Ferdek07

Z 562, czy dospawać coś do dolnych wałków?

Polecane posty

Ferdek07    71

Mam taki pomysł żeby dolne wałki w prasie metalfach "wzmocnić" żeby bele słomy nie stawały i proszę o radę, bo szukąłem była kiedyś w galerii taka fotka i już nie ma, czy w ogóle dospawanie czegoś da wymierne efekty, czy tylko bardziej sieczkę będzie robić rwać sznurek, czy łozyska w dolnych wałkach się rozlecą, co dospawać jak grube, czy przez całą szerokość wałka czy punktowo, czy 3 szczebelki, czy wszystkie 6, a może tylko szlifierką wyostrzyć te płaskowniczki na walcach może już tylko to by pomogło?

casejx    30

Kiedys widzialem jak koles dospawywal na walki nakretki

Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

PLis87    2

casejx to pomogło?

Ferdek ja właśnie jestem po takim zabiegu(co prawda w welgerce,ale to prawie to samo) i czekam do żniw żeby sprawdzić efekt.Ja naspawałem drut 6mm na co drugi wałek począwszy od pierwszego od podbieracza.Zamocowałem po 5-6 szt. na wałek,obawiam się tylko tego by nie łapało mi siatki na wałki przez te druty.Jeden znajomy mając ten sam problem naspawał żebrowany drut nie pamiętam jakiej średnicy,ale druty kaleczyły mu sznurek,mam nadzieje że gładki drut tego nie będzie robił.

Wiadomość z agroFakt.pl

casejx    30

Z tego co mi muwil to pomoglo. Ale jak to szlo naprawde to nie widzialem.

Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Ferdek07    71

No właśnie mam na stanie żebrowany drut i boje się żeby sznurków nie kaleczyło, bo w mojej jak złapie kamienia to potrafi pogryść sznurki no i własnie jak to bedzie jak złapie kamienia czy nie zrobi się jakaś ruina czy nie porujnuje to wałków, heh, może ponaspawywać takich kawałków po 10cm naprzemiennie, bo jak na 2 wałkach obok siebie naspawam to będzie bardzo mała przestrzeń między wałkami, a może i taki pomysł z nakrętkami to może niezły patent ;)

PLis87    2

Jestem po pierwszym belowaniu z drutami i chyba będzie ok.Co prawda nie prasowałem słomy,ale trawe która pójdzie na ściółke,ale pręty nie łapały siatki ani jej nie kaleczyły.Także jeśli nad tym jeszcze myślisz to gładki pręt powinien pomóc,

Ferdek07    71

na próbę naspawałem 3 rzędy po 3 nakrętek na klucz 17 no i jest ok, w między czasie dospawam na wszytskie 3 dolne wałki i może na jeden na klapie tych naketek, zobaczymy w ten weeken w te upały w słomie hehe

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rbit
      Czy ktoś posiada MTZ 820, który pracuje z prasą walcową Metal Fach Z562? Może ktoś przerabiał w prasie i ciągniku tak żeby jeden wąż sterował podbierakiem a drugi klapą prasy? Wystarczy wywalić ten elektrozawór i dorobić wąż od ciągnika z tego wyjścia hydrauliki po boku ciągnika a drugi będzie szedł z wyjść od tyłu ciągnika? Czy też trzeba przy tym 2 wężu założyć filtr ciśnieniowy FLC 120 i te pozostałe żelastwa które są oryginalnie przy jednym wężu? Będzie to poprawnie działało żeby trzymało podbierak  i klapę?
    • Przez DEJWIT
      Witam mialem kupic prase metal fach z562 ale dostalem dobra oferte na model z602 walcowo lancuchowa. Nigdzie nie ma jednak opini na jej temat lub tez z czego MF ja ”skopiowal”. Wypowie sie ktos na jej temat jak wypada na tle z562.
    • Przez AdeXZet
      Witam mam problem z obwiązywaczem siatką, prase kupiłem jakiś czas temu i podczas pierwszych prób na podwórku zauważyłem że walce podające siatkę kręcą się cały czas gdy prasa pracuje, czy po założeniu siatki te walce staną? czy na napędzie obwiazywacza jest jakieś sprzęgło ( hamulec) elektryczny?
    • Przez cikenos
      Witam Jaka siatke polecacie do prasy metalfach z562 i co zrobić by ladnie zachodzila siatka na boki i na ktora dziurę ustawiacie zgniot w prasie ? Doradzcie cos 😎
    • Przez luki987654321
      Witam mam taki problem, że w słomie prasa wypuszcza belki nie 120 tylko większe może około 140 średnicy mają i nie wiem czym to jest spowodowane czy to wina prasy czy siatki która owijam belki dodam że siano czy sianokiszonka są normalne belki 120 średnicy a siatka jakiej używam to cover net 123cm szerokość. 2000 m. w czym może być problem?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj