam, ale ja i tak doszedłem metoda prób i błedow do wlasnych ustawien. 

Podaj email to Ci wysle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salata    0

Brał ktoś ziemniaki od pokrzywy gospodarstwo nasienne sprzedaje volumie riviere itp w klasie A może ktoś brał i powie coś na jego temat i jakie ma ziemniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1410    10
20 godzin temu, Laope napisał:

Które odmiany najlepiej wam plonowały w tym roku?

U mnie Ricarda,rewelacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laope    6

Możesz więcej jaka klasa ziemi nawożenie czy nawadnianie i jaki plon. Jak w smaku i czy czysta w środku. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1410    10
1 minutę temu, Laope napisał:

Możesz więcej jaka klasa ziemi nawożenie czy nawadnianie i jaki plon. Jak w smaku i czy czysta w środku. Dzięki.

6a, Yara mila 800 kg/ha,bez nawadniania,smak podobna na vinetę,w srodku jak ser

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Muszę nabyć odmianę kulinarną typ B. Mam na myśli Irgę u mnie w regionie najlepiej się sprzedaje. Chcę kupić z centrali. Polecicie jakąś inną równie ciekawą odmianę a może lepszą, pierwszy raz po 20 latach sadzę mpże ktoś napiszę ile kg na 1 ha sadzeniaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Bo ziemniaki drogie to trzeba zacząć sadzić, żeby ud***ć cenę na przyszły rok. Rekiny biznesu budzą się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1757
1 godzinę temu, cinek1808 napisał:

Niektórzy jak zobaczą cenę sadzeniaka to zrezygnują. 

Nie  wydaje mi się ale  mogę się mylić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396
mlody111 napisał:

Bo ziemniaki drogie to trzeba zacząć sadzić, żeby ud***ć cenę na przyszły rok. Rekiny biznesu budzą się. 

Tak się składa rekinie biznesu że chcę ppsadzić na swoje potrzeby i dla znajomych a ty wyskakujesa z takim tekstem, moim zdaniem jesteś nie dorosły, rozum sobie to jak chcesz😤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

W centrali obecnie ok 3zl kg sadzeniaka. Mozna też kupić od rolnika , tylko pytanie co się kupi. Od znajomego to jeszcze pewny towar , gorzej jak gdzieś na targu. Wtedy to juz loteria. Na giełdzie dobrze schodziła catania. Teraz niechca jej do ręki, bo nasypali w worki skrobiowych i sprzedają za catanie. Nie jeden odsortuje przemysł i będzie sprzedawał za jadalny sadzeniak. 

Co do odmian białych polecam arrow, ricarde, catanie. Dokładnie nie da się określić ile trzeba na ha sadzeniakow. To zależy od wielu czynników. Kalibru ziemniaka , rozstawu redlin i gęstości sadzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
2 godziny temu, cinek1808 napisał:

W centrali obecnie ok 3zl kg sadzeniaka. Mozna też kupić od rolnika , tylko pytanie co się kupi. Od znajomego to jeszcze pewny towar , gorzej jak gdzieś na targu. Wtedy to juz loteria. Na giełdzie dobrze schodziła catania. Teraz niechca jej do ręki, bo nasypali w worki skrobiowych i sprzedają za catanie. Nie jeden odsortuje przemysł i będzie sprzedawał za jadalny sadzeniak. 

Co do odmian białych polecam arrow, ricarde, catanie. Dokładnie nie da się określić ile trzeba na ha sadzeniakow. To zależy od wielu czynników. Kalibru ziemniaka , rozstawu redlin i gęstości sadzenia. 

Z tym to święta racja. Znajomy w tym roku kupił Irgę z olx na parę arów która miała być po centrali. Nie wiem czy ukopał tyle ile wsadził. Ziemniaki jak orzeszki. Na targu to niby mają wszystko. Na przodzie taka odmiana na środku inna a na końcu samochodu jeszcze inna więc w sumie można nie wiedzieć co się kupiło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Sam będę kupował i nie mogę się zdecydować na odmianę bądź odmiany. cinek1808 dużo odmian przerobileś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj