Skocz do zawartości
ORION1

Co URSUS powinien zmienić w 12, 16, 19 34-54

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
ORION1    1

Co URSUS powinien zmienić w swoich modelach ciężkich takich jak 1234 1634 1934 lub 1654 1954 co powinien udoskonalić a co zostawić by warto było go kupić ?? waszym zdaniem ???? A odnośnie ciągników 100 km to niee powinien produkować 1034 w nowych machach był by to rywal fortera bo jak 7524 to raczej rywal Proximy PLUS POZDRO

Arek    113

Moim zdaniem do wymiany są: przednia oś bo za mało skrętna, silnik bo to przestarzała konstrukcja, skrzynia biegów przestarzała konstrukcja z tylko jednym półbiegiem i brakiem rewersu, kabina na bardziej komfortową i energonomiczną no i maske przydało by się zmienić na coś co normalnie wygląda :( Czyli zostawić chyba można tylko napis URSUS :(

ORION1    1

Mim zdaniem silnik może zostać tylko do skrzyni dodać razem wzmacniacz i reduktor oraz rewers co by dało 24 biegi to było by do znieśenia a stylistyka do wymiany ja bym kabinek wewnątrz zmiął chęcią zaprojektował :(

Wiadomość z agroFakt.pl

fokmen    0

aby dorownac do innych marek zagranicznych typu MF, JD, Case, itd. brakuje im bradzo duzo:):(:(

poczekamy troche zanim URSUS dojdzie do tych rozwiazan:)

MrPrzemek    0

Teraz to Ursus powinien wprowadzić jakieś nowe rozwiązania techniczne (skrzynie z półbiegami, EHR, klimatyzacje itp.)!!! Bo jak każdy wie jego rozwój zatrzymał się na latach 80-90 i myśleli, że jak zamontują nowe plastikowe maski to przyciągną klienta :(

Adik_ziel    3

Powinni jakieś komfortowe kabiny zamontować, jakąś nową skrzynie,klime w standardzie itp.. tak jak maja to zagraniczne sprzęty mogi by coś po nich ściągnąć ;]

ORION1    1

Dlaczego damian9871 uważasz że będzie nie udany Bo tak jest Polska mentalność zagraniczne jest dobre choć niee wiem jak sie będzie psuło i jak drogi będzie w obsłudze ale będzie JD czy DF lub MF ale zagraniczny. A mówili że Pronar to bele co stara technologia a DF wymiata. Pamiętajcie nie każdego stać kupić filtr do paliwa za 300 zł. Bo kupić drogi ciągnik to nie problem tylko go potem utrzymać. Ja uważam że Ursus jest dobrą marko tylko potrzeba drobnych zmian. A Zetor to co nowe technologie ślinik te same co w latach 80. Tylko wygląd i skrzynia robi swoje tak się nauczyliście że Ursus to badziewi i tak mówicie a wcale tej mark nie znacie. Ten sam problem co miał Pronar i MTZ awaryjne itd. A na polach jest niebiesko czyli jak by były taki do bani to by nikt tego niee kupował. To tak samo jak z samochodami co masz Mercedesa a ty ?? Skode Superb ale nie ważne że mercedes ma 12 lat a skoda nówka ale zawsze jest MB. Dla mnie jest to śmieszne. I trzeba sie trochę zastanowić co się pisze o danej marce niee znając jej ja też moge pisać że JD to badziewie bo słyszałem kilka opinii ale nie pisze bo niee pracowałem tymi ciągnikami Pozdro

elwis2    11

Orion1 zgadzam się z tobą w 100%! A przecież ursusy mają klimę i EHR,chyba niewszyscy o tym wiedzą i dlatego tak piszą,a skrzynie to fakt mogli by ulepszyć.

karpik9    0

poczekajmy troszke a może jakieś zmiany nadejdą bo przecież teraz 51% ursusa ma uzel to może coś i z mf-a dozucą

zbigi123    4
Dlaczego damian9871 uważasz że będzie nie udany Bo tak jest Polska mentalność zagraniczne jest dobre choć niee wiem jak sie będzie psuło i jak drogi będzie w obsłudze ale będzie JD czy DF lub MF ale zagraniczny. A mówili że Pronar to bele co stara technologia a DF wymiata. Pamiętajcie nie każdego stać kupić filtr do paliwa za 300 zł. Bo kupić drogi ciągnik to nie problem tylko go potem utrzymać. Ja uważam że Ursus jest dobrą marko tylko potrzeba drobnych zmian. A Zetor to co nowe technologie ślinik te same co w latach 80. Tylko wygląd i skrzynia robi swoje tak się nauczyliście że Ursus to badziewi i tak mówicie a wcale tej mark nie znacie. Ten sam problem co miał Pronar i MTZ awaryjne itd. A na polach jest niebiesko czyli jak by były taki do bani to by nikt tego niee kupował. To tak samo jak z samochodami co masz Mercedesa a ty ?? Skode Superb ale nie ważne że mercedes ma 12 lat a skoda nówka ale zawsze jest MB. Dla mnie jest to śmieszne. I trzeba sie trochę zastanowić co się pisze o danej marce niee znając jej ja też moge pisać że JD to badziewie bo słyszałem kilka opinii ale nie pisze bo niee pracowałem tymi ciągnikami Pozdro

Ok. ale Ursus mógłby być tańszy jak na takie konstrukcje, a Zetor wcale nie ma silników z lat 80, choć przyznam że teraz do najlepszych nie należy, ale myślę że lepszy od Ursusa.

Tak na marginesie, to Ursus nie jest już polski parę ładnych lat te mniejsze modele to tak naprawde MF, zresztą czy Ursus wymyślił coś sam, może C-330.

mirasek    7
Pamiętajcie nie każdego stać kupić filtr do paliwa za 300 zł. Bo kupić drogi ciągnik to nie problem tylko go potem utrzymać.

Do MF z 2003 roku filtr paliwa kosztuje mniej jak te do U-912... To tak na marginesie bo mam porównanie :(

W pierwszej kolejności Ursus powinien poprawić skrzynie w ciężkiej serii, zdecydowanie za mało biegów, wzmacniacz mógłby być sterowany elektro-hydraulicznie guzikiem na dźwigni, 2 stopnie od biedy wystarczą ale trzeba by poprawić trwałość. Dźwignia zmiany kierunku jazdy mogła by zostać po lewej (wygodne przy pracy z turem). Ewentualnie zostawić tą skrzynie co jest i dorzucić 3 stopień wzmacniacza którego można by było używać bez ograniczeń.

brzozak2    236

po waszej wymianie zdan tj. zbigi123 i ORION1 mozna tylko powiedziec, ze obydwoje jestescie nieobiektywni i do kazdego argumentu w zasadzie mozna sie przyczepic tylko za dlugo by to trwalo, takze apeluje, badzcie bardziej krytyczni co do swoich pogladow

brzozak2    236
Brzozak to twoim zdańem Zetor nic nie zmienił od lat 80???

chodzilo mi tylko o te zdania zwiazane z ursusem :( jak w temacie, o zetorze juz wiele razy wyglaszalem swoja opinie

Arek    113
Tak na marginesie, to Ursus nie jest już polski parę ładnych lat te mniejsze modele to tak naprawde MF, zresztą czy Ursus wymyślił coś sam, może C-330.

Zdziwiłbyś się ile ursus miał swoich projektów, których niestety nigdy nie wdrożył do produkcji przez wykupienie licencji od kiepsko prosperującego wtedy fergusona....

zbigi123    4

Projekty to wiem ze miał, bo nawet na UWM-ie taki prototyp stoi, ale chodziło mi o ciągniki seryjnej produkcji.

przemek99    27

w ursusie powinni zmienic przede wszystkim skrzynie biegow , zeby miala pol biegi i rewers , a co do wygladu to nie jest az taki zly , powinni mu montowac w standardzie szerokie laczki , klime ,ehr zwiekszyc udziwg podnosnika i wydajnosc pompy

Godlech912    0

Każdy pisze, że Ursus powinien zmienić kabinę... Siedział ktoś z was w kabinie 1634? Wiecie jak tam jest komfortowo? Ja siedziałem i ta kabina robi na prawdę duże wrażenie. Klima jest także oferowana. Ursus powinien zmienić skrzynię na taką, która ma więcej przełożeń, rewers i przede wszystkim o prędkości 40-50 km/h.

pablo21    26

Właśnie miech ktoś wrzuci dokładne zdjęcia całej kabiny wewnątrz i dachu w serii 1x34 bo na AF jest ich chyba bardzo mało.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się