adaskupodkarpacie

Jaka odmiana ziemniaka

Polecane posty

piotr2691    8

Wlasnie, mi tez tak gnije, zepsula mi renome u klientow... już na poczatku września gnily, jak zaczynalem je kopac...

Wiec nie wiem,

A jak z ta toscana??

Belmonda sypie lepiej niz Jelly i jest rowniejszym ziemniakiem, co do bulw, ale co z tego, ze gnije jak wsciekla, nawet po kopaniu w suchych warunkach.
Jelly dwa dni po opadach elegancko sie trzyma i ma super skorke, a desykowana o 2 tyg pozniej...

A co do irgi, to nie chwalcie tak, bo to bialy miąższ i wszystko jest dobre, a jak macie na taki zbyt to sadzcie, ja mam zbyt na zoltego ziemniaka i takich odmian szukam.

Edytowano przez piotr2691

Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Ktos uprawia odmiane Toscana z solany, czy tez odmiane Marabel z europlantu, na piaskach, jak z plonowaniem tej odmiany i jak wyglada potem wysadzona ze swoich sadzeniakow??


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Chłopaki ktoś może rzucić jakimis info na temat lili? Planuje sobie ją zasadzić, ziemia III po zbożu, bez obornika,  planuje dać 400 poli 8 200 soli potasowej i około 300 mocznika ewentualnie inne odmiany późniejsze na taką ziemi i nawożenie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Panowie ma ktoś odmianę JUREK z HZ Zamarte? Jeśli tak to niech ktoś sie wypowie, Chętnie odkupię trochę sadzeniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carington    12
Dnia 23.03.2017 o 03:09, SzymonKuczok napisał:

Podzwoniłem popytałem i padło na bellarosa. Sadził będę na nieużytku przygotowanym w zeszłym roku. Sadzeniaki będę zaprawiał i sypał pod korzeń. Oprysk odpada bo nie ma czym pryskać. Takie początki. Co do plonowania nie mam za wielkich wymagań bo sadzę na próbę 0.5ha i nie wiadomo jak ze zbytem. Dziękuję za rady.

Ps. Dlaczego logując się na forum nie mam dostępu do "okopowe"? Jedynie z faceboka mam pełny dostęp do forum.

na nie uzytku to urosna ladne tylko cale dziurawe od drutowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bonifacy    3

Kupiłem na wiosnę z centrali "Belmonda" i tak : na wiosnę ładnie wzeszły, lato piękne krzaki, jesień dość duży plon a ZIMĄ - PORAŻKA!!! Jeszcze nigdy nie widziałem aby ziemniaki tak gniły, odmiana bardzo smaczna ale co z tego jak większość zgniła.

I teraz mam do was pytanie jaką odmianę polecacie bo tej na pewno już nie posadzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Ja belmonde dwa lata sadziłem. W pierwszym dobrze wyszła, a drugi porażka. Wschody na poziomie 35%, potem co było to ładnie rosło, wykopałem na początku października, a na mikołaja kopiec się zapadł... Też nigdy nie widziałem żeby w takim tempie ziemniaki gniły. Z 50 ton odebraliśmy recznie 18 ton na pasze. Szkoda tego sadzić, a jeszcze nawet drobne sztuki potrafiły być puste w środku. Ale prawda smaczne są. Ja sporo Satiny sadzę i mogę polecić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8
14 godzin temu, Bonifacy napisał:

Kupiłem na wiosnę z centrali "Belmonda" i tak : na wiosnę ładnie wzeszły, lato piękne krzaki, jesień dość duży plon a ZIMĄ - PORAŻKA!!! Jeszcze nigdy nie widziałem aby ziemniaki tak gniły, odmiana bardzo smaczna ale co z tego jak większość zgniła.

I teraz mam do was pytanie jaką odmianę polecacie bo tej na pewno już nie posadzę

 

14 godzin temu, mlody111 napisał:

Ja belmonde dwa lata sadziłem. W pierwszym dobrze wyszła, a drugi porażka. Wschody na poziomie 35%, potem co było to ładnie rosło, wykopałem na początku października, a na mikołaja kopiec się zapadł... Też nigdy nie widziałem żeby w takim tempie ziemniaki gniły. Z 50 ton odebraliśmy recznie 18 ton na pasze. Szkoda tego sadzić, a jeszcze nawet drobne sztuki potrafiły być puste w środku. Ale prawda smaczne są. Ja sporo Satiny sadzę i mogę polecić 

Chłopaki, ja tez mialem drugi rok belmonde teraz, z tylu kopiec miałem 70m to 50 udało mi sie opchnac, ale ile z tego wrzuciłem, masakra, a te 20 juz cieknie, 20 big-bagów w listopadzie też wywalilem, bo ciekły, masakra... w polu mam 25m kopca, kopane na końcu gdzieś w listopadzie, narazie nie klapnął...

W smaku lepszych nie ma, ale jakość musi być.

 

Powien wam szczerze, że znam takich co po sąsiedzku sadzili belmonde i u jednego gniją a u drugiego nie, wydaje mi sie, że u mnie trochę Banjo walczy z zarazą w bulwach, nie wiem czy jest to możliwe, przy desykacji dałem do zabiegu, spotlight plus mi nie zadziałał i Reglone na dwa razy dałem z tym banjo, choć nie jestem do końca pewny.

Może być, że też troche za mało potasu dalem, ale inne tak samo nawozilem i jest spokój...


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bonifacy    3
Dnia 20.02.2018 o 12:37, piotr2691 napisał:

 

Chłopaki, ja tez mialem drugi rok belmonde teraz, z tylu kopiec miałem 70m to 50 udało mi sie opchnac, ale ile z tego wrzuciłem, masakra, a te 20 juz cieknie, 20 big-bagów w listopadzie też wywalilem, bo ciekły, masakra... w polu mam 25m kopca, kopane na końcu gdzieś w listopadzie, narazie nie klapnął...

W smaku lepszych nie ma, ale jakość musi być.

 

Powien wam szczerze, że znam takich co po sąsiedzku sadzili belmonde i u jednego gniją a u drugiego nie, wydaje mi sie, że u mnie trochę Banjo walczy z zarazą w bulwach, nie wiem czy jest to możliwe, przy desykacji dałem do zabiegu, spotlight plus mi nie zadziałał i Reglone na dwa razy dałem z tym banjo, choć nie jestem do końca pewny.

Może być, że też troche za mało potasu dalem, ale inne tak samo nawozilem i jest spokój...

To ze u jednego gniją a drugiego nie to moim skromnym zdaniem jeden sąsiad powiedział ci prawdę że gniją a drugi że mu gniją to się ni pierona nie przyzna, no chyba że byłeś u niego w piwnicy i widziałeś w co wątpię ¬¬ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8
Dnia 7.01.2018 o 12:14, RAMZES9107 napisał:

 

Dnia 19.02.2018 o 21:35, Bonifacy napisał:

 

Oj nie akurat w tym wypadku wiem dokladnie jak bylo, u kumpla sie psuly i wszystko sortowali na jesieni po wykopkach, cieklo ze skrzyń, a u jego sasiada nic nie robili, nie wiadomo jak dzisiaj u niego wyglada, ale jak jesienia nie ciekły to jest szansa na lepsze przechowanie.

Wiadomo, że nikt nie chce się chwalić takim czymś, ale z drugiej zaś strony, każdy szuka przyczyny takiego efektu, wiec warto rozmawiać...

 

Ja teraz zamówiłem odmianę Toscana i zobaczymy co ona nam pokaże, satiny jakoś nie toleruję.

Dnia 19.02.2018 o 21:55, mlody111 napisał:

 

Edytowano przez piotr2691
Nie wiem dlaczego nie umiem ramek usunąć...

Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol2121    73

Interesuje mnie odmiana Red Lady miał ktoś te ziemniaki ? Lepsze i smaczniejsze od bellarosy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Ktoś może sadził odmianę Gwiazda ?  Warto ?  Walory smakowe ?  W smaku do jakiej popularniejszej odmiany można ją przyrównać ? 


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszno    0

Drodzy koledzy potrzebuje opinii na temat ziemniaka odmiany Ignacy planuje zasadzić na glebie IV klasa co o tym sądzicie. Chyba że ktoś z was jest mi w stanie polecić na słabsze gleby bez nawadniania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polomaksi    33
ziemniak fajny ignacy ale strasznie podatny na obicia. w skali 1min-10max dal bym mu 8 a nawet liche 9 serio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszno    0

Czyli wychodzi na to że wszystkie Anny i tego typu kombajny nie nadają się do kopania tej odmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62
Dnia 19.03.2018 o 10:42, Mathieu92 napisał:

Ktoś może sadził odmianę Gwiazda ?  Warto ?  Walory smakowe ?  W smaku do jakiej popularniejszej odmiany można ją przyrównać ? 

Miałem gwiazdę i opinie jak najbardziej pozytywne smakowo podobne bardzo do vineta wygląd też jak vineta super się przechowywuje do tej pory nie ma pobudzenia  😃  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol2121    73

Z tego co słyszałem od znajomego nie za dobre i ogólnie strasznie niekształtne mu wyszły w zeszłym roku ale może przez to że sadzi już 3 rok a jak będzie kwalifikowane to będzie inaczej, Ja z czerwonych zamówiłem sobie Red Lady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martina    39

Szukam odmiany Bronka. Ma ktoś taką może? Albo jakaś alternatywa? Co polecacie, tak dla siebie.

 


Rolnik z zamiłowania, ratownik z powołania :)

Jeśli potrzebujesz czegoś z DeLaval pisz na PW :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi89    38
Dnia 20.03.2018 o 13:09, mateuszno napisał:

Drodzy koledzy potrzebuje opinii na temat ziemniaka odmiany Ignacy planuje zasadzić na glebie IV klasa co o tym sądzicie. Chyba że ktoś z was jest mi w stanie polecić na słabsze gleby bez nawadniania 

Ignacy bardzo dobra odmiana. Niestety trzeba uważać na obicia. Najlepiej jest go opryskać na dosuszanie albo poczekać ze zbiorem aż nać dobrze uschnie. Plon bardzo wysoki i bardzo duży udział ziemniaka handlowego. W smaku bardzo dobry. Na słabsze gleby tam gdzie nie jest bardzo mokro, mogę też polecić Tajfuna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszno    0
Dnia 9.04.2018 o 09:04, edi89 napisał:

Ignacy bardzo dobra odmiana. Niestety trzeba uważać na obicia. Najlepiej jest go opryskać na dosuszanie albo poczekać ze zbiorem aż nać dobrze uschnie. Plon bardzo wysoki i bardzo duży udział ziemniaka handlowego. W smaku bardzo dobry. Na słabsze gleby tam gdzie nie jest bardzo mokro, mogę też polecić Tajfuna. 

Dzięki kolego za rade zdecydowałem się w tym roku na Ignacego nigdy go nie sadziłem zobaczymy a tajfuna miałem w tym roku to ok 1/3 zgniła mi odmiana dobra ale ten rok porostu zniechęcił mnie do tej odmiany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj