roxor

Claas Dominator 108-Co ile wymieniacie olej w silniku ?

Polecane posty

roxor    0

Witam czy moglby ktos napisc co ile mth robic wymiane oleju w silniku mercedesa i perkinsa w tym kombajnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia3    0

no kolego jest tak ze olej sie co sezon wymienia ,nie tam motogodziny , zreszta ja kto woli , znam takich co nie wymieniaja bo i po co , ale co sezon wymienic na olej dobrej jakosci i bedzie ok , najlepiej SHPD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia3    0

no mozna i tak wymieniac,ale oleje sa jednosezonowe wiec w drugim roku olej nie ma właściwości smarnych traci wszystkie uszlachetniacze a przedewszystkim sie utlenia tak zwane starzenie sie oleju i póżniej sa problemy z silnikami czy pompami jak sa smarowane olejem z silnika , pompa wymaga dobrego oleju do smarowania a nie zuzytego i starego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jednosezonowe oleje to nie to samo co jednoroczne i tego mylić nie można! Jednorocznych nawet nie ma.

Trochę więcej możecie się dowiedzieć z tego linka http://www.mech.pg.g...owej_olejow.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia3    0

tak kolego ,ale jak ktos wydał kase na kombajn czy sprzet to powinno byc go stac na utrzymanie go i nie robienie fuszerki np z olejami bo na tym sie nie zaoszczedzi , ale rolnicy wiedza lepiej a pozniej szukaja pomocy ,jestem mechanikiem i sie stykam z tym na codzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Witam panowie, przymierzam się do kupna kombajnu i wybór padł na Claasa 98 lub 108 MAXI. Pytanie do użytkowników, na co zwrócić uwagę przy kupnie ? czy silnik V czy może rzędowy?, ponad 3200 mth to dużo na taki kombajn?. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikipost    2

Jeśli tyle naprawde ma to i był w miarę szanowany to prawie nówka.Większość które oglądałem to miały 3200x2 a na blacie 2500. silni V moim zdaniem lepszy ale minus jest taki, ze komar pić** nie wsadzi w komorze silnika. V w 98 jest niedostępna. W mojej 98 siedzi mb 180 KM rzedowy i Mocy mu nie brakuje. Uwage zwracaj przedewszystkim czy wszystko PROSTE i nie pospawane,maszyną ma ładnie płynąć. Jak rzuca nią jak Kazikiem na kacu to spier*** o tego z daleka. Cepy w oryginale były przyspawane. Sprawdż czy z silnika śie nie leje,czy równo chodzi odrazu po odpaleniu,stan chłodnicy bo to 10tki tys, stan elewatorów , czy kołami pasowymi nie majta podczas pracy,czy klawisze mają jednakowy luz w różnych pozycjach wału,zajrzyj pod skrzynke z bezp. czy myszy się tam nie stołowały,bo widziałem tam ciekawe żeczy,sita mają być sztywne i się domykać, stan opn też jest ważny bo to nie małe pieniądze, fajnie gdyby przód był 24,5/32 a tył 500/60/22,5. Uwżaj na handlaży bo u nich prawie wszystko od dziadka Niemca co płakał jak sprzedał. Tylko póżniej  też się płacze jak się to kupi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpi    4

Ja uważam, że lepiej kupić już 108-kę, bo większym kombajnem jak będziesz chciał kosić wolniej to można, a mniejszym szybciej już nie bardzo ;) Nie miałem nigdy V ale słyszałem, że palą więcej od rzędówek, bo na tę silniki nie można narzekać. W Dominatorze 108 MAXI masz OM 366 LA i to jest najlepsza jednostka napędowa w tymże kombajnie. Spalanie na poziomie 15l/ha nie są podatne na przegrzewanie etc także polecam. Cenowo 98 a 108 to w zasadzie to samo więc moim zdaniem wybór jest prosty. Sam koszę takim i nie zamieniłbym go na 98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Panowie w końcówce żniwach zauważyłem w moim claasie 108 mały problem , a mianowicie gdy przyciskam przycisk od podnoszenia lub opuszczania chederu to czasem nie reaguje, opada i podnosi pulsacyjnie bądź gdy np: na dżojstku daje opuszczanie i puszczam przycisk a on dalej  opuszcza . Co to może być? elektrozawór ?. Może miał ktoś podobny problem?.

Dodam tylko , że poziom oleju jest ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
    • Przez kotek85
      Witam 
      Potrzebuję waszej rady który z kombajnów wybrać rowazam New Holland 8030 8040 lub Dominatora 66. Kombajn pracował by na 40-50 ha.
      Z góry za wszystkie sugestie dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj