Zaloguj się, aby obserwować  
zielony9999

Problem z obrotem - cyklop

Polecane posty

zielony9999    0

Witam, mam problem z obrotem wieży cyklopa - siłowniki od obrotu podczas wykonywania obrotu zahaczają o siłowniki od łap do podpierania (jeśli łapy są podniesione - pozycja transportowa cyklopa, to siłowniki od obrotu podczas próby wykonania obrotu zahaczyłyby o podłogę cyklopa). Wieża cyklopa jest ewidentnie przechylona do w stronę ciągnika i moje pytanie brzmi - co ja mam bidak zrobić? Luz jest na tym korpusie od obrotu.. Jak to rozebrać? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scrooge    1

Jeśli dobrze Cię zrozumiałem, to wydaje mi się, że rozsypały się w Twoim cyklopie dolne łożyska od obrotu wieży.Sam miałem ten problem kilka lat temu i awaria jest dość kłopotliwa, ale do zrobienia we własnym zakresie.Są to 2 łożyska(jedno zwykłe kulkowe a drugie oporowe),ale ze względu na znaczne rozmiary i rzadkość stosowania do najtańszych nie należą.Aby je wymienić musisz, niestety, zdemontować całą więżę, a można to zrobić jedynie przez wyjęcie jej do góry po uprzednim rozkręceniu od podstawy.Do tego potrzebny jest jakiś dźwig, bo raczej innym cyklopem nie da się tego zdjąć.Może da się to zrobić ładowarką.Mi akurat ściągał to kolega dźwigiem samochodowym, ale może Tobie uda się to zdjąć innym utrojstwem.Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielony9999    0

Zajrzałem pod spód i okazało się, że cyklop wymaga spawania, już zamówiłem raczej profesjonalnego spawacza. Mam teraz inny problem, mianowicie gdzie można znaleźć/zdobyć te małe kuleczki co są w środku tłoka.

 

EDIT:znalazłem w warsztacie hydrauliki siłowej za free.

Edytowano przez zielony9999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kamcioxxx
      wymieniam wszystkie podzespoły w cyklopie pompę kostki itp i nie wiem jakim olejem najlepiej zalać układ
      i mam jeszcze jeden problem czy takie rozdzielacze beda pasowały do mojego cyklopa czy raczej nie http://www.sklep.atmp.pl/pl/p/ROZDZIELACZ-HYDRAULICZNY-TUR-CYKLOP-3-SEK-40L-Z-ZATRZASKIEM/154
      pozdrawiam
    • Przez dawid888
      Witam
      mam problem z cyklopem, Mianowicie od pewnego czasu zaczął wolniej podnosić. A przy naciśnięciu drugiej wajchy od zamykania wideł przyspiesza, gdy łamie go zamykają się same widły. Czy wymiana rozdzielaczy załatwi sprawę?
    • Przez dawidki16
      Witajcie,
      ojciec kupił nie dawno cyklop t214/3, który był dłuższą chwilę nie używany. W dniu kiedy przywieźli go do nas to siłownik od prostowania ramienia bardzo mocno przepuszczał olej ale już następnego dnia nie puścił w zasadzie ani kropli.
      Ojciec kupił nawet zestaw uszczelniaczy i próbował dziś go rozebrać, lecz nie da się wyciągnąć drutu mocującego, więc jak rozebrać ten siłownik, a i dodam, że nie widać przy siłowniku nigdzie, żadnej nakrętki czy czegoś w tym rodzaju co by ułatwiło rozebranie go.
    • Przez dawid888
      Witam
      mam problem z cyklopem , po zgaszeniu Ciagnika Cyklop w 2,3 minutach opuszcza bez obciążenia, słychac przy tym dośc głośne pstrykanie, natomiast podnośi bardzo dobrze, Problemem jest siłownik czy rozdzielacze ?!
    • Przez karolsz34
      Witam! Rozglądam się za ładowaczem cyklop i chciałbym się dowiedzieć czym się różni t-214/1 od t-214/3? Wiem jedynie, że ten nowszy ma siłownik pomiędzy ramionami montowany od góry a starszy od dołu. Czy są jeszcze jakieś różnice? Który jest lepszy. Jak się sprawdza stan rozdzielaczy bo manometr do hydrauliki mam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj