Skocz do zawartości
Ferdek07

Wirówka do mleka za 500zł

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Wirówka

Ferdek07    62

http://allegro.pl/separator-wirowka-do-mleka-i3397861773.html

Co o tym sądzicie, mam obecnie ciężki temat z somatyką segregacja mleka nie pomaga no nie wiem istna tragedia, jak myślicie czy to dobre rozwiązanie, czy to by pomogło i jak to się sprawdza, duzo mleka nie mam tak po ponad 200l dziennie, czy taka wirówka coś by pomogła i czy do tego mleczarnia się nie uczepi nie popsuje to innych parametrów?

piotrek88    0

Ferdek, a czy ty przypadkiem nie oddajesz mleka do Spomleku bo jeśli tak to i u mnie w okolicy ostatnio kierowca mówił że mało komu poprzechodziło. Lekarstwem może być zmiana odbiorcy, bo chyba zaczynają szukać oszczędności (bo przecież prezes za swoje nikomu samochodu nie kupi i balu nie wyprawi) i stąd te komórki, nie wspominając o tym, że więksi dostawcy już jakiś czas temu pouciekali do innych mleczarni.

A co do wirówki to podobno niedozwolone jest i mleko po przepuszczeniu przez nią to już prawie woda.

Ferdek07    62

aha, no dokładnie do spomleku, już człowiek cuda odczynia i stara się jak może a wraz somatyka zła narazie zawiesili na 3 mce te 5cio groszówki ale co dalej jak za 3 miechy siekną z nawiązką, heh :(

Wiadomość z agroFakt.pl

b0gdan    85

Zmień odbiorcę na Bielucha :P Teraz jest dobra cena dla nowo przyjmowanych. Mleczarnia przyjazna, na pewno nie będą wyszukiwać problemów w parametrach mleka, a jeśli takowe będą to jeśli już to pomogą się ich pozbyć.

b0gdan    85

w Bieluchu bez problemu dostaniesz na spłatę tamtych, ale będziesz wtedy musiał podpisać cyrograf :P

Ferdek07    62

oj, już mam cyrograf z radzyniem, po spłaceniu 3 lata jeszcze oddawać albo 20% zwrócić, oj z tymi wynikami to mi się wydaje że pogoda taka paskudna, że jest podatność na zapalenia, heh

mora    14

A co do wirówki to podobno niedozwolone jest i mleko po przepuszczeniu przez nią to już prawie woda.

fakt, 0,5%tł- ale potem można połączyć śmietanę z mlekiem ponownie to może wyjść, ale to jest fałszowanie mleka. Skłaniałabym się raczej ku temu, że mleczarnia szuka oszczędności i stąd te cuda na obniżenie ceny.Obawiam się ,że jeżeli w ten sposób uda Ci się wyeliminować komórki somatyczne to zwiększysz ilość bakterii i zaś będzie po cenie.Ja mam wirówkę starą , polską i od czasu do czasu wiruję sobie partię mleka i robię masło. Urządzonko przydatne :)

Edytowano przez mora

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dawid141413
      Witam, potrzebuje bariere tylna na hale udojowa delaval rybia osc 30. Prosilbym o pomoc w znalezieniu kogos kto moze posiadac takie cos. Konkretnie chodzi o takie cos jak na zdjęciu 

• Przez adeq15
      witam ma do was pytanie mam znajomego który chce miec obore pod oczena co musi zrobic a by to uzyskac ja slyszakem ze musi kupic jaluwki zacielone i musie miec ih conajmniej cztery na doplaty a 20 zeby miec obore pod oczena czy to prawda??
    • Przez Ferdek07
      W temcie "ceny mlekaw klasie extra" poruszane są watki z sytuacją na rynku mleka na rynkach światowych i perpektywach dlatego uważam ze potrzebny jest nowy temat, a temat o cenach niech będzie tylko o cenach.
      Więc jak mamy rozumieć sytuację obecną na rynku mleka, zapotzebowanie na surowiec na świecie jest, nowe rynki w chinach i indiach więc dlaczego tak drastyczny spadek cen mleka w proszku i sera na światowych giełdach?\
      osobną sprawą jest zmowa cenowa hipermarketów i największym problemem mocna złotówka ktra raczej nie osłabnie za bardzo aż wstąpimy do strefy euro więc najbliższych kilka lat to walka o byt dla mleczarzy, więc czy jest sens dalej produkować mleko?
    • Przez Ursusc36099
      Witam chcę was zapytać o opinie która mleczarnia jest lepsza Mlekpol czy OSM Piątnica.
      Względem cen skupu surowca i jakością produktów.
    • Przez vygi
      - poprawi wydajność mleczną
      - poprawi zawartość tłuszczu
      - poprawi płodność córek