adaskupodkarpacie

Jaka odmiana ziemniaka

Polecane posty

bools    19

dwonilem do europlantu i powiedzieli mi za vinete 230 / 100 kg , jaka odmiane polecacie mi nabyc o dobrym plonie i smaku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Ja miałem Natasche i bardzo szybko z niej zrezygnowaliśmy.Sadzeniak świeży, kwalifikowany a bulwy po wykopaniu robiły sie czarne i strasznie nam gniła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44
:( no to nieciekawie, pewnie dlatego sadzeniak taki tani jest :) a jak jest ze smakiem, czy gnicie było spowodowane "cechą odmianową" czy raczej była duża presja zarazy ziemniaczanej? Jak z plonem i smakiem? Edytowano przez Tomazi3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

panowie a co powiecie o odmianie gustaw i jutrzenka chodzi głownie jak smakowo wypadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

@Tomazi3p bulwy dosyć duże, plon też niezły, nie wiem czy wgl. kiedyś ją spróbowałem. Jaka cena tego sadzeniaka? Kwalfikat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

wintam dzis zakupiłem ziemniaka o nazwie :Nandina moze ktos to sadził i moze pare słow powiedziec , to jest wczesniejsze od denara? ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

będzie pan zadowolony ;)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Witam. Podepnę się trochę pod temat. Czy ktoś z was miał może odmianę Oberon? Podobno nowa dobra odmiana? Wiecie coś o niej. Zastanawiam się czy kupić, facet miał jelly ale mu brakło i polecił właśnie oberona :/

 

Do kolegi powyżej -Cyprian u mnie sypki kruchy i suchy nie polecam mojej rodzinie nie smakował, klienci nie chcą (w sumie zależy od gustów), określili że smakują jak "skołczałe". Michaliny nie znam

Mam cypriana 3 lata,teraz ostatni rok sadzenia (wymieniam co 4 lata),u mnie b.smaczny średnio suchy-klienci chwalą.Plon dobry bulwy grube,nie przesadzam z azotem i zawsze jest na oborniku.Ochrona grzybowa 3 zabiegi.Jako nowy nabyłem Owacja na rozmnożenie 1 tona (wziołem na próbę worek 15 kg i obiady smaczne dlatego biorę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja sadze carrere, wolumie, denar, madeleine, gale i ditte :D . Może ktoś tez takie sadzi odmiany? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

Ja sadze: Denar , Tajfun , Gala , owacja , nandina ,cyprian , winete niemiecka i polska ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Gale na markety? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sadze: Denar , Tajfun , Gala , owacja , nandina ,cyprian , winete niemiecka i polska ,

 

 

A jaka to różnica polska, a niemiecka ? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

taka ze miałem polska nabywana była z wodzieradów , szybko sie wyradza sadzilem ja dwa lata u juz miala wirusa , a niemiecka sadzilem 4 lata tylko co roku niebylo sadzeniaka wiec sadzilismy z krajanki .

W tym roku za niemiecka winete placilem 252 zl /100 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

@Bools skad jestes?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w poprzednim roku miałem vinete CA z Europlantu, w tym roku posadziłem ją już jako CB na 2,5ha, a na 1ha poszła CA z Polski. Będę mieć porównanie chociaż nie sądzę aby była jakaś większa różnica między niemiecką CB, a polską CA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jaką odmanę ziemniaków przemysłowych mi doradziće na gleby klasy piątej podkreślę że na ziemię co drugi rok jest dawany obornik i co roku dobre nawozy także ziemia jest w kondycji.A co powiecie na glade pasata i eurostarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w mojej vinecie już pojawiły się bruzdy na bulwach przy opadach: czerwiec 32 litry i 56 litrów w maju, jak wygląda vineta u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

narazie tylko na lordzie są pęknięcia. w vinecie jest ok, trzeba teraz uważać żeby nie przerosły bo pogoda wiadomo jaka jest.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj