adaskupodkarpacie

Jaka odmiana ziemniaka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Dzisiaj z ciekawości zaglądałem na vinetę i pod krzakiem takie wielkie bulwy, że trzeba będzie reglonować lada dzień bo przerosną. A satina to jeszcze musi sobie podrosnąć. W każdym bądź razie ziemniaki bardzo szybko osiągnęły wysoki plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1-2 kwietnia. Przeważnie sadziłem około 10 kwietnia i desykacje przeprowadzałem w połowie sierpnia, a w tym roku miesiąc wcześniej będzie trzeba wjechać jeżeli nie chce mieć się przerośniętych ziemniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

Przy jakiej średniej wielkości ziemniaka ruszacie z reglone, jaki jest podział większych/mniejszych??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Spoko.Czekam.
A ja Ci opowiem o Agil-u :rolleyes:

 

Panowie co powiecie mi o odmianie Natasza.Kumpel mnie na tą odmiane namawia.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Panowie takie pytanko.

Czym się różni red fantasy od red lady?

Który jest smaczniejszy ?który daje lepsze plony?

Chodzi mi by był żółty i sypki po ugotowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem w tym roku Nataszę na próbę posadzoną. Nie jest to odmiana wczesna. bulwy podłóżne i żółte. Bardzo smaczne. 

Poszukuję odmiany wczesnego ziemniaka nadającego się do obierania maszyną. Mile widziane też odmiany późniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761

Panowie mam pytanie ktoś może sadził odmiane Catania i napisze mi jakie są wymagania glebowe  pokarmowe ochrona przed chorobami walory smakowe i czy ta odmiana nadaje się do handlowania na wiosne gdyż wiem że jest to odmiana bardzo wczesna i pytanie jjest czy też jest dobra do jedzenia np. do zimy prosze o pomoc

 


i jeszcze jedno jaka jest cena sadzeniaka kwalifikowanego kupi tak za 800 zł?t?? chodzi mi o klase CA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

Jakaś dobrą zimową odmianę ktoś poleci ? ważne żeby była żółta i smaczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Smak kwestia gustu ale z opisu wynika że w uprawie bardzo trudna i raczej mało wydajna a to u naszych rodzimych plantatorów podstawowe kryterium.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Podatna na choroby, jak nie parch to rak. Tak to właśnie jest, jedna cecha kosztem drugiej. Efekt kolorystyczny jest ale podatnośc na choroby większa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

W Kępnie pytałeś o nią? Po ile chcą za nią?

 

800zł/tona + 5%VAT - C/B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mireek111    0

Czy ktoś uprawia późne odmiany  takie jak; medea,zagłoba ,sekwana,rudawa, czy inne.Może sa to juz zapomniane gatunki ale byc może nie tracą smaku w marcu czy kwietniu i póżniej puszcza kiełki. Wiekszośc opisywanych tu odmian to wczesne lub średnio wczesne.Zaraz ktoś zapyta skąd takie nazwy? kilka stron wczesniej jest podany link i opis różnych odmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Ja nie uprawiałem ale handlowałem nimi w tamym roku, jedne z lepszych ziemniaków z jakimi miałem do czynienia. Walory smakowe super, sypkie nie czarniejące. Jak w uprawie doświadczenia nie mam ale rolnik sobie chwalił :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Osobiscie nie sadze ale koledzy maja gale. Duzo wiąże bulw, bardzo smaczna, dobra do pakowania w worki typu 3kg(wielkosc, gladka skórka) wlasciwie wiekszosc uważa że wyprze vinete


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj