Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Mój kolega ma obore na 40 sztuk krów i kiedyśbrałęm od niego gnój to go brał turem . Ale od niego też brałem gnojowice od tych krów . Jak on to zrobił że miał obore na głębokiej ściólce i miał gnojowice ? Czy jest możliwość ścielania na rusztach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

kolego, z całym szacunkiem ale. . . Ty brałeś, a my mamy wiedzieć jak to robiłeś :D

Może po prostu z jednej strony miał na rusztach a z drugiej obornik?

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16

Zapewne na głębokiej ściółce miał część legowiskową a przy stole paszowym ruszta. Ale chyba jednak Ty tego nie brałeś skoro nie wiesz jak to było rozwiązane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119

może też i tak było iz miał wybetonowany spód i to było ze spadkiem albbo miaŁ KORYTAREZE GNOJOWE I TAM ZAWSZE SIĘodsączy troche gnojowicy ale najlepiej to jakbys sie tego kolegi zapytasł

generalnie po to sie zakłada ruszta aby nie trzeba było scielic, nawet jak wciągna ci zwierzeta karmę to przytkają sie ruszta i pozniej masz takie u,,,pie,,,,e

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzes1224    2

Jestem w trakcie budowy budynku na głębokiej sciolc e. Mam wtybrna ziemie pod ten budynek na głębokość 1m i tak nisko będzie zalana posadzka. Jak i z czego zrobić te ściany które będą pod ziemią? Trzeba pod nie wykopać jeszcze jakiś fundament i układać np z bloczka betonowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      ciekawia mnie wasze doswiadzczenia w tym kontekscie a mianowicie czy swinie nie ryja w tym gnoju itp. czym wybieracje obornik po zakonczeniu chowu i jak ??? mzoe macie jakies foty jak to mniej wiecej wyglada  :
    • Przez oczkomac
      witam w raz z ojcem prowadzimy gospodarstwo o powierzchni 150 ha i 4000 tyś świń i chcemy dobudować przy jednej z chlewni zadaszenie do bydła , z oby dwóch stron chcemy postawić mury by nie był takiego przeciągu a od strony ganku paszowego założyć kurtyny z plandek. chlewnia do której chcemy dobudować to zadaszenie mierzy 80 metrów.
      zastanawiamy się czy zrobić na rusztach czy na ściółce ,bo widzę że opinie są podzielone.w naszym przypadku jest to obojętne no tylko z tą robotą wiadomo że na rusztach jest mniej roboty ale znowu te choroby i utrata energi.
      to co jest lepsze ?
    • Przez 33012345
      chciałbym przerobić stodołe na obore i zeby to była głęboka ściółaka obornik bym wywalał turem raz na 3 miesiace i odrazu w pole wywoził bo mam duż słomy ale nie wiem czy musze robic zbiornik na gnojowice jeśli tak to prosze napiszcie jak to zrobić czy one też leją pod siebie bo mnie nurtuje ten temat z góry dzięki
    • Przez strzelfarm
      Witam mam zamiar dostawić do starego chlewa nowy chlew na rusztach dla 150 szt trzody czy ktoś się może orientuje ile będzie to kosztować
      Chlew będzie 30m długi i 6m szeroki
      Jak znacie jakieś strony z cenami wyposażenia chlewni możecie podać
      Z góry dzięki
    • Przez Andrzej2202
      Witam ..Chcę zaadaptowac stodołę na głęboką ściółkę :
      będą tam dwa kojce jeden 8,5 x 3,7
      drugi 8,5 x 5,3
      Potrzebne mi są pozwolenia bądź jakieś projekty...??
       
       
      Jaką zastosowac wentylacje w takiej glębokiej ściółce ?
      Proszę o pomoc ....
      Dzięki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj