Ferdek07

Wirówka do mleka za 500zł

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    75

http://allegro.pl/separator-wirowka-do-mleka-i3397861773.html

 

Co o tym sądzicie, mam obecnie ciężki temat z somatyką segregacja mleka nie pomaga no nie wiem istna tragedia, jak myślicie czy to dobre rozwiązanie, czy to by pomogło i jak to się sprawdza, duzo mleka nie mam tak po ponad 200l dziennie, czy taka wirówka coś by pomogła i czy do tego mleczarnia się nie uczepi nie popsuje to innych parametrów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek88    0

Ferdek, a czy ty przypadkiem nie oddajesz mleka do Spomleku bo jeśli tak to i u mnie w okolicy ostatnio kierowca mówił że mało komu poprzechodziło. Lekarstwem może być zmiana odbiorcy, bo chyba zaczynają szukać oszczędności (bo przecież prezes za swoje nikomu samochodu nie kupi i balu nie wyprawi) i stąd te komórki, nie wspominając o tym, że więksi dostawcy już jakiś czas temu pouciekali do innych mleczarni.

A co do wirówki to podobno niedozwolone jest i mleko po przepuszczeniu przez nią to już prawie woda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

aha, no dokładnie do spomleku, już człowiek cuda odczynia i stara się jak może a wraz somatyka zła narazie zawiesili na 3 mce te 5cio groszówki ale co dalej jak za 3 miechy siekną z nawiązką, heh :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Zmień odbiorcę na Bielucha :P Teraz jest dobra cena dla nowo przyjmowanych. Mleczarnia przyjazna, na pewno nie będą wyszukiwać problemów w parametrach mleka, a jeśli takowe będą to jeśli już to pomogą się ich pozbyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

w Bieluchu bez problemu dostaniesz na spłatę tamtych, ale będziesz wtedy musiał podpisać cyrograf :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

oj, już mam cyrograf z radzyniem, po spłaceniu 3 lata jeszcze oddawać albo 20% zwrócić, oj z tymi wynikami to mi się wydaje że pogoda taka paskudna, że jest podatność na zapalenia, heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

A co do wirówki to podobno niedozwolone jest i mleko po przepuszczeniu przez nią to już prawie woda.

 

fakt, 0,5%tł- ale potem można połączyć śmietanę z mlekiem ponownie to może wyjść, ale to jest fałszowanie mleka. Skłaniałabym się raczej ku temu, że mleczarnia szuka oszczędności i stąd te cuda na obniżenie ceny.Obawiam się ,że jeżeli w ten sposób uda Ci się wyeliminować komórki somatyczne to zwiększysz ilość bakterii i zaś będzie po cenie.Ja mam wirówkę starą , polską i od czasu do czasu wiruję sobie partię mleka i robię masło. Urządzonko przydatne :)

Edytowano przez mora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj