Zaloguj się, aby obserwować  
Agrotron155

Jaki agregat podorywkowy do ciągnika o mocy 158km?

Polecane posty

Marcin    3

Zgadzam się z Arkiem w 100 % . W 2000 r. jeszcze ojciec wziął grubera z unii na kołkach i nigdy już niczego nie kupie na zabezpieczeniach śrubowych jak to sie ładnie nazywa. Zabezpieczenia zrywane działały poprawnie przez ok 3 sezony czyli ok 300 ha. Wtedy "jedyną" niedogodnością był przymus zatrzymywania ciągnika i wymiana zabezpieczenia ( masakra w chłodną noc lub w deszczu ) ale w dłuższej perspektywie czasu pojawił się kolejny problem. Gniazda śrub zrywalnych zaczęły się wyrabiać, te śruby zaczęły się inaczej układać i zupełnie inaczej przenosić siły podczas przeciążeń. Efekt: te zabezpieczenia teraz nie działają poprawnie, non stop pogięte redliczki. Na szczęście można tu bez problemu zamontować zabezpieczenia spręzynowe, pozostaje tylko odżałowac te 3 tyś zł. co podejrzewam niedługo nastąpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak na mój gust to do takiego ciągnika powinien być ponad 4m a jak polecić firmę to Vogel&Noot albo Lemken

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Uzasadnij to.... ;)

 

Przy szybkiej jeździe co chwila będą się zrywać zabezpieczenia zwłaszcza jak jest bardzo sucho, a na sprężynach nie oglądasz się co chwile do tyłu patrzeć czy wszystko jest ok, poprostu jedziesz i robisz bez przerw na wymiane bezpieczników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3
Przy szybkiej jeździe co chwila będą się zrywać zabezpieczenia zwłaszcza jak jest bardzo sucho, a na sprężynach nie oglądasz się co chwile do tyłu patrzeć czy wszystko jest ok, poprostu jedziesz i robisz bez przerw na wymiane bezpieczników.

 

Po pierwsze, aby zerwać bezpiecznik musisz natrafic na bardzo duzy kamień, po drugie prędkość nie gra roli, a po trzecie jesli zerwiesz to na pewno usłyszysz w ciągniku ;) Ale co do Unii to tez słyszałem ze się bardzo wyrabiaja gniazda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4
158 km to myślę że vaderstatd carier 400 zawieszany. bardzo dobra maszyna i ma dużą wydajność. ja w wakacje robie u wujka crieriem 500 i za 12 godzin ok. 40-45 ha robie bez problemu.

 

 

to i żadna rewelacja jeśli chodzi o wydajność ja 3m kosem w 7-8 h robię 20ha a gruber tylko na zabezpieczeniu sprężynowym jak się zapyla po polu 10-14km/ha to żal sie zatrzymywać a jeszce jak się kurzy to izal wysiadać z ciągnika no chyba że pole bez kamieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Po pierwsze, aby zerwać bezpiecznik musisz natrafic na bardzo duzy kamień, po drugie prędkość nie gra roli, a po trzecie jesli zerwiesz to na pewno usłyszysz w ciągniku ;) Ale co do Unii to tez słyszałem ze się bardzo wyrabiaja gniazda :P

 

Nie mam jakiś zbytnio zakamienionych gleb ale widać dość często jak się łapy odchylają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62
Z podwójnym wałem docinajacym i zabezpieczeniami non stop trzeba dać 35 tysi lekko ;) Ale nie bierz na spręzynach...ja wzialem na kołkach i super sie sprawuje, a kamieni tez troszki mam...Zeby było jasno nie wziałem na spreezynie bo za taki bajer trzeba 7 tysi dac :P

to to mi dealer oferuje w standardzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Chłopaki prosze się nie śmiac ale ja mam grubera 3 metrowego kosa i ciągam go ciągnikiem 170 konnym poprostu na grubera nie starczyło. W pierwszym dniu łożyska na wale rurowym poszły, a pleotem już się przyzwycził do pracy 13km/h powyżej kamienie walą w szyby.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

dają dają i to ostro. Ale jak się z góry przycina naweet 17-18 na godzine to strach. Nawet nie pytałem ile tylnia szyba do mojego traktorak kosztuje


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

No u mnie w upr-siew tez tak jest, ze jak sie rozpedze tak powyzej 15 to kamienie małe rzuca mi wałek w szybe :D Ojciec juz chciał osłone na wałek robic :D:D ale nie pozwoliłem yczywiscie, bo urok maszynki by zepsuł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ronnie1018    0

ja ci radze 3 m, bo im mniejsza maszyna do ciągnika tym dla mnie lepiej, z 4 m bedziesz prykal z 8 km/h a z 3 m conajmniej ze 13 km/h i tym mniejszym zrobisz dużo szybciej, ja moim belarusem ciagam 2,1 m a moge ciagnac 2,6 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

Horsch terrano 3FX albo Lemken 3 belkowy ale nie pamietam jego nazwy. ja 165 km ciagam 3m kosa pracuje z predkoscia 16km/h troche niby szybko ale taki kompromis miedzy mała maszyna a silnym ciagnikiem. za to zrobie 3ha/h:)jaki rodzaj zabezpieczen to juz zalezy od zakamienienia pól. ja do swojego najchetnie kupił bym Horscha 4fx ale taka maszynka juz sporo kosztuje


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam przymierzam się do wymiany kultywatora ścierniskowego 3m na KOS'a 3,7m z bezpiecznikami. Mam DF 120 koni i zastanawiam czy nie będzie miał za ciężko, może ktoś ma taki agregat i ma ciągnik o podobnej mocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik85    0

mam KOSA 3,7S z siewnikiem do poplonu

ciągnie go CASE CVX 140KM do10 km/h przy maks. głebokości {ok. 15cm}w trybie EKO{1400 obr/min}.Mógłby i szybciej ale na piaskach rozpyla glebe i poplon jest marny :angry: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

df agrotron 6.45 +lemken smaragd 9 szerokość 3 metry i podwójne wały z tyłu na wiosne sprawdze dopiero jak sie sprawuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinl    1

A Ja prponuje maszyne która ma dużo szersze zastsowanie Szweckiej firmy Vaderstad jes to agregat podorywkowy jak i orny coś takiego jak pług tylko w poprzek szerokość regulowana chydraulicznie 2,70-3m można robic podorywke np. na 10cm jak i orke na głebokość ponad 30cm głebokość regulowana na 4kołach piękna sprawa z tyłu jest jakby taka włuka rozbrylajaca i równająca dociskana chydraulicznie idelna maszyna na ok 150KM i wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

yyy o cultusa ci chodzi?? "cos takiego jak plug tylko w poprzek" :) :) , nie wiem jak to sobie wyobrazic.

taki agregat jak cultus jest dobry i bardziej uniwersalny, ale tylko w przypadku uprawy bezorkowej, jesli ktos i tak ma zamiar orac to nie polecam, bo podorywka nie zostanie tak dobre wykonana jak zwyklym agregatem podorywkowym o szerokich lapach czy tez kompaktowa brona talerzowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

powiem szczerze, ze nie widzialem nigdy takiej maszyny.

moglbys przedstawic jej wady i zalety, napisac czym w pracy sie rozni od konwencjonalnego pluga, posiadasz moze linka albo fote gdzie bylaby pokazane praca tej maszyny??

 

EDIT

 

dopiero teraz link w ogloszeniu zobaczylem :)

w sumie niczym sie nie rozni od zwyklej podorywki robionej plugiem, a o tym juz bylo sporo w innym temacie :)

sprawa o tyle ciekawa, ze nie jezdzi sie w brudzie, ciekawe jak na wiekszej glebokosci wychodza te odwrotne skiby, czy nie ma dziury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinl    1

to jest tak przemyślane ze dziury nie robi nawet przy większej głębokości a jeździ sie jak np. agregatem jedno przy drugim. Zastosowanie takie jak pługa tylko inne rozwiazanie bardziej przemyślane i leprze bo to jest maszyna która ma 3m długości lepiej z tym jechać i manewrować ciężar lepiej rozłożony a pług to musiałby mieć z 7 korpusów i jaką długość.

W Szwecji bardzo popularna maszyna.

Pisze to co widziałem na polu i co mówił właściciel od którego kupiłem Ja u siebie nie robiłem jeszcze i chyba nie będę bo miał być większy ciągnik a wyszło jak wyszło więc znajdzie innego właściciela chyba .

jedyna filmik jaki znalazłem w sieci http://www.youtube.com/watch?v=AStf7DhbqOE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj