Ferdek07

Wirówka do mleka za 500zł

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    71

http://allegro.pl/separator-wirowka-do-mleka-i3397861773.html

Co o tym sądzicie, mam obecnie ciężki temat z somatyką segregacja mleka nie pomaga no nie wiem istna tragedia, jak myślicie czy to dobre rozwiązanie, czy to by pomogło i jak to się sprawdza, duzo mleka nie mam tak po ponad 200l dziennie, czy taka wirówka coś by pomogła i czy do tego mleczarnia się nie uczepi nie popsuje to innych parametrów?

piotrek88    0

Ferdek, a czy ty przypadkiem nie oddajesz mleka do Spomleku bo jeśli tak to i u mnie w okolicy ostatnio kierowca mówił że mało komu poprzechodziło. Lekarstwem może być zmiana odbiorcy, bo chyba zaczynają szukać oszczędności (bo przecież prezes za swoje nikomu samochodu nie kupi i balu nie wyprawi) i stąd te komórki, nie wspominając o tym, że więksi dostawcy już jakiś czas temu pouciekali do innych mleczarni.

A co do wirówki to podobno niedozwolone jest i mleko po przepuszczeniu przez nią to już prawie woda.

Ferdek07    71

aha, no dokładnie do spomleku, już człowiek cuda odczynia i stara się jak może a wraz somatyka zła narazie zawiesili na 3 mce te 5cio groszówki ale co dalej jak za 3 miechy siekną z nawiązką, heh :(

Wiadomość z agroFakt.pl

b0gdan    89

Zmień odbiorcę na Bielucha :P Teraz jest dobra cena dla nowo przyjmowanych. Mleczarnia przyjazna, na pewno nie będą wyszukiwać problemów w parametrach mleka, a jeśli takowe będą to jeśli już to pomogą się ich pozbyć.

b0gdan    89

w Bieluchu bez problemu dostaniesz na spłatę tamtych, ale będziesz wtedy musiał podpisać cyrograf :P

Ferdek07    71

oj, już mam cyrograf z radzyniem, po spłaceniu 3 lata jeszcze oddawać albo 20% zwrócić, oj z tymi wynikami to mi się wydaje że pogoda taka paskudna, że jest podatność na zapalenia, heh

mora    14

A co do wirówki to podobno niedozwolone jest i mleko po przepuszczeniu przez nią to już prawie woda.

fakt, 0,5%tł- ale potem można połączyć śmietanę z mlekiem ponownie to może wyjść, ale to jest fałszowanie mleka. Skłaniałabym się raczej ku temu, że mleczarnia szuka oszczędności i stąd te cuda na obniżenie ceny.Obawiam się ,że jeżeli w ten sposób uda Ci się wyeliminować komórki somatyczne to zwiększysz ilość bakterii i zaś będzie po cenie.Ja mam wirówkę starą , polską i od czasu do czasu wiruję sobie partię mleka i robię masło. Urządzonko przydatne :)

Edytowano przez mora

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość Luke16
      Przez Gość Luke16
      Wczoraj z ojcem złożyliśmy wymówienie z dotychczasowej mleczarni... z prostego powodu... 4 razy zawyżone komórki somatyczne i to nie wiadomo skąd!!! Wynik 1134 a limit jest max do 400 ... 3 miesięcy maxymalnym wynikiem jaki osiągnęli rodzice to 270 ... A teraz nagle taki wynik... na drugi dzień przyjechali jeszcze raz pobrać i do dziś dzień wyników nie otrzymaliśmy a minęły 2 tygodnie... Dlatego zapadła decyzja o zmianie ewidentnie mleczarni ... W tej dotychczasowej mamy ponad 20 tyś zł udziału członkowskiego ... Jak wygląda sprawa z odzyskaniem teraz tej kasy?? Jaki jest czas odzyskania jej?? I czy jest to możliwe ??
    • Przez rolnikpostepowy123
      Witam,

W poniższym wpisie chciałbym opisać nieuczciwe praktyki mleczarni Mlekovita (oddział Biała Podlaska).
      W ciągu ostatnich kilku miesięcy na wydruku raportu o jakości mleka zauważyłem znaczny spadek wartości procentowej tłuszczu oraz białka. Kierowany podejrzeniami co do nieuczciwej praktyki Mlekovity postanowiłem wykonać na własną rękę badanie jakościowe mleka. Badanie zostało wykonane w laboratorium konkurencyjnej mleczarni oraz w profesjonalnym laboratorium. Po otrzymaniu wyników z dwóch wymienionych laboratoriów porównałem je z wynikami uzyskiwanymi z badań przeprowadzanych w Mlekovicie, o to wyniki:

Konkurencyjna mleczarnia:                   Profesjonalne laboratorium                      Mlekovita
      Tłuszcz:  4,60%                                                         4,70%                                                             4,40%
      Białko:    3,39%                                                         3,33%                                                             3,13%       
      (stan badań na miesiąc sierpień)
      W lipcu, z badań przeprowadzonych w Mlekovicie wynika iż tłuszcz uplasował się na poziomie 3,91%, tłuszcz, białko natomiast na poziomie 3,09%. W konkurencyjnej mleczarni natomiast w lipcu tłuszcz wynosił 4,55%, a białko 3,30%. Jest to dotychczas rekordowa różnica co do badań w Mlekovicie, a badań w dwóch, niepowiązanych ze sobą laboratoriach. Mimo iż cena utrzymuje się na dość stabilnym pułapie to parametry mleka strasznie spadają.
      W niniejszym wpisie chciałbym ostrzec rolników, którzy zastanawiają się nad przejściem do Mlekovity o ich nieczystych praktykach. Prosiłbym również o komentarze, być może ktoś z was doświadczył podobnej sytuacji. Jeżeli tak trzeba rozważyć zgłoszenie sprawy odpowiednim organom kontrolnym.

• Przez Miki0319
      Witam. Czy orientuje się ktoś jaka mleczarnia skupuje mleko kozie w Polsce? Z góry dzięki za pomoc
    • Przez Ferdek07
      W temcie "ceny mlekaw klasie extra" poruszane są watki z sytuacją na rynku mleka na rynkach światowych i perpektywach dlatego uważam ze potrzebny jest nowy temat, a temat o cenach niech będzie tylko o cenach.
      Więc jak mamy rozumieć sytuację obecną na rynku mleka, zapotzebowanie na surowiec na świecie jest, nowe rynki w chinach i indiach więc dlaczego tak drastyczny spadek cen mleka w proszku i sera na światowych giełdach?\
      osobną sprawą jest zmowa cenowa hipermarketów i największym problemem mocna złotówka ktra raczej nie osłabnie za bardzo aż wstąpimy do strefy euro więc najbliższych kilka lat to walka o byt dla mleczarzy, więc czy jest sens dalej produkować mleko?
    • Przez marioc14
      Witam 

Posiadam dojarke przewodowa alfa laval ze zbiornikiem sanitarnym umieszczonym na słoju czy ktoś z urytkownikow tych dojarek spotkał się z problemem że podciśnienie rozerwało ten plastikowy zbiorniczek co może być nie tak podciśnienie na manometrze mam 0.5 
      Pozdrawiam
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj