Derform12

Numer gospodarstwa Rolnego

Polecane posty

Derform12    1

Witam chciałbym się dowiedzieć jak otrzymać numer gospodarstwa rolnego jakie warunki muszę spełniać prosze o szczegółowe informacje :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Praktycznie rzadnych, idziesz do Arimr w swoim powiecie i mówisz co potrzebujesz a oni nadadzą ci ten numer od ręki :)


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr19973    92

A jak już nabęde ten numer gosodarstwa to czy będe mieć jakieś kontrole? Jak to gospodarstwo funkcjonuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Jeśli złożysz wniosek na dopłaty lub inne dofinansowanie to tak szczególnie przy hodowli bydła mlecznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

To jest tylko numer producenta rolnego i jak nie bierzesz żadnych dopłat unijnych to kontrole ci raczej nie grożą


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Wtedy obowiązkowo nr. gosp. i pełna ewidęcja zwierząt bo bez paszportu nikt od Ciebie nie kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Jak hodowałem bydło mleczne to co rok kontrol z ARR paszporty ,kolczyki ,stan stada dodatkowo powiatowa weterynaria czystość w oborze i dojarni ,badania lekarskie osób dojących ,komórki somatyczne i bakterie to tak w skrócie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr19973    92

Rolnictwo to było moje hobby świnki troche ziemniaczków itp... Wszytko tak na własny użytek. Teraz chciał bym bardziej zagłębić się w ten temat. A z tą kontrolą to chodziło o to do czego magą mieć jakieś zastrzeżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony5    46

Głównie patrzą jak kolega wspomniał wyżej na paszporty kolczyki i czy stan stada się zgadza, w jakim stanie są zwierzęta i w jakich warunkach są przetrzymywane bynajmniej u mnie na to patrzą a też mam bydło mięsne, wiadomo przy bydle mlecznym pewnie bardziej są zaostrzone warunki kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ja zrezygnowałem z bydła kilka lat temu przestawiłem się na trzodę ;[ i od tej pory pomimo że wziołem MR. nie miałem żadnej kontroli pewnie do czasu ale na dzień dzisiejszy tylko regularnie dostarczam do agencji druczki zmiany stada i coroczne sprawozdanie z biznes planu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck1807    1

Mam nadzieje że komuś się to przyda. Jeśli chodzi o numer gospodarstwa rolnego to wystarczy założyć konto w dowolnym banku i złożyć wniosek do agencji o nadanie numeru. ja wysłałem wniosek pocztą i po 5 dniach roboczych dostałem potwierdzenie o nadaniu numeru. Dodam że nie mam nawet ara ziemi na siebie i żadnych umów dzierżawy czy użytkowania. Na dodatek pracuję na umowę o pracę. Każdy uzyska numer bez problemu

Edytowano przez chuck1807

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    110

Mam takie pytanie,czy moge złożyć wniosek do agencji o nadanie numeru gospodarstwa ,jak nie mam nic ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winnetou    367

Jeśli zamierzasz mieć zwierzęta, lub ubiegać się o dopłaty to nawet musisz

W innym przypadku nie widzę sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    110

Właśnie chce skladać wniosek o dopłaty ,to czyli że każdy może nabyć numer gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie musisz mieć własnej ziemi, możesz składać na dzierżawy i numer musi być nadany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karolloo
      Serdecznie witam wszystkich forumowiczów,   W ubiegłym tygodniu mój wujek, który prowadził gospodarstwo rolne dostał poważny udar - na tyle poważny, że nie jest w stanie prowadzić samodzielnie gospodarstwa. Nie wiadomo czy jeszcze kiedykolwiek będzie mógł.   Z racji, iż wujek był kawalerem nie ma osoby, która mogłaby poprowadzić jego gospodarkę, zatem w porozumieniu z resztą rodziny postanowiliśmy, że podejmiemy się prowadzenia kilkunastohektarowego gospodarstwa wujka, szkoda żeby się zmarnowała.   Z tego co się zdążyliśmy zorientować i popytać sąsiadów wujek posiadał następujące maszyny: agregat uprawowo-siewny, brona talerzowa, pług, kultywator, siewnik, rozsiewacz, opryskiwacz, brony, ślepe, rozrzutkę do obornika, ładowacz, ciągniki, przyczepki. Jeżeli coś pominąłem to dopiszę.   Wujek oprócz roślin typu ziemniaki, buraki, jęczmień, pszenica i łąki - trzymał również parę świnek i byczków na sprzedaż.   Z racji, iż nikt z nas nie zajmował się nigdy uprawą roli, ani nie ma wykształcenia rolniczego, mam do was ogromną prośbę. Czy moglibyście napisać co, w jakiej kolejności robi się na polu, jakie zabiegi, jakimi maszynami etc., krok po kroki jeśli się da.   W naszym rejonie żniwa jeszcze w trakcie, ciągle pada.   Jeśli bylibyście tak uprzejmi i zechcieli pomóc, to czekam na wasze odpowiedzi co robić, od czego zacząć, jakie maszyny, jakie uprawy, jak przygotować pole - co po kolei, kiedy nawóz na pole, obornik etc, jakie uprawy najprościej wykonać.   Bardzo zależałoby nam na uprawie gospodarki po godzinach - po pracy. Oczywiście w miarę możliwości będziemy się kształcić w zakresie rolnictwa. Jesteśmy świadomi, że pierwsze kilka lat będzie dla nas mega wyzwaniem.   Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Johnnn
      Witam, gdzie w ciągniku International case 744 mógłby się znajdować numer silnika? Z mojej wiedzy wynika, że ten model może mieć jeden z dwóch typów silnika: albo d206 albo d239. Gdzie znaleźć ten numer? 
      Na bloku znalazłem jedynie numer 04 24 C, podobno może być też pod głowicą ale niczego nie zauważyłem.
      Czy ktoś ma jakiś pomysł? 
    • Przez marekg180913
      Witam
      Gdzie mogę znależć numer VIN w deutz agrotron 120 z 2000 roku ?
      Wie ktoś może ?
       
    • Gość pawlok
      Przez Gość pawlok
      Witam , chciałbym się dowiedzieć czy jeśli mój tata teraz dostał dotacje na zakup maszyn, to dopiero za 5 lat będzie mógł przekazać mi gospodarstwo? 
      Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję. 
    • Przez johny1993
      znacie jakies gospodarstwa o powierzchni 1000+?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj