adaskupodkarpacie

Jaka odmiana ziemniaka

Polecane posty

Matias89    2

Jeśli chodzi o ziemniaki jadalne to posiadam następujące odmiany Sante, Satina, Vitara, Lodr. W zeszłym tygodniu zakupiłem sadzeniki 3 następnych odmian są to Bard, Bartek i Jelly. Z tego co sie dowiadywałem to ta ostatnia jest najbardziej wydajna plon ok 60 t z hektara oczywiście przy odpowiednim nawożeniu i odpowiednich zabiegach!!!!!!


Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja w tym roku jeszcze ziemniaków nie posadziłem ale mamy zamiar 90arów posadzić

odmiany: Irga, Denar, Lord

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loko1988    0

Moje odmiany, to:vineta, felka, lord, denar, augusta, impal, pod folię mamy Carrera, orlik, velox, berber. ;) na rozpłodzenie nabyłem Agatka, podobno bardzo wczesna i tajfuna: )


W Bełchatowie gra ma GIEKSA Kochana-dałem Serce swe UKOCHANEJ Drużynie! Ja Kocham TYLKO JĄ I ZAWSZE BEDE Z NIĄ NAWET W CHWILI ZŁEJ NIGDY NIE OPUSZCZE JEJ!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

ja tez sadze winete i irge bardzo smaczne ziemniaki.Polecam.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loko1988    0

Vineta i Augusta to chyba najsmaczniejsze ziemniaczki :D tez je sadze ;)


W Bełchatowie gra ma GIEKSA Kochana-dałem Serce swe UKOCHANEJ Drużynie! Ja Kocham TYLKO JĄ I ZAWSZE BEDE Z NIĄ NAWET W CHWILI ZŁEJ NIGDY NIE OPUSZCZE JEJ!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Tak, Vineta jest smaczna, ale Augusta podobno najsmaczniejsza! Tylko, ze ona nie lubi słabszych gleb..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loko1988    0

raczej średnio wczesna.


W Bełchatowie gra ma GIEKSA Kochana-dałem Serce swe UKOCHANEJ Drużynie! Ja Kocham TYLKO JĄ I ZAWSZE BEDE Z NIĄ NAWET W CHWILI ZŁEJ NIGDY NIE OPUSZCZE JEJ!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Ja pierwszy raz będę ją sadził, skłoniły mnie do tego bardzo dobre opinie na temat tej odmiany u innych rolników:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loko1988    0

Ja sadze. Pod folie, a na cięższej ziemi(2klasa) pod włóknine : )


W Bełchatowie gra ma GIEKSA Kochana-dałem Serce swe UKOCHANEJ Drużynie! Ja Kocham TYLKO JĄ I ZAWSZE BEDE Z NIĄ NAWET W CHWILI ZŁEJ NIGDY NIE OPUSZCZE JEJ!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

ja mam co roku ok 4ha pod folią;) a ty? Ja głównie sadze irge (ok3ha) i tak z hektar zółtego:)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loko1988    0

Ja sadze 1 ha pod folia i 1 pod włokniną. Ale ja wszystko żółtego : )


W Bełchatowie gra ma GIEKSA Kochana-dałem Serce swe UKOCHANEJ Drużynie! Ja Kocham TYLKO JĄ I ZAWSZE BEDE Z NIĄ NAWET W CHWILI ZŁEJ NIGDY NIE OPUSZCZE JEJ!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1

Ja sadze: denara, satine, troche rosalinda, i jeszcze pasuje kupić ze 3 nowe odmiany. W tym roku miałem jeszcze Balbine i Auguste ale już nie będe sadził tych dwóch odmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

a jeżeli chodzi o najlepsze ziemniaki do jedzenia to ojciec mówi że najlepsze są bryzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj