Zaloguj się, aby obserwować  
pawel9898

Sposób na brudne ściany w oborze

Polecane posty

pawel9898    101

witam,

mam pewien problem ze ścianami w oborze, cały czas są brudne,w oborniku

jak dotąd nie były tynkowane, tylko od czasu do czasu malowane wapnem, ale to jest słabe rozwiązanie, gdyż po miesiącu są znowu brudne, nie macie jakiś pomysłów czym pomalować te ściany, i czy mycie ich myjką ciśnieniową to dobry pomysł? da się temu jakoś zarazić ? czy trzeba tynkować? proszę o podpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

To są ściany w oborze :D to nie będzie mogło być czyste :D


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel9898    101

oczywiście nie oczekuje ,żeby to malować śnieżką ;D ale chociaż żeby nie było 3 cm za przeproszeniem gówna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

witam ja ostatnio miałem podobny problem , umyłem wszystko myjką efekt super polecam ale uważaj żeby dzień był słoneczny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel9898    101

u mnie w okolicy jest patent ,żeby to wszystko skrobać szpachlówka;/ nie podoba mi się to do końca, po za tym strasznie dużo roboty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel9898    101

i malujesz czymś to póżniej? czy tylko mycie? masz otynkowane ? nie ma problemów z prądem, ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

ja to robię tak najpierw myjka potem jak wyschnie to wypełniam ubytki w tynku a potem maluje wapnem a na malowanie też mam patent wapno rozrabiam z wodą i leję do ropown.... Wiadomo że na prąd musisz uważać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4porucznik01    15

ściany pomaluj na pewnej wysokości (u mnie jest 1,5 m od posadzki ) farbą ciemną olejna a resztę do sufitu wapnem . później wystarczy raz do roku po farbie olejnej myją przelecieć a po za tym na ciemnym podłożu nie widać tak zanieczyszczeń :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel9898    101

rozumiem, ja myślałem żeby to pomalować jakąś zmywalną, mocną farbą, co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez JANCZAK1176
      Witam podczas montażu akumulatora (prawie nowy) nastąpiło pęknięcie akumulatora na zgrzaniu, istnieje jakiś sposób na sklejenie?
      Jakiś klej ?. Wiem że żywica nie klei się z kwasem akumulatorowym
      Proszę o podpowiedź
    • Przez kaszmir25
      Pasza sypka zawiesza się w "bucie" silosu, szukam na to jakiegoś patentu więc wszelkie podpowiedzi mile widziane .
    • Przez rolnik115
      Witam mam taką sprawę do was, czy jeżeli zmieniam instalacje elektryczną w oborze to musze zrobić ją w rurkach? Czy wystarczy puścić odpowiedni kabel na ścianie bez rurek? Zasilanie mam na zewnątrz w skrzynce, puszki umiem łączyć, chyba tyle wystarczy aha zastanawia mnie jeszcze przekrój kabla na światło. Czy długośc kabla ma znaczenie w świetle, czy wystaczy tylko 1,5mm na swiatło z 2,5 na gniazda?
    • Przez Arto96
      Witam. W tym roku zamierzam postawić nowy budynek inwentarski zwany oborą. Mam problem z wyborem świetlika czy ma być kalenicowy czy półokrągły. A największy problem to ten, że ma być uchylny i może ktoś wie jak jest to wykonane ? Jak to zrobić aby był uchylny ? Czy jest to podnoszona konstrukcja świetlika ? Czekam na wasze spostrzeżenia
    • Przez stg
      Przymierzam się aby zrobić trochę kiszonki, tak na 5 bysiów. Według mojej wizji to wyglądało by to tak:
      -koszenie (rotacyjną)
      -zgrabianie (Agromet z 211)
      -wożenie (rozrzutnik warfama N 217)
      Dysponuję ograniczonym sprzętem. Czy trawa nie była by zbyt długa, dobrze by się zakisiła na pryżmie ?
      Jakieś porady z waszej strony, z ilu ha(chodzi mi o to aby jeden pokos zakisić, a reszte na siano) musiałbym zebrać aby starczyło dla 5 bysiów na rok, nie żałowałbym kisznki
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj