daroactiv

Bizon Z056 - hydraulika się przegrzewa

Polecane posty

daroactiv    0

Witam. Jestem posiadaczem starego Bizona ZO56 (bez kabiny). Po jego kupnie kilka lat temu jakiś ludek pseudo mechanik coś majstrował przy hydraulice, konserwacja, wymiana filtrów, pompy. Od tamtej pory po 3 godz koszenia kombajn staje bo hydraulika nie działa, hedera nie można głownie podnieś,, olej przegrzany. Po upływie godz. kombajn wraca do działania, jak olej przystygnie. Wlewanie gęściejszego i markowego oleju wydłuża pracę o godz... Nie trafiłem na mechanika który by usunął usterkę, wszyscy chcą wymieniać pompy i tam inne rzeczy. Po wymianie 4 pomp nikt mi nie pomógł.. Czy ktoś miał ten problem? Czy ktoś wie jak go usunąc?

Darek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Zbyt wysoko ustawione zawory redukcyjne na rozdzielaczach w ciemno.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroactiv    0

Tzn? rozwiń trochę bo nie zrozumiałem, Instalacja nie uległa zmianom, jak można ustawić zawór redukcyjny i o jaki dokładnie zawór chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Są 2 zawory w rozdzielaczach, jeden do 2 sekcyjnego i jeden do 3 sekcyjnego, wkręcone są od tyłu w rozdzielacze, i teraz myk muszą być ustawione na odpowiednie ciśnienie, nawet nie pamiętam dokładnie jakie bo robiłem to rok temu, ale tobie wartości nic nie pomogą bo pewnie nie masz manometru do 200bar.

Napiszę jak je ustawić po domowemu, otóż trzeba je lekko powykręcać wkrętakiem płaskim, o obrót 2, i teraz myk na podpiętym hederze na rozdzielaczu podwójnym na rozgrzanym lekko kombajnie na rozkręconym zaworze heder nie powinien podnosić!!! jak podnosi na obrotach ok 1000obr silnika trzeba go jeszcze rozkręcić, dotąd aż nie podniesie, i wtedy wkręcać po pół obrotu obrót na zaworze od podwójnego rozdzielacza aż zacznie podnosić i na tym zaprzestać.

To samo z rozdzielaczem 3 sekcyjnym jest niżej ustawiony, na pracującym siniku na 2000 tys obr dokręcać dopóki dopóty np. powoli zacznie wysuwać motowidła lub wsuwać i wysuwać przyśpieszacz jazdy, ten potrójny ma działać powoli, nie skakać , jest nisko ustawiony.

Inne powody grzania oleju czyli twój przypadek to pęknięta jedna sprężyna w sekcji rozdzielacza, nie ustawiony rozdzielacz lub sekcja, zabity filtr powrotu, regulator przepływu lub zatarta pompa lub zarżnięta pompa, sprawdź zawory w rozdzielaczach.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Są 2 zawory w rozdzielaczach, jeden do 2 sekcyjnego i jeden do 3 sekcyjnego, wkręcone są od tyłu w rozdzielacze, i teraz myk muszą być ustawione na odpowiednie ciśnienie, nawet nie pamiętam dokładnie jakie bo robiłem to rok temu, ale tobie wartości nic nie pomogą bo pewnie nie masz manometru do 200bar.

Napiszę jak je ustawić po domowemu, otóż trzeba je lekko powykręcać wkrętakiem płaskim, o obrót 2, i teraz myk na podpiętym hederze na rozdzielaczu podwójnym na rozgrzanym lekko kombajnie na rozkręconym zaworze heder nie powinien podnosić!!! jak podnosi na obrotach ok 1000obr silnika trzeba go jeszcze rozkręcić, dotąd aż nie podniesie, i wtedy wkręcać po pół obrotu obrót na zaworze od podwójnego rozdzielacza aż zacznie podnosić i na tym zaprzestać.

To samo z rozdzielaczem 3 sekcyjnym jest niżej ustawiony, na pracującym siniku na 2000 tys obr dokręcać dopóki dopóty np. powoli zacznie wysuwać motowidła lub wsuwać i wysuwać przyśpieszacz jazdy, ten potrójny ma działać powoli, nie skakać , jest nisko ustawiony.

Inne powody grzania oleju czyli twój przypadek to pęknięta jedna sprężyna w sekcji rozdzielacza, nie ustawiony rozdzielacz lub sekcja, zabity filtr powrotu, regulator przepływu lub zatarta pompa lub zarżnięta pompa, sprawdź zawory w rozdzielaczach.

Te przyczyny co pisał kolega to są prawdopodobne. A jak u ciebie z chłodnicą oleju. Może ona źle chłodzi olej i się grzeje?


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damaxyz    19

Jaka chłodnica oleju na układzie hydrauliki? W pierwszej kolejności sprawdziłbym filtr na powrocie czy czasem nie jest zabity. Jest on pod zbiornikiem oleju hydraulicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Najlepiej wez wykrec rozdzielacze i zawiez gdzie regeneruja to Ci poprostu ustawia i nie bedziesz musial kombinowac.


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroactiv    0

Najlepiej wez wykrec rozdzielacze i zawiez gdzie regeneruja to Ci poprostu ustawia i nie bedziesz musial kombinowac.

 

Witam ponownie,, nie poradziłem sobie z hydrauliką, dalej w Bizonie olej hydrauliczny się przegrzewa i kombajn musi stanąć po 3 godz koszenia. Czy w województwie lubuskim, Gorzów i okolice, powiat Strzelecko-Drezdenecki znajduję się osoba/mechanik która w pełni mogłaby wyeliminować ten problem z przegrzewaniem się oleju hydraulicznego? Bardzo proszę o namiary do osoby kompetentnej która już miała do czynienia z tym problemem. Dodam że już miałem pseudo mechaników, wymienili już 4 razy pompę, pokombinowali i problem nadal został

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Witam, ja też mam problem z hydrauliką. Wczoraj po kilku godzinach koszenia wspomaganie coraz gorzej chodziło, tzn coraz ciężej się kręciło, jak jechałem do domu to już wogóle nie działało. Pierwsze co rozkręciłem regulator przepływu i było tam sporo opiłków, wyczyściłem wszystko poskładałem. Kierownicą dało się kręcić ale tylko w prawo. W międzyczasie zauważyłem kapiący olej z pompy, okazało się, że puścił uszczelniacz i cały ten wałek razem z kołem pasowym chodzi na wszystkie strony. Pojechałem kupiłem nową pompę, założyłem i zero poprawy. Później założyłem nowy regulator przepływu i dalej to samo. W tej chwili sytuacja wygląda tak- wspomaganie działa w jedną stronę, podnoszenie hederu i nagarniacza tylko na pełnych obrotach reszta czyli funkcje rozdzielacza trzy sekcyjnego działają na małych obr. Teraz pytanie czy do wymiany został tylko rozdzielacz czy jeszcze coś może być nie tak. Filtr oczywiście wymieniony, na magnesie było sporo opiłków. Dodam jeszcze, że pompa bardzo szybko robi się gorąca tak jakby coś dławiło olej i nie było obiegu??? Doradźcie coś bo juz jeden dzień straciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emix    8

Witam od 2 lat grzeje mi sie hydraulika w bizonie po 3 godzinach nic nie chce dzialac a temperatura w zbiorniku jest taka ze gdy się troszeczkę woda poleje to pieni sie i skacze. Teraz napisze co zrobiłem :
1.Rozdzielacz 2sekcyjny
2.Rozdzielacz 3 sekcyjny
3.2pompy
4.3 orbitole
5.Rurki zostaly przedmuchane
6.Filter wyczyszczony
7.Olej spuszczony caly wydmuchany wyczyszczone wszystko i nalane świeże.
8.Rozdzielacz przepływu oleju.

Edytowano przez Emix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
    • Przez Rattarow
      Witam 
      Jestem posiadaczem ciągnika DEUTZ-FAHR AGROTRON MK3 135. Po naprawie płyty sterującej hydrauliką wystąpił problem (wymienione zostały uszczelki). Podczas podnoszenia tuzów występuje bardzo głośny pisk. Wyświetla się także komunikat na desce rozdzielczej "zbyt niskie zasilanie sprężonym powietrzem". Nie wiem, czego to może być przyczyna. 
      Bardzo proszę o pomoc. 
      Z góry dziękuję.
    • Przez stachu12
      Kupię regulator siłowy na 3 wyjścia ten pod siedzeniem wraz z całym osprzętem czyli przewody hydrauliczne cięgna  sruby mocujące itp
    • Przez Rolniczek95
      Z wujkiem zastanawiamy się czy dało by się przerobić instalacje elektryczną w bizonie z 24v na 12v, co sądzicie, czy gra jest warta świeczki ?
    • Przez _Grzesiek_5
      Witam, mam takie pytanie a mianowicie problem. Gdy podłącze np kosiarkę i chce ją podnieść to owszem, podnosi na siłowniku ale gdy puszczę gałkę to kosiarka zaraz opuszcza, tak jakby nie trzymał rozdzielacz albo nie do końca się zamykał, również to się dzieje z podbieraczem przy prasie, podniesie i zaraz opuszcza. Czyżby rozdzielacze do remontu? Czy może jakoś trzeba ustawić? Raz na jakiś długi czas podniesie i trzyma, ale to naprawde rzadko się zdaży 😳
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj