Zaloguj się, aby obserwować  
adrian3344

Pęknięty przewód hydrauliczny

Polecane posty

adrian3344    0

Witam, pękł mi przewód metalowy hydrauliczny. Był on już przez kogoś spawany, ale puścił spaw i się olej leje. Można to czymś skleić? A jak tak to czym? Bo dużo roboty z wyjmowaniem schodzi. A nie wiem czy gdzieś taki dokupię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3344    0

Ale ciężko go wyjąć, a jeśli go wyjmę to zleci olej i czy trzeba bedzię go odpowietrzać?

Edytowano przez adrian3344

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Starego nie musisz przecież wyjmować w całości. Mierzysz długość i zakuwasz elastyczny który zapewne będzie wygodniej założyć.

A do czego ten przewód jest bo trudno stwierdzić czy trzeba czy nie odpowietrzać. Ale nawet jesli to z czym taki problem?

 

A tak w ogóle to czy starego musisz wyjmować? Nie ma tam miejsca na dołożenie nowego?

Od starego ucinasz końcówki z którymi udajesz się do zakucia żeby wiedzieli jakie zakuć na nowym. Długość zmierz metrówką, Przepatrz trasę układania żeby wiedzieć czy nowego zrobić z zapasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3344    0

jest to przewód od zaworu do siłownika, przy siłowniku kawałek jest elastyczny, a czy może być caly elastyczny??

A jeśli trzeba odpowiertzać, to jak??

a dołożyć raczej sie nie da.

Edytowano przez adrian3344

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Nadal nie wiem w którym to miejscu, ale przyjmuję że odpowietrzać nie trzeba. Założysz i po odpaleniu kombajnu kilkakrotnie ruszysz rozdzielaczem by siłownik zrobił kilka pełnych ruchów. i tyle.

Jeśli jednak trzeba to załóż przewód, ale od strony siłownika nie dokręcaj. Na zapalonym silniku rusz dźwignią rozdzielacza do momentu gdy powietrze wyjdzie a pojawi się olej. Dokręć przewód, uzupełnij olej w zbiorniku. Także możesz zrobić pełny ruch siłownika dla sprawdzenia jego działania. Resztka powietrza w tedy na pewno zostanie przegoniona.

Przewód może być cały elastyczny. To czy będzie łączony jak stary , czy jednolity zależy od ciebie.

 

A teraz prośba byś edytował swój post i usunął z niego cytowanie posta. Nie cytuje się poprzedzającego posta. Dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3344    0

Ok, dzięki za odpowiedź.

a jeszcze jedno pytanie, jaki olej wlac?? bo nie wiem jaki jest i czy sie nie zważy, Pasowało by cały olej wymienić, ale to nie w tym sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez panmino
      Chciałbym przenieść rozdzielacz hydrauliczny bliżej panelu z dźwignią podnośnika w MTZ 1025, ponieważ jest on za daleko i niewygodnie się go obsługuje. Jak się do tego zabrać? Ktoś z Was przerabiał taki temat? Wiem tylko, że stary należy pominąć i założyć nowy. Trzy sekcje z pływaniem, jak w oryginale.
    • Przez Bocian1520
      Witam. Mam problem z MF 399 bardzo grzeje mi sie olej hydrauliczny. Sprawdzane były juz hamulce skrzynia most i chyba wina lezy w pompie lub jakimś zaworze dławiącym .... Moze miał ktos podobny problem??? Pozdrawniam 
    • Przez GangstaRapShit
      Cześć,
      mam takie pytanie, gdzie można dostać metalowy przewód od hydrauliki do kombajnu ziemniaczanego Anna Z644. Chodzi o przewód idący do siłownika od podnoszenia lemiesza. Olej leci spod nakrętki przy siłowniku, do tego jest w nim też dziura w innym miejscu. Nie mogę znaleźć tej części w internecie. Można to gdzieś dostać czy trzeba będzie coś kombinować z dorabianiem? Z góry dzięki i pozdrawiam  
    • Przez mrlighter99
      Witam,
      Mam pytanie jakie traktory (oprócz fenda )posiadają osobny zbiornik na olej hydrauliczny. Ponieważ posiadam ursusa i chce kupić ciągnik. Pozdrawiam.
      Proszę o przykłady
    • Przez rafa5
      Witam, mam problem w MF 520. A mianowicie w tamte żniwa na koniec zaczął grzać mi się olej hydrauliczny(gotować). Zimą wymieniłem olej hydrauliczny i filtr oleju i nic to nie pomogło. Po ok. pół godzinie koszenia olej w zbiorniku zaczyna się gotować, hydraulika przestaje działać (nie podnosi heder) no i jest problem. Może ktoś coś podpowie w temacie, pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj