Ferdek07

Z 562, czy dospawać coś do dolnych wałków?

Polecane posty

Ferdek07    75

Mam taki pomysł żeby dolne wałki w prasie metalfach "wzmocnić" żeby bele słomy nie stawały i proszę o radę, bo szukąłem była kiedyś w galerii taka fotka i już nie ma, czy w ogóle dospawanie czegoś da wymierne efekty, czy tylko bardziej sieczkę będzie robić rwać sznurek, czy łozyska w dolnych wałkach się rozlecą, co dospawać jak grube, czy przez całą szerokość wałka czy punktowo, czy 3 szczebelki, czy wszystkie 6, a może tylko szlifierką wyostrzyć te płaskowniczki na walcach może już tylko to by pomogło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Kiedys widzialem jak koles dospawywal na walki nakretki


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

casejx to pomogło?

Ferdek ja właśnie jestem po takim zabiegu(co prawda w welgerce,ale to prawie to samo) i czekam do żniw żeby sprawdzić efekt.Ja naspawałem drut 6mm na co drugi wałek począwszy od pierwszego od podbieracza.Zamocowałem po 5-6 szt. na wałek,obawiam się tylko tego by nie łapało mi siatki na wałki przez te druty.Jeden znajomy mając ten sam problem naspawał żebrowany drut nie pamiętam jakiej średnicy,ale druty kaleczyły mu sznurek,mam nadzieje że gładki drut tego nie będzie robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Z tego co mi muwil to pomoglo. Ale jak to szlo naprawde to nie widzialem.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No właśnie mam na stanie żebrowany drut i boje się żeby sznurków nie kaleczyło, bo w mojej jak złapie kamienia to potrafi pogryść sznurki no i własnie jak to bedzie jak złapie kamienia czy nie zrobi się jakaś ruina czy nie porujnuje to wałków, heh, może ponaspawywać takich kawałków po 10cm naprzemiennie, bo jak na 2 wałkach obok siebie naspawam to będzie bardzo mała przestrzeń między wałkami, a może i taki pomysł z nakrętkami to może niezły patent ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

Jestem po pierwszym belowaniu z drutami i chyba będzie ok.Co prawda nie prasowałem słomy,ale trawe która pójdzie na ściółke,ale pręty nie łapały siatki ani jej nie kaleczyły.Także jeśli nad tym jeszcze myślisz to gładki pręt powinien pomóc,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

na próbę naspawałem 3 rzędy po 3 nakrętek na klucz 17 no i jest ok, w między czasie dospawam na wszytskie 3 dolne wałki i może na jeden na klapie tych naketek, zobaczymy w ten weeken w te upały w słomie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez atrol123
      Witam
      Mam problem z rozpoczęciem beli słomy.
      Rotor podaje do komory słomę lecz po chwili zaczyna przerzucać materiał ponownie na podbierak . Efekt końcowy jest taki że ścina zabezpieczenia rotora. A w komorze powstaje pół beli (jakby przeciął  bele na pół)tzn słomą znajduje się tylko w przedniej części prasy ( 3 walce na dole aż po wał na którym jest zawias ) Ogólnie kilka razy zdarzyło mi się tak w sianokiszonce ale tu był problem z szerokością wałka. Wykorzystywana była cała szerokość podbieraka pomogło zgrabianie na węższy wałek.  Czyżby musiał grabić w węższe pokosu aby dało się prasować ?
      W czym może być problem ? Próbowałem w suchej próbowałem po deszczu wilgotność a'la sianokiszonka  i nie idzie .
      Czy ten typ tak ma 
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
    • Przez rbit
      Mam problem, że w trakcie robienia beli nóż pomiarowy sam spada z gwintu i po prostu nóż ucinający siatkę też opada. Muszę stawać i ręcznie cofnąć nóż na gwint a i tak loteria czy znowu nie opadnie za chwilę. Co się mogło zepsuć?
    • Przez AdamSygitowicz
      Witam wszystkich,  mam problem z prasą metal fach z 562. Przede wszystkim używałem ją jeden raz ale już mnie to niepokoi, gdyż zaczęła sama owijać belkę i mam też problem z tym że nie ucina mi siatki i cały czas się owija owija owija i nie przestaje.  POMOCY!!!!!!!!!! 
      POMOCY!!!!!! 
    • Przez dawid9721
      witam proszę o podpowiedź co można ustawić oprócz tej linki z regulacją zgniotu żeby belki były bardziej dobite mam na ostatniej dziurze ale belki nie do końca wychodzą dobite
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj