dawid464

przebieg prasy

Polecane posty

dawid464    24

witam czy może mi powiedzieć ktoś jaki przebieg (ilosć zrobionych bel) jest duży? czy 60000 to duzo czy mało na prese z 2001roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

jaka prasa marka i model?? no malo to to nie jest nie da sie ukryc he he nie pomyliles sie o jedno zero?? na pewno 60000?? :blink:

 

czyli ze rocznie krecila jakies 5000 belek to kolego chocby nawet byl to claas variant czy jakas krone to odradzam :P


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid464    24

vicon 187

a na gospodarstwo które ma100 h to te 5000 rocznie to chyba zrobi?

Edytowano przez dawid464

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Nie, Vicon to dobre prasy, ale ta, wybrana przez ciebie ma strasznie duży przebieg. Może jeszcze długo pochodzić, ale może i nie, kupując ją dużo ryzykujesz. Może się np. okazać, że jest w niej dużo części zużytych, które trzeba będzie wymienić. Ja ci tylko doradzam, decyzja i tak należy do ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid464    24

na narazie nie kupuje a prasę podałem na przykład by sie zorientować jaki przebieg jest dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

ale ze co vicon jest do szajsu?

absolutnie nie vicon to wyzsza polka pras moze nie tak popularna jak inne ale nie odbiega jakoscia od claas krone welger tylko tak jak kolega powiedzial przebieg jest niepokojący ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

60 tyś. nieźle :blink: nie raz się zastanawiałem ile prasa może wytrzymać. Moja jest 2000 r. i miała 20 tyś teraz ma 24,5 tyś i jest bezawaryjna wymieniłem jej w tym roku wszystkie łańcuchy napędowe bo stare przekroczyły długości graniczne. Prasy take same jak Deutz-Fahr części dostaniesz bez problemu tylko cena może zaskoczyć, rozważałem wymianę jednej zębatki napędowej to za oryginał ( brak zamiennika) cena 800 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

A ja mam takie pytanie otóż mam prase sipme cllasic drugi sezon mam nią zrobione około 700 belek ile tak mniej więcej wytrzymują w niej łańcuchy bo słyszałem że do 2000 tyś belek czy to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ci ktoś niezłych głupot nagadał u mnie sipma zrobiła ponad 4tyś i z łańcuchami nic sie niedzieje i jak narazie niemyślę o wymianie bo są w dobrym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

kolego @ptaszyna 800 zl za zebatke jeszcze bym zniósł ale u mnie w fendzie na zwrotnicy wysiadlo igiełkowe lozysko oporowe grubosc 1cm srednica 6cm na zew i ponad 4 cm w srodku i za oryginal byl tylko jeden w niemczech na magazynie zamiennikow nie bylo facet zaspiewal 559zl netto :D a ja tuleje z brązu u tokarza dorobilem za 40 zl i chodzi rok i zadnych luzow :) takze czasem jest warto pokombinowac/poprawic fabryke oby tylko miec dobry material i zaufanego tokarza ode mnie 7 km jest firma KOJA SMOLNIKI (kabiny od niedawna plugi) idziesz robia szkic projekt w kompie a laser sam bryka utwardzanie hartowanie material jaki sobie zażyczysz takze nie ma rzeczy nie do zrobienia trzeba tylko miec umiejetnosci odpowiednie lub ludzi ktorzy takowe umiejetnosci posiadaja a mozna zaoszczedzic ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Kolego @pedro2 chyba jesteś kierownikiem w tym zakładzie co go tak reklamujesz ;). A ta tuleja oporowa z brązu na zwrotnicy to nie wiem :huh: naj cześciej są łożyska ( z jakichś powodów), chociaż ostatnio spotkałem w osi carraro czopy zwrotnic w kształcie półkuli i panewki ale były z utwardzanej stali. Zębatke byś przeżył a łożyska nie mogłeś - ciekawe, w moim przypadku okazało się że zębatka pasuje od polskiego rozrzutnika ( ilość zębów, 50zł) tylko środek inny, zawiozłem do tokarza i zrobił z dwóch jedną tak że też sobię radze B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

tak jak pisalem wymiary tego lozyska a zebatka to jeszcze jest troche materialu i jakie zadanie ma do wykonania lozysko na zwrotnicy ktore nigdy nie obroci sie o 360 stopni a zebatka i do tego od glownego napedu wiekszą prace wykonuje ;) za lozysko wychodzilo prawie 700 zl brutto...

 

a o tej tulei dowiedzialem sie w tafiłach w agrotechniku oni juz dziesiątki przodków ludziom robili i wszedzie takie tuleje wstawiają nawet zamiast tych lozysk igielkowych ktore są na sworzniach zwrotnicy takze luzik ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ares1x
      Witam, jesteśmy zainteresowani zakupem NW TS 135 A . Ma on dość duży przebieg 10.800 godzin, warto bać się takiej liczby godzin?
      Ciągnik krajowy, pracował w dużym gospodarstwie na pomorzu głównie przy opryskiwaczu. 
      Oraz co myślicie o tych ciągnikach?
    • Przez viperwlkp
      witam wszystkich. mam pytanie jakiej siatki i jakiej długości używacie w prasach ursus i warfama u. z góry dzięki za odpowiedź
    • Przez kiejdal
      witam . czy orientuje się ktoś z gdzie mozna zakuć pasy w okolicach Lublina? A najlepiej Łęcznej . Moze ktos z was sie tym zajmuje ? pasy od starej john deerki
    • Przez Damiano604
      Witam, mam taki problem nie spełna dwa lata temu kupiłem ciągnik rolniczy w nagannym stanie, co zostało opisane na fakturze zakupu,wyremontowałem go i dwa dni temu wyszedł przegląd, pojechałem na niego i diagnosta zapytał o stan licznika mtg i podałem taki jaki był rzeczywisty (1877) a on powiedział ze na ostatnim przeglądzie było 6970, to oznacza że był cofany. Wpisał w komputer ten rzeczywisty i powiedział że mogą czasem się odezwać że licznik był cofany. Co zrobić w takiej sytuacji, kupiłem ciągnik z takim przebiegiem (1870) lecz nie był on wpisany na fakturze?
    • Przez Bolo77
      Witam.
      Mam mtz 82 z roku 95. Planuje zakup prasy podlaczanej pod zapalniczke. Czy  ktos z was robił sobie takie przylacze w ciagniku i moze podpowiedziec jak to ogarnac.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj