Zaloguj się, aby obserwować  
zetor3011

Dominator 76 hydraulika -pompa

Polecane posty

zetor3011    299

Witajcie!

Zakupiłem pompę hydrauliczną w firmie agrojan i heder podnosi lepiej niż na starej. Tylko problem ze wspomaganiem, a mianowicie ciężko kierownica się kręci jak się jedzie kombajnem to w miarę dobrze, tylko w miejscu skręcić to już ciężko. 1 obrót kierownicą w miarę spoko, ale dalej to już jest ciężko. Co może być przyczyną? Majster powiedział że pompa, no ale nie wiem- pompa angielska :) POMOCY :)


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

tez mam to w swoim ale tylko kiedy jest bez hedera i ma ciezki tyl :D jak sie zapina heder to sie tyl robi lekki i juz sie normalnie da krecic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiksutil16    9

Podnieś tył na lewarku i sprawdź, ale na 90 % krzywe zwrotnice. Ja miałem w rekordzie ten problem ale w jedna strone nie szlo skrecic. Robiłem wszystko:

1. Wymiana orbitrola

2. Wymiana siłownika

3. Czyszczenie przewodow.

4. Od zetora podpiołem pod siłownik cały układ hydrauliczny.

Nic nie pomogło a skoro nie dało sie krecic nawet na całkiem innym układzie hydraulicznym to wiadomo ze musi byc krzywa zwrotnica i tak tez było. Mowie ci probuj testuj sprawdzaj. To tylko kombajn wiec nie ma cudow musi byc jakas przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

Ale było dobrze tylko jak pompę zmieniłem :)


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jak pompa może być uszkodzona skoro podnosi heder. Coś ten mechanik śpiący.

Masz jedną pompę, a do zasilenia rozdzielacz i wspomaganie które mają być zasilane jednocześnie. Do tego służy dzielnik strumienia.

Możliwe, że on źle steruje przepływem. Za dużo idzie na główny rozdzielacz, a za mało na orbitol. Nic dziwnego, że szybciej dźwiga heder do góry, jak przepływ oleju się zwiększył.

Oczywiście nie można wykluczyć innych, np. sam orbitol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez lukasztusin123
      Witam.
      Valtra Valmet 8150, gdzie zamontowana jest pompa, która odpowiada za ciśnienie oleju w skrzyni biegów?  Czy ta sama pompa odpowiada za skrzynię biegów, oraz za całą resztę hydrauliki w traktorze? (wspomaganie, podnośnik itd.)
    • Przez Suchorski_15
      Witam, mam pytanie odnośnie ładowarki teleskopowej jcb 526-55 kupiliśmy ja okolo roku temu I od początku był Z nią problem, 
      Jeden z nich to właśnie hydraulika. Chodzi o to że gdy naladujemy pełną łyżkę (2.20m) np obornikiem to ma ciężko podnieść, lecz gdy wychylimy trochę łyche do wysypu odrazu podnosi Z lzejszymi ladunkami nie ma problemu. 
       
      Drugi problem jest taki że gdy uruchomimy skręt na wszystkie koła I chwilę pojezdzimy to skręty się zacinaja w sensie ze tylne koła są skręcone w prawo A przednie na wprost I trzeba od nowa je regulować co może przyczyna tych problemów? Pozdrawiam
    • Przez raszpl
      Witam, mam problem z MF 3060, a mianowicie chodzi o cisnienie oleju. Od jakiegos czasu zaświeca mi sie kontrolka " cisnienia oleju" a co za tym idzie, przedni napęd sam sie włącza. Robi sie tak podczas zdjecia nogi z gazu. Obawiam sie że czeka mnie wymiana pompy hydraulicznej. Przyczyną zapewne była duza ilosc opiłków metalu która pojawila sie z hamulcow w ktorych wytarly sie okladziny i co za tym idzie metal ocieral o metal. Mógłby mi ktos dać jakies rady, wskazowki co sprawdzić zeby upewnic sie cos mu dolega albo co mnie czeka z jego przyszłością?
      Z góry dzieki za odpowiedzi.
    • Przez zetor7352
      Witam.mam problem z zalaczeniem mlocarni w jd 2058 hillmaster.zalacza wtedy tylko kiedy np.trzyma sie podnoszenie hederu i zalacza zawor przelewowy.cisnienia na pompach ok pomierzone.cisnienie na zaworze redukcyjnym tez ok.jaka moze byc przyczyna? Ktos cos.z gory dzieki
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj