Skocz do zawartości
michal135791

Nie obraca się drugi bęben w kosiarce rotacyjnej

Polecane posty

Mam problem , otuż podczas koszenia przestał mi się kręcić drugi bęben w kosiarce rotacyjnej z 165 . Pierwszy się kręci ale drugi już nie . Co się mogło stać ?

pedro2    341

@krzychu ma racje odkrec pokrywe i wszystko zobaczysz... kola zebate albo na klinie scielo :P

Wiadomość z agroFakt.pl

agromatik    175

Na zawsze to się nie da, ale wymieniając łożyska i pierścienie zegera na wałku pionowym uzyskasz czasowy efekt podniesienia :D;) .

johenek    3

tobie po prostu się wałek ukręcił tak jak mi... wystarczy rozebrać i założyć nowy i będzie kosić jak nowa

Ferdek07    62

sorki nie chce mi się zakładać nowego tematu to tu się podepnę co może być przyczyną strasznych wibracji w kosirace, niby wszystko ok, żadnych luzów wszystkie trzymaki równe a są wibracje że popękała i rozleciała się cała osłona, popękała rama, popękała osłona pasków klinowych no normalnie masakra kosiarka się rozlatuje talerze ślizgowe ok, niby wszytsko ok więc co może tak bić?

Karol445    32

Te osłony w nowych kosiarkach rozlatują się same od stania nawet. Moja po trzech latach niezbyt intensywnej pracy nie ma już żadnych osłon bo blachy po prostu się rozdarły podczas koszenia same z siebie a wielkich wibracji kosiarka nie wytwarza. Po prostu blacha z papieru robiona albo z puszek po piwie to się rozrywa.

krzychu85    6

sorki nie chce mi się zakładać nowego tematu to tu się podepnę co może być przyczyną strasznych wibracji w kosirace, niby wszystko ok, żadnych luzów wszystkie trzymaki równe a są wibracje że popękała i rozleciała się cała osłona, popękała rama, popękała osłona pasków klinowych no normalnie masakra kosiarka się rozlatuje talerze ślizgowe ok, niby wszytsko ok więc co może tak bić?

Sprawdz czy nie masz luzu na talezu, moze zuzyte lozyska..posprawdzaj tez czy na bebnach tez jest wszystko dodrze czy luzu nie ma..ewentualnie moze bylo udezone o cosi ktorys walek ugiety..

krzychu85    6

walek w skrzyni ten dlugi? jesli to polska kosiarka to o ile dobrze pamieyam to jest on przykrecony razem z lozyskami, na 4 sruby, jak masz zdjeta pokrywe to masz tylko te sruby w srodku,,

Radekk    154

Witam

Nie masz czasem przerdzewiałych osłon bębna u góry co nakrywają bęben?

Lubi tam nalecieć piasku i różnego brudu. Dopóki jest to obklejone po całym obwodzie to jest ok,a jak się odklei to bęben zaczyna bić ,że aż cała maszyna chciała by się rozlecieć. Miałem taki przypadek ,ze kosiarka była przewrócona na bok do zdjęcia ślizgów. Po złożeniu nie wiadomo skąd zaczęła tak bić. Po rozkręceniu bębnów i wymyciu wodą problem znikł.

zgwizdak    0

witam, potrzebuję pilnie pomocy - nie obraca mi się pierwszy bęben w kosiarce rotacyjnej, to moja pierwsza kosiarka, kupiłem używaną, moja wiedza w zakresie budowy tego typu maszyn jest żadna

tracker    56

Po pierwsze chyba nie kręcą się oba bębny bo 2i jest napędzany od 1ego. Trzeba ściągnąć osłonę pasów klinowych i zerknąć czy nie zrąbał się klin na 2 kole pasowym, jak nie to ściągnąć blachy lub plandekę i rozkręcić przykrywę skrzyni napędowej - a resztę sam w środku zobaczysz. Mogły się wykruszyć zęby, mogły pójść łożyska, wałek mógł się ukręcić. Prosta maszyna, jedynie mogą być problemy z prawidłowym ustawieniem dystansów pomiędzy kołami zębatymi - ustawia się tak by podczas kręcenia nie cięły kawałków papieru.

zgwizdak    0

witaj

jestem w trakcie roboty, na razie wydobywam ze smaru pokruszone kawałki przekładni zębatej tej na wale na pierwszym bębnie, wykruszyła się też ta dolna przekładnia przenosząca napęd na pierwszy wał, ugiął się też sam wał w przedniej części, łożyska ( to dolne i górne nie zaciekawie wyglądają, ocalała z przodu jedynie przekładnia ta na osi koła pasowego,

na razie tyle udało mi się zrobić dalej chyba nie dam rady sam ale będę jeszcze próbował - pięknie dziękuję za przydatne wskazówki

jaki może być w przybliżeniu koszt takiego remontu ?

pozdrawiam

Zdzisław

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się